Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek jedná o nastavení úrokových sazeb

Podle odhadů ekonomů, které oslovila ČTK, bankovní rada zřejmě úrokové sazby ponechá na sedmi procentech. Důvodem má být podle nich nové složení bankovní rady v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Úroková sazba by tak nadále zůstala nejvýše od roku 1999. Rozhodnutí je ale podle ekonomů neznámou, někteří z nich totiž nevylučují ani mírné zvýšení sazeb.

22:02

Téma dne

Vydává: Český rozhlas

Téma dne je půlhodinové ranní vysílaní věnované tomu nejvíce aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti. S odborníky, aktéry i komentátory mluvíme o problémech dne,  ať už to jsou témata z domácí politiky, zahraničí, ale i byznysu nebo ekologie. 

Web

Včera 21:04

Jaká doporučení mají snížit spotřebu energií?

Budou mít efekt? Jak moc se budeme muset uskromnit?

Před dvěma dny 21:45

Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace neboli civilní rozvědky Petr Mlejnek včera osobně vypovídal na vládě

Čelí kritice kvůli tomu, že byl celá léta v kontaktu se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Opozice chce sestřelit ministra vnitra, který Mlejnka do funkce vybral. Právem?

Před třemi dny 21:39

Z elektrárny v Záporoží, kde od března operují ruské jednotky, přicházely v posledních dnech zprávy o ostřelování

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval mezinárodní společenství, aby elektrárnu pomohli chránit. Moderuje Martina Mašková.

Před čtyřmi dny 22:38

Ředitel NP České Švýcarsko: Obnova se bude na jednotlivých místech různit podle lokality a reliéfu

V Českém Švýcarsku hasiči ještě nacházejí místa se zvýšenou teplotou. Většinou doutná půda, kterou prolévají vodou a rozkopávají motykami. Vyhořelé oblasti procházejí policisté a strážci národního parku, kterým pomáhají i kolegové z jiných částí Česka a z Polska. Co ukázaly dosavadní prohlídky míst, kde hořelo? Kde bude obnova nejtěžší?

Před čtyřmi dny 22:46

Velký požár v Českém Švýcarsku dohořel, hasiči dál hlídají citlivá místa

Co bude dál? S místními obyvateli, domy a přírodou? Moderuje Martina Mašková.

Před pěti dny 22:53

Dnes se spouští registrace k přeočkování druhou posilující dávkou proti covidu-19

Do centrálního rezervačního systému se můžou hlásit starší 18ti let, kterým od poslední vakcíny uplynuly alespoň 4 měsíce. Zájemci si pro vakcínu můžou chodit bez rezigstrace už od 18. července, podle dat na webu ministerstva zdravotnictví to zatím udělalo zhruba 90 tisíc lidí. Ministerstvo přeočkování doporučuje hlavně kvůli možné podzimní vlně epidemie. Resort by zároveň dnes mělo spustit první část nové kampaně, která má přeočkování proti koronaviru podpořit. Moderuje Martin Matějka.

Před týdnem 23:00

V Česku se nejspíš meziročně zvýší sklizeň základních obilovin i řepky

Té se podle aktuálních odhadů Českého statistického úřadu letos sklidí skoro o pět procent víc - to znamená přes milion tun. Základních obilovin by mohlo být o dvě a půl procenta víc, zemědělci by jich tak mohli sklidit téměř sedm a půl milionu tun. Moderuje Martin Matějka.

Před týdnem 22:35

V Česku se nejspíš meziročně zvýší sklizeň základních obilovin i řepky

Té se podle aktuálních odhadů Českého statistického úřadu letos sklidí skoro o pět procent víc - to znamená přes milion tun. Základních obilovin by mohlo být o dvě a půl procenta víc, zemědělci by jich tak mohli sklidit téměř sedm a půl milionu tun.

Před týdnem 22:50

Válka na Ukrajině musí skončit osvobozením Krymu, řekl Zelenskyj

A to hned po úterním výbuchu základny na Krymu. Co se tam stalo? Může za to výbuch munice, jak tvrdí Rusko. Jakými zbraněmi aktuálně Ukrajina disponuje? Poslední ze zpráv hovoří o zničení 9 letadel, čím je sestřelili? Už mají Himars s doletem 300 km? Mohla by Ukrajina už zničit Krymský most? Vedlo by to k další eskalaci konfliktu? Jak by na to reagovala Moskva?  Je ještě vůbec prostor pro diplomacii?

Před týdnem 22:43

Razie FBI v sídle Donalda Trumpa