Mirka van Gils Slavíková: Cukrář musí být nejen umělec, ale i psycholog

Až na dřeň
Před týdnem 27:53

Barevná hlava, nezdolná energie a odhodlání překonat všechny překážky – to je Mirka van Gils Slavíková, někdejší porotkyně soutěže Peče celá země. Tato držitelka mnoha cukrářských ocenění se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o své životní cestě, která nebyla vždy jednoduchá.

Až na dřeň

Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Další epizody

Včera
26:20

Historik Petr Koura: Lituji toho, že jsem si nevedl deník v době, kdy se k nám pandemie blížila

Do historie se zamiloval už jako kluk. Dnes patří mezi naše uznávané odborníky na moderní dějiny. Dlouhá léta působil v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR či v Ústavu pro studium totalitních režimů. Jako odborný poradce se podílel i na mnoha filmech. Nejen o historii, ale také třeba o divadle se v pořadu Až na dřeň rozpovídal historik Petr Koura.

Před 2 týdny
23:27

Nadace Dobrý anděl oslaví 10. výročí. Dnes je dárce prakticky v každé obci, říká spoluzakladatel

Ještě během studií začal podnikat a z kluka, který rozvážel zboží v batohu, se vypracoval mezi evropskou špičku. Úspěšnou firmu později prodal a se svým společníkem spoluzaložil nadaci Dobrý anděl. Nejen o pomoci lidem, kterým život zkomplikovala vážná nemoc, mluvil v našem studiu Petr Sýkora.

Před 3 týdny
23:53

Úrazem život nekončí, pomáháme lidem vyrovnat se s handicapy, říká zakladatel projektu Cesta za snem

Úspěšný podnikatel skončil po nehodě na lyžích na invalidním vozíku. Dnes vede projekt Cesta za snem, který založil, a prostřednictvím zážitkových akcí pomáhá lidem najít smysl života a vyrovnat se s handicapy. Hostem pořadu Až na dřeň byl Heřman Volf.

22. srpen 2021
26:47

Milan Enčev: Herec by neměl mít jednoduchý život, myslí si z vlastní zkušenosti

Herectví si zamiloval už jako kluk, učil se ho mimo jiné od Petra Haničince. Doma je nejen na jevišti, ale také před kamerou, a to i jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Milan Enčev.

15. srpen 2021
28:59

Léta jsem žil nadoraz, svěřuje se herec Miroslav Šimůnek, který bojoval s poruchou spánku

Z pohádkového Honzy se vypracoval na uznávaného herce nejen u nás, ale i v zahraničí. V pořadu Až na dřeň se Miroslav Šimůnek rozpovídal nejen o práci, ale také o svých problémech se spánkem, které vyústily v závislost na lécích.

8. srpen 2021
25:39

Mám to v hlavě srovnané, proto pořád žiju, říká horolezec Trávníček, který zdolal pět osmitisícovek

Geodet, učitel, někdejší manažer kapely Znouzectnost a především jeden z našich nejznámějších a nejúspěšnějších horolezců – to je Jan „Tráva“ Trávníček. V pořadu Až na dřeň se rozpovídal o pokoře, lásce k přírodě, improvizaci i rakovině.

1. srpen 2021
26:58

Petr Harazin o závislosti na alkoholu: Rodina i kapela mi řekly, ať se jdu léčit. Jsem za to vděčný

Ve 14 letech založil kapelu, která dnes nese název Nebe a neodmyslitelně patří na českou hudební scénu. Je spoluautorem hitu Karla Gotta Srdce nehasnou, ale také člověkem, který překonal závislost na alkoholu a je ambasadorem projektu Suchej únor. Hostem pořadu Až na dřeň byl Petr Harazin.

25. červenec 2021
26:37

Dětské domovy většinou oblečení a hračky mají, děti potřebují spíš psychickou pomoc, říká Kašáková

Většinu dětství prožila v dětském domově. Po odchodu z něj si sáhla na dno, ze kterého se ale dokázala odrazit a dnes je úspěšnou modelkou a dětem v dětských domovech se snaží pomoci. Hostem pořadu Až na dřeň byla Veronika Kašáková.

18. červenec 2021
25:02

Debbi o panické atace: Naučila jsem se s ní žít, jsou ale chvíle, kdy je to horší

Byla jsem malá holka – zpívá ve svém nejnovějším songu zpěvačka Debbi a není na to sama. K mikrofonu si s ní stouplo deset Lvic – handicapovaných žen, které v unikátním projektu plní výzvy na podporu deseti handicapovaných dětí – Lvíčat. Nejen o tom se rozpovídala zpěvačka Debbi v pořadu Až na dřeň.