Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 713Před týdnem

Poslechněte si podcast: Babiš slibuje světový summit o míru pro Ukrajinu. Zapomíná, že není Havel

Analýza Terezy Šídlové. Andrej Babiš v kampani slíbil, že v Praze uspořádá světový mírový mítink pro Ukrajinu. Podle bývalých ministrů zahraničí tím ukázal, že vůbec nerozumí diplomacii, ačkoliv o sobě na billboardech prohlašuje, že je diplomat.

10:05

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 737Dnes 07:24

Jak odstartuje inaugurace: O půlnoci nastoupí na nádvoří Hradní stráž

Článek Jaroslava Gavendy. Jak vypadají přípravy a jak proběhne samotná inaugurace nově zvoleného prezidenta Petra Pavla, popsal Seznam Zprávám bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt.

Epizoda 738Dnes 06:57

Pomáhala v Bachmutu. „Platný je každý, kdo dokáže zacpat díru od šrapnelu“

Článek Jana Nováka. Dopoledne šla na poslední zkoušku ve škole, odpoledne už odjížděla na východ Ukrajiny, teď pomáhá v nemocnici v Bachmutu. Češka na frontové linii.

Epizoda 739Dnes 05:04

Po reformě důchodů i migrace. Macron vytáhl další výbušné téma

Napsal Milan Rokos. Změny v oblasti migrace, které představila francouzská vláda, vyvolávají odpor na levici i pravici. Kritici z řad lékařů se pak bojí, že nový francouzský zákon jen prohloubí odliv mozků z Afriky, kterým už teď některé části trpí.

Epizoda 742Včera 13:15

Pod čarou: Luxusní a toxické. Konec legendární restaurace odhalil paradoxy zážitkové gastronomie

Newsletter Matouše Hrdiny: Auta nebo jachty si nelze nakupovat donekonečna, ale jsou i jiné druhy luxusu, které zdánlivě nemají hranice. Patří mezi ně i jídlo, a i když kult fine diningu dostává trhliny, nejspíš je příliš lákavý na to, aby úplně padl.

Epizoda 736Před dvěma dny 05:15

Slabina českých romcomů je pořád stejná. Nikdo se v nich nemá rád

Recenze Martina Svobody. Romantická komedie Ostrov s Plodkovou a Langmajerem uvázlými na Ostrově není totální průšvih. Největšího nešvaru domácích romcomů se ale nezbaví.

Epizoda 736Před dvěma dny 02:41

Fiala chce přesvědčit Zemana, aby Ústavní soud nechal na Pavlovi

Článek Lucie Stuchlíkové a Michaely Rambouskové. Miloš Zeman zvažuje, že jmenuje nového předsedu Ústavního soudu, ačkoli Pavlu Rychetskému končí mandát až v srpnu. Proti tomu je nově zvolený prezident Petr Pavel i premiér Petr Fiala.

Epizoda 736Před dvěma dny 06:15

Komentář: Vláda spravuje to, co funguje. Skutečnou ostudu neřeší

Komentář Martina Čabana. Než se pustíme do vděčných debat, který volební den lépe vyhovuje české chatařsko-chalupářské nátuře, položme si znovu základní otázku: Proč vlastně?

Epizoda 736Před dvěma dny 13:06

Evropa hasí průšvih. Drahota a nedostatek elektřiny by Unii mohly zničit

Analýza Zuzany Kubátové. Evropská komise chystá návrh reformy trhu s elektřinou. Výsledkem bude nejspíš vládami řízený systém státních pobídek a cenových stropů. Pokud se systém nepodaří dobře nastavit, hrozí nedostatek energie a cenové výkyvy.

Epizoda 735Před třemi dny 04:39

Glosa: Babišovi imagologové se loučí. Přijdou jiní

Glosa Jana Lipolda. Pokud bude Andrej Babiš v politice včetně svých ambicí, těžká marketingová podpora v dosavadním stylu pro něj zůstane nutností.

Epizoda 734Před třemi dny 07:13

Gang se naboural státu do počítačů. Na vízech vydělal 850 milionů

Článek Vojtěcha Blažka, Kateřiny Němcové a Alberta Málka. Začal soud v kauze nevídaného útoku na systém přidělování víz. Rusové žijící v Česku vytvořili software, s jehož pomocí ovládli podávání žádostí o víza na ambasádě v Hanoji. A za místo v pořadníku si účtovali stovky tisíc.