Vaříme s Habadějem
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Až ochutnáte špagety zapečené se špenátem a sýrem, nebudete je chtít jíst jinak upravované

Špagety patří mezi nejoblíbenější jídla nejen u nás, ale prakticky na celém světě. I proto, že jdou připravovat na mnoho způsobů. Dnes vám doporučíme a ukážeme variantu zapečených špaget se špenátem a sýrem, které budou jistě chutnat celé rodině.

16:48

Vaříme s Habadějem

Vydává: Český rozhlas

Každou sobotu dopoledne vaříme v přímém přenosu. A přejeme dobrou chuť!

Web

Před pěti dny 19:15

Houbové žně! Maso chudých, to jsou prý houby. Připravte si skvělé taštičky plněné svými úlovky

Počasí posledních dnů udělalo radost houbařům - na většině míst Královéhradeckého kraje zapršelo a probudil se tak znovu typický podzimní růst hub. A vášniví houbaři nosí z lesů košíky plné krásných úlovků.

Před týdnem 25:40

Rybí ragú po staročesku. Skvělý pokrm s hustou zeleninovou omáčkou na kterém si smlsnou všichni

Treska má delikátní chuť sama o sobě, není nutné ji příliš kořenit. Stačí zakápnout citrónovou šťávou, osolit a posypat sekanou bazalkou. Dobře přijímá i marinády. Výtečná je pečená. Tak zkuste náš recept rybí ragú po staročesku s hustou zeleninovou omáčkou.

Před 3 týdny 20:59

Krůtí paličky s růžičkovou kapustou. O blahodárném vlivu kapusty na zdraví člověka není sporu

Máte rádi drůbeží maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád drůbeží kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi krůtí paličky s růžičkovou kapustou. A nebudete litovat.

24. srpen 2022 26:19

Ragú ve staré francouzštině znamená „povzbudit chuť“. Zkuste žampionové ragú s pošírovanými vejci

Pokrm z nadrobno nakrájeného dušeného masa, vnitřností nebo výjimečně i zeleniny, to je ragú. Podává se s hustou pikantní omáčkou, která je výsledkem pomalého dušení. Název ragú pochází ze staré francouzštiny, sloveso „ragoûter“ lze přeložit jako povzbudit či nadchnout chuť.

17. srpen 2022 28:52

Marocké kuře. Exotika na vašem talíři se spoustou arabského koření spolu s nasládlou omáčkou a rýží

Zkuste si doma připravit netradiční recept, který je inspirovaný marockou kuchyní. Určitě vás nadchne lehce nasládlá chuť, vůně arabského jídla a k tomu šťavnaté kousky kuřecího masa. Nebudete litovat.

10. srpen 2022 21:41

Zapékané špagety s masovými kuličkami. Pravá Itálie na našem jídelním stole, spokojenost všech jistá

Možná i vy si občas dáte těstoviny a volíte je proto, že jsou vždy brzy hotové. Zapomeňte na špagety s kečupem a eidamem, zkuste si je udělat zapečené s masovými kuličkami. Určitě nebudete litovat.

3. srpen 2022 27:10

Polévka je grunt a nikdy neuvaříte dvakrát stejnou. Zkuste exotickou mexickou fazolovou s chilli

Dnes si připravíme tzv. „obědovou polévku". Tak většinou doma říkáme hustým polévkám, které směle s kouskem pečiva nahradí vydatný oběd. Mezi nejoblíbenější patří například gulášová, fazolová, dýňová, rajčatová a třeba i čočková.

27. červenec 2022 24:17

Odborníci řadí krůtu mezi superpotraviny. Zkuste si připravit krůtí steaky s bylinkovou krustou

Máte rádi drůbeží maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád drůbeží kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi krůtí steaky s bylinkovou krustou. A nebudete litovat.

20. červenec 2022 23:13

Treska s čočkovým ragú. Zdravé a lehké jídlo, které rozhodně pohladí vaše chuťové pohárky

Treska se řadí mezi vůbec nejchutnější mořské ryby. Svědčí o tom i fakt, že jen v Británii se jí sní ročně kolem 136 miliónů porcí. Kulinářské možnosti této ryby objevili lidé už před mnoha staletími, neboť treska byla takříkajíc víceúčelová. Mohla se totiž uvařit nejen čerstvá. Po usušení se dala uchovat také pro období, kdy drsné klimatické podmínky lov ryb znemožnily.