Máme hosty
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Baron Kraus ožívá v Pardubicích. Všeuměl je hlavní postavou studentského filmu

Lidem přibližoval vesmír, pomáhal průkopníkovi letectví Janu Kašparovi, sportoval a jako první jel po městě na motorce. Přesto dnes jeho jméno nepatří mezi notoricky známá. Změnit to chce nový film.

08:56

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Včera 11:29

Borci z Pardubic to zase dali. Jeden přešel Beskydy v žabkách

Absolvovat dálkový pochod a zároveň podpořit nemocného Honzíka. S takovým cílem odjelo koncem listopadu 15 statečných z řad hráčů amerického fotbalu Stallions Pardubice. Mise se zdařila.

Před dvěma dny 09:58

Zazářila nejvíc. Maturantka na soutěži designérů uspěla jako jediná středoškolačka

Talentovaná umělkyně slaví velký úspěch. Ella Nová o sobě dala vědět na 24. ročníku mezinárodního festivalu Designblok v Praze. Konkrétně šlo o mezinárodní soutěž Master of Crystal.

Před čtyřmi dny 08:46

Jablonský odklepne dražbu pro dobrou věc. Výtěžek poputuje do Horního Jelení

S koncem roku přibývá dobročinných aktivit. Tradiční benefiční večer pořádá SKP-CENTRUM, tedy jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb v Pardubickém kraji.

Před týdnem 10:13

Pelka jako popelka. Pěvec klestí cestu dalším kontratenoristům

Nejvyšší mužský hlas, co už zní jako ženský. V naší zemi byste našli jenom jednoho středoškoláka, který jím vládne a umí s ním zpívat. Vojtěch Pelka přitom v civilu mluví úplně normálně.

Před týdnem 09:42

Hudba pomáhá. Šňůra koncertů žehlí nepřízeň osudu

Dobrovolníci si každý rok vyberou jednu rodinu s těžkým osudem a snaží se na ni vybrat peníze. Slouží jim k tomu šňůra koncertů. Každá koruna ze vstupného putuje na dobrou věc. Letošní 16. ročník začíná poslední listopadovou sobotu.

Před týdnem 08:10

Po třech letech hurá na trhy. V Pardubicích brzy projdou proměnou

I krajské město vyhlíží návrat k tradici. Řada lidí se těší na klasický předvánoční čas nerušený covidem. Adventní trhy potrvají na pardubickém Pernštýnském náměstí od 26. listopadu do 23. prosince.

Před týdnem 08:13

Tarzan přepral medvěda. Spisovatel oživil rodinný příběh

Velké dějiny hýbou i malými městečky. Kniha Jihočecha Jana Štiftera Paví hody se odehrává v Horním Jelení na Pardubicku, odkud pochází část jeho rodiny. Jako námět posloužily tradované legendy.

Před 2 týdny 07:56

Piráti už protočili spoustu osobností. Letos dojde na Korna

Fanoušci téhle pardubické skupiny mívají každoročně druhé Vánoce. Jejich oblíbenci totiž pořádají Pirate Swing Band Gala. Kromě domácí půdy tradičně v Hradci Králové a nově v Jablonci nad Nisou.

Před 2 týdny 09:39

Nejlepší junior je dorostenec. Naděje české atletiky běhá ve Vysokém Mýtě

Svoji kategorii už dávno přerostl. Jakub Dudycha dokázal během tří měsíců překonat národní dorostenecký rekord na trati 800 metrů jak v hale, tak pod otevřeným nebem. Teď zazářil mezi juniory v anketě Atlet roku.

Před 2 týdny 07:50

Cestovatelský festival nabídne letenky do Alicante. Světem se můžete i projíst

Jestli rádi posloucháte zážitky a kocháte se poutavými snímky, čeká vás v Pardubicích čtyřdenní ráj. Od čtvrtka 17. do neděle 20. listopadu poběží ve dvou sálech Paláce světoběžnický program.