Až na dřeň
23. duben 2023

Poslechněte si podcast: Kdyby měl Arnošt napsat jedenácté přikázání, bylo by o slušnosti, popisuje svého otce Eva Lustigová

Mezinárodní putovní výstava Já chci být člověk – zpráva Arnošta Lustiga hvězdám a nejen jim je naprostá novinka, kterou Eva Lustigová představí ve Štefánikově hvězdárně už 4. května. Jako většina věcí, kterými se Eva Lustigová zabývá, se jedná o projekt Nadačního fondu Arnošta Lustiga. V pořadu Až na dřeň mluvila nejen o svém otci, ale také o svém dětství, emigraci a tvorbě.

22:27

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před čtyřmi dny 24:23

Zdeněk Chlopčík: Tancovat se naučí každý, vedení kurzů si užívám. Ve StarDance bych tančit nemohl

Vystudoval strojařinu v Ostravě a pracoval jako projektant ve Vítkovicích. Kromě toho ale tančil a vítězil na tanečních soutěžích, dvakrát se mimo jiné stal mistrem republiky v latinskoamerických tancích. Většina lidí má ale jeho jméno spojené především s pořadem StarDance, ve kterém už řadu let dělá porotce. Hostem pořadu Až na dřeň byl Zdeněk Chlopčík.

Před týdnem 28:29

Olga Studničková Šípková: Sportovní úspěchy neznamenaly štěstí. Radost musí člověk hledat sám v sobě

Od dětství se hýbala, ve sportovním aerobiku patřila k naší i světové špičce, moderovala v televizi, měla vlastní fitness centrum. Byla úspěšná, slavná, ale nešťastná. Dnes se věnuje především své duši, s manželem vede projekt Dovychovat a působí jako mentální koučka. Hostem pořadu Až na dřeň byla Olga Studničková Šípková.

Před 2 týdny 23:22

Kouzelná školka mi dala možnost zablbnout si i v dospělém věku, chválí si herečka Lucie Černíková

Odmalička chtěla hrát i zpívat a sen se jí vyplnil. Obojí si užívá nejen v muzikálech nebo na prknech legendárního divadla Semafor, ale především před televizní kamerou, kde ji dobře znají děti jako Lucku z Kouzelné školky. Tu nedávno převedla do jevištní podoby. Nejen o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Lucie Černíková.

Před 3 týdny 26:28

Vladimír Kořen: Ze smrti mám strašný strach. Pokusy v Zázracích přírody mi ho pomáhají překonávat

Práci moderátora, novináře i starosty zná jako svoje boty. Díky čemu ale průvodce oblíbeným pořadem Zázraky přírody poznal sám sebe? I o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Vladimír Kořen.

Před 3 týdny 23:59

Eliška Křenková: Nechci, aby mi život protekl mezi prsty. Sebevražda partnera změní pohled na svět

Vystudovala tanec, ale nakonec ji polapilo herectví. Září na divadelních jevištích i před kamerou. Na filmovém plátně aktuálně ztvárňuje Helenu v dobové detektivce Úsvit. Co pro ni jednotlivé postavy znamenají a jakou roli sehrála v jejím životě sebevražda? I o tom mluvila v pořadu Až a dřeň herečka Eliška Křenková.

22. říjen 2023 26:49

Herečka Jitka Sedláčková: Pro televizi pracuji až po padesátce. Jana Hlaváčová to kdysi předpovídala

Za svou kariéru už ztvárnila celou řadu rolí na jevišti i před kamerou. Kromě divadelních prken je možné ji vidět hned v několika televizních seriálech. Velký úspěch slaví i s autorským představením Můžem i s mužem, které se dočkalo i filmového zpracování. V pořadu Až na dřeň mluvila herečka Jitka Sedláčková nejen o práci, ale také o své milované mamince.

15. říjen 2023 23:34

Lucie Štěpánková: V jedné komedii vystřídám rekordní počet převleků. Rozmanitost herectví mě baví

Umí bravurně zahrát neskutečnou potvoru, sebevražednici i komediální roli, ve které střídá převleky jako na běžícím pásu. Talentovaná herečka i milující máma dvou holčiček Lucie Štěpánková mluvila v pořadu Až na dřeň o kladech i záporech hereckého řemesla.

8. říjen 2023 28:02

Spisovatelka Trpková: V prostředí domácího násilí mi bulimie dala pocit, že mám něco pod kontrolou

Stvůra, Vesnice a Vetřelec – to jsou názvy jednotlivých dílů detektivní trilogie, kterou v obdivuhodně krátkém čase napsala Kristýna Trpková. Spisovatelka, která byla ještě donedávna pouze vášnivou čtenářkou, začala psát na mateřské dovolené. A hned za svou prvotinu získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. Nejen o psaní, ale také o náročném dětství, se rozpovídala v pořadu Až na dřeň.

1. říjen 2023 25:59

Film Úsvit je primárně detektivka, téma hermafroditismu zpracovává citlivým způsobem, věří režisér

První celovečerní film natočil ještě před svými 18. narozeninami. Teď do kin vstupuje jeho druhý celovečerní počin s názvem Úsvit. Kromě toho má na svém kontě hned několik úspěšných seriálů a videoklipů. Kdy musel nejvíc bojovat s předsudky? I o tom mluvil v pořadu Až na dřeň režisér a producent Matěj Chlupáček.

24. září 2023 27:52

Když je mi blbě, šlápnu na plyn. Legraci si dělám i na operačním sále, vypráví novinář Patrik Banga

Jako dítě se musel potýkat s diskriminací, jako dospělý se zdravotními problémy. Ani jedno ho nezlomilo. Zdravotní potíže překonává prací a o diskriminaci sepsal ojedinělou knihu, za kterou jako první Rom dostal ocenění Magnesia Litera. Hostem pořadu Až na dřeň byl spisovatel a novinář Patrik Banga.