15. červen 2020

Poslechněte si podcast: Bára Zmeková v Czechingu 2020: České texty dokážou probudit fantazii i v zahraničí

Zpěvačka a písničkářka Bára Zmeková je jednou z nejoriginálnějších tváří českého indie folku, vyniká hlavně svými osobitými texty a křehkostí hudebních aranží.

06:02

Czeching

Vydává: Český rozhlas

Czeching je hudebně exportní projekt, jehož prostřednictvím stanice Českého rozhlasu pro mladé Radio Wave podporuje nadějné progresivní kapely v jejich snaze prorazit na zahraniční pódia, ale především do evropského éteru a k posluchačům evropských rádií.

Web

Včera 09:29

Méta Monde v Czechingu 2022: Kytaru už asi neuvidíte. Snažíme se víc dostat do virtuality

Jakub Baierl a Roman Gordienko ze synthpopového dua Méta Monde byli dříve kolegové v IT firmě – až potom kapelní spoluhráči. Letos patří mezi nominované Czechingu 2022, v rozhovoru s nimi se ale dozvíte, že chybělo málo a společně by se místo konceptuálně laděného hudebního projektu Méta Monde realizovali třeba v rámci provozování vlastního baru.

Před týdnem 04:16

Czeching 2022 zná své nominované, vítěz vyrazí na showcasový festival Eurosonic do Nizozemska

Letošní ročník Czechingu nabídne pestrou škálu interpretů – od výrazné mladé zpěvačky Aiko, přes synthpopové duo Méta Monde, drag queen a královnu hyperpopu Miss Petty až po hudebníka a DJe Ventolina. Vítěz hudebně exportního projektu Radia Wave, kterého vybere mezinárodní odborná porota sestávající z hudebních kritiků, producentů i manažerů, bude znám již 15. září. Poté se představí na největším showcasovém festivalu Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku.

6. září 2021 05:23

Czeching 2021 vyhrála zpěvačka Amelie Siba. Finalisty ocenil zaplněný Fuchs2 i mezinárodní porota

Devátý ročník exportního projektu Czeching vyvrcholil slavnostním vyhlášením v klubu Fuchs2. U mezinárodní poroty složené ze zástupců festivalů a rádií nejvíc uspěla písničkářka Amelie Siba, která díky tomu příští rok vyrazí na největší evropský showcaseový festival Eurosonic Noorderslaag.

30. srpen 2021 06:50

Giudi v Czechingu 2021: Hudba je pro mě tak trochu jako terapie. Tvořím, když město spí

Zpěvačka Giudi ve své hudbě kombinuje futuristickou elektroniku s potemnělou melancholií i popovými refrény. Letos se účastní Czechingu, který představuje české interprety v zahraničí, a úspěšně dokazuje, že její nahrávky překonávají limity audiovizuální performance. „Přišlo mi skvělé pracovat s vlastním avatarem v kontextu udržitelnosti a zrychlené komunikace,“ říká Giudi o své vizuální identitě.

23. srpen 2021 06:24

dné v Czechingu 2021: Mojí největší inspirací je budoucí já, které se raduje, že dokončilo song

Mezinárodně oceňovaný elektronický producent Ondřej Holý alias dné se díky svým nahrávkám na české scéně etabloval jako mistr detailu, který vytváří hudební světy překračující žánry a hranice. Představí se i v letošním Czechingu, který podporuje české interprety v zahraničí. „Tvořím nezávisle na tom, co se děje před oknem,“ vysvětluje dné v rozhovoru svůj přístup k hudbě.

16. srpen 2021 06:54

Bert & Friends v Czechingu 2021: Máme síť na múzy a hrajeme zázračný písničky

Nezařaditelná kapela Bert & Friends na české scéně působí jako jedno z největších nadžánrových zjevení posledních let a zároveň přitahuje stále více fanoušků. Roztěkaný synťákový surrealismus ale teď odhalí i v exportním projektu Czeching 2021, který představuje české kapely zahraničnímu publiku. „Ještě pořád nechápu, že se ten zázrak děje,“ říká o svých koncertech v rozhovoru frontman kapely Albert Romanutti.

9. srpen 2021 07:13

Amelie Siba v Czechingu 2021: Úspěch není jeden bod v životě, důležité je být stále v chodu a tvořit

Jedna z nejvýraznějších tváří pražské kytarové scény, Amelie Siba, vyniká kombinací intimního bedroom popu a melancholických textů. Letos se účastní Czechingu, který představuje české interprety v zahraničí, zároveň ale zdůrazňuje, že nejdůležitější je pro ni budování vlastní hudební identity.

6. srpen 2021 02:17

Poznejte nominované v Czechingu 2021. Jeden z nich vyrazí na Eurosonic do Nizozemska

Letošními účastníky Czechingu budou zpěvačky Amelie Siba a Giudi, elektronický producent dné a kapela Bert & Friends. Vítěz exportního projektu Českého rozhlasu, kterého vybere mezinárodní porota, pak natočí singl a videoklip, absolvuje workshop s profesionálním koučem a hlavně zahraje na největším evropském showcase festivalu v nizozemském Groningenu.

14. září 2020 06:11

„Obnovené koncerty byly jedny z nejlepších, co jsem zažila.“ Jak mladí hudebníci reagují na pandemii

Během workshopu Czeching Skills v galerii Českého rozhlasu vystoupili ředitel festivalu Pop Messe a hudebník Tomáš Kelar a ředitelka SLNKO RECORDS a hudebnice Jana Lokšenincová alias Shina s příspěvky týkajícími se hlavně rozvoje hudební kariéry. Skupinová diskuze se ale nakonec stejně stočila k řešení současné nejisté situace pro kulturu během pandemie koronaviru.

29. červen 2020 05:14

Výjimečný hlas a roztančené Café V lese. Tea Sofia ovládla Czeching 2020

Osmý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching vyvrcholil minulý pátek v Café V lese. Vítězkou se stala osmnáctiletá zpěvačka a producentka Tea Sofia.