14. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Barbora Slámová – Čeština na pohodu: Mě nebo mně?

Být či nebít? Kdybyste nebo kdyby jste? Máme pro Fás nádherný roshovor. Naše čeština je krásná. Pojďme to probrat. Simpatycká učytelka českého jazyka Barbora má úspješný profil Čeština na pohodu, kde nás učí hesky česky. Tento rozhovor byste měli vidět všichni a to i když máme prásdniny. Tak si tipněte – píšeme Silvestr nebo silvestr? Chcete svézt nebo svést?

28:06

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před třemi dny 18:54

Alena Polívková – Bridge Academy 714: Minecraft je obrovský fenomén

Bridge 714 je inovační a vzdělávací centrum, které myslí na malé i velké. A právě pro ty malé připravilo centrum velmi oblíbený kroužek Minecraft programování a nejen ten. Zajímavých kroužků tady najdeme nepřeberné množství, přičemž co se týče Minecraft programování, uspořádalo centrum na toto téma i letní příměstské tábory. Sledovat a především navštěvovat nejen kroužky, ale také workshopy, nebo různé sportovní či kulturní akce můžete v Bridge Academy 714 a více Vám o tom řekne můj dnešní host.

Před pěti dny 18:38

Věra Kmoníčková – muzeum Zubrnice: U nás se natáčela třeba Dešťová víla

Někdo říká Zubrnicím skanzen, ale úplně správně je to Muzeum v přírodě. A opravdu, když přijedete, tak se vrátíte v čase. Najdete zde dva prohlídkové okruhy. Nádherné baráky, starou školu, kupecký krám a také funkční mlýn. Ale pozor, Zubrnice jsou živou vesnicí, stále se zde žije. A příroda? Té je tu víc než dost. Muzeum znáte z mnoha filmů či pohádek a hned vedle je krásná muzeální železnice, která je spojená s filmem Páni kluci. Kdy do Zubrnic přijet? Jaké akce nás tam čekají? Co vše zde uvidíte? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou Muzea v přírodě v Zubrnicích Věrou Kmoníčkovou.

Před týdnem 16:49

Radoslava Knösche – Oskarshausen: Dětem se ani po celém dni u nás nechce domů

Oskarův svět nabízí spoustu zážitků a dobrodružství na ploše o více než 15 000 m2. Bláznivé továrny, Svět iluzí&klamů, poníci a mnoho dalších atrakcí na vás čeká uvnitř i venku nevšedního zábavního parku poblíž Drážďan. Tradiční i originální atrakce zabaví nejen vaše ratolesti, ale také vás. Pro pány je připraveno Pánské parkoviště a dámy si určitě rády dají něco dobrého na zub. Kdo vymýšlí jednotlivé atrakce? Najdeme po celý rok v zábavním parku stejná lákadla? Co nejvíce návštěvníky baví a na co se můžete těšit v létě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 27:53

Vladimír Jeřábek – Roundhouse Gym Most: Je jednodušší shodit, než přibrat

Pohárovka 2022 je soutěž v benchpressu a mrtvém tahu, která se bude konat v sobotu 18. 6. 2022 na 1. náměstí v Mostě. Ředitel akce Vladimír Jeřábek i 2. ročník pojal charitativně a tentokrát půjde výtěžek na Ládíka z Mostu. Jako bývalý závodník v trojboji či strongman soutěžích ví, co stojí za přípravami na tyto soutěže a co všechno musí silní chlapi podstoupit a vydržet. Nedílnou součástí tvrdého tréninku je i jídelníček. A to taky není žádná sranda  Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před týdnem 21:22

Petr Dekastello – Happening (nejen) za knihovnu: V Mostě máme architektonické skvosty

Již v roce 1989 spoluorganizoval první demonstraci na Mostecku. V současnosti neúnavně bojuje za záchranu mostecké knihovny a snaží se propagovat moderní architekturu nového Mostu. Ve středu 15. 6. pořádá v OC Central Most Happening (nejen) za knihovnu, který nabídne zajímavé přednášky s architekty, mezi nimi např. ing. arch.Václava Krejčího a následovat budou i diskuze s občany. Prostor bude zároveň pro živou hudbu, divadlo a pochopitelně také občerstvení. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 12:25

Lukáš Bobysud – Vykvetlo: V červnu nám to vše krásně vykvetlo

Seznamte se s originálním nápadem. Mostecké rodinné květinářství Vykvetlo. Prodávají jen to, co na zahrádce vykvete. A není to jen luční kvítí. Samozřejmě v zimě toho moc nevykvete, ale od dubna do října si vyberete z mnoha druhů krásných květin. Vše pěstují ekologicky a květinu si musíte dopředu objednat. Kde Vykvetlo najdete? Jaké květiny pěstují? A dokážou uvázat i svatební kytice? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Bobysudem v Ponte reports.

Před 2 týdny 19:23

Daniela Zoubková – Církev bratrská v Mostě: Noc kostelů je úžasná akce

V pátek 10. 6. se koná již tradiční akce s názvem „Noc kostelů“ a v Mostě se do ní zapojila pouze Bratrská církev, jejíž „kostel“lze navštívit v rámci akce mezi 17:00 – 21:30. Na programu bude výstava, kreativní dílna nejen pro děti a bude se také zpívat. Těšit se můžete na pěvecký sbor Zpíváme a Gospel koncert. Noc kostelů má především umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím, které nabízí rovněž kostely v Horním Jiřetíně, Jirkově, Chomutově či v Litvínově. Více se nejen v dnešním Ponte reports, ale taky na www.nockostelu.cz.

Před 2 týdny 22:43

Jan Beneš – herec: Na dobrou roli se čeká i roky

Vystudoval činoherní herectví na DAMU - Divadelní fakulta AMU a první angažmá ho zavedlo do Východočeské divadlo Pardubice, kde byl ale nešťastný a dodnes nechápe, co tam vlastně dělal. Vyhlédl si tedy pár divadel a jedno z nich bylo Městské divadlo v Mostě, kam šel na pár let a nakonec tady kroutí již 21 sezonu. Čím ho mostecké divadlo nadchlo? Z jaké role je absolutně nadšený a jaké to je, hrát na jevišti milostné scény se svou manželkou? Nejen o tom bude dnešní povídání v Ponte reports.

Před 3 týdny 19:48

Vítězslav Větrovec – režisér: Cítil jsem, že potřebuju někde zakořenit

Patří mezi přední osobnosti českého pouličního divadla, ale zásadně s tímto tvrzením nesouhlasí. Měl by. Založil divadlo KočéBR, s jehož inscenacemi kočoval po vsích nejen na Českomoravské vrchovině, ale také v zahraničí. V Jihočeském kraji uváděl inscenace inspirované pamětí místa a regionu a aktuálně se vrátil do rodného Statutární město Most, kde s Divadlo rozmanitostí zkoušel klasický příběh světové literatury DON QUIJOTE. Zítra (sobota 4. 6. 2022) se od 17 hodin koná v Oblastní muzeum a galerie v Mostě premiéra, na kterou jste všichni srdečně zváni. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 22:22

Honza z Ostrova – flašinetář: Flašinet je nádherný hudební nástroj

Seznamte se s takovým pohádkovým dědečkem. Hraje na flašinet, je stylově oblečen a má nádherné příhody o historii flašinetů. Trochu se vrátíme do období první republiky a také si zahrajeme první písničku, kterou Honza hrál na flašinet. Tipněte si, která to je? Jak správně hrát na flašinet? Kde Honzu můžete potkat? Má pokračovatele? A kolik flašinetů má? To se dozvíte v rozhovoru s Honzou z Ostrova na Ponte reports.