Až na dřeň
12. březen 2023

Poslechněte si podcast: Musel jsem spadnout ze sedmi metrů na hlavu, abych si všechno správně srovnal, přiznává Viktor Dyk

Vyrůstal obklopen hudbou a spojil se s ní na celý život. Působil v řadě kapel, hrál v muzikálech a plnými doušky si užíval všeho, co hudba dává i bere. Nejen o muzice, ale také o vážném úrazu mluvil v pořadu Až na dřeň Viktor Dyk.

24:46

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před třemi dny 28:07

Novinářka i mluvčí během prezidentské kampaně. Své zkušenosti popisuje Pastorčáková v knize Kandidát

Dlouhá léta byla v médiích jako doma. Moderovala politické debaty, natáčela investigativní reportáže. Pak přešla na druhý břeh a pracovala jako tisková mluvčí. Dnes je hlavně maminkou a spisovatelkou. Nejen o psaní, ale také o tom, jak umí tělo zatáhnout za záchrannou brzdu, mluvila v pořadu Až na dřeň Lenka Pastorčáková.

Před týdnem 25:07

Hudba je můj vzduch, tvrdí pěvkyně Kateřina Kněžíková. Těhotenství jí zkomplikovala vzácná nemoc

Kateřina Kněžíková patří mezi naše nejznámější operní pěvkyně. Zpívá v Národním divadle i na mnoha světových scénách. Jak se jí daří skloubit profesní život s tím rodinným a jak její život proměnila nemoc, kterou přestála během svého druhého těhotenství? I o tom byla v pořadu Až na dřeň řeč.

Před 2 týdny 27:08

Osměloval jsem se zpíváním v karaoke barech, vzpomíná na svůj boj s trémou Milan Peroutka

Vyrostl v obklopení kumštu. Proslavil se soutěží Tvoje tvář má známý hlas, rolemi v seriálech a muzikálech, a také díky vlastní kapele Perutě. Nejen o hudbě mluvil v pořadu Až na dřeň Milan Peroutka.

Před 3 týdny 25:09

V herectví jsem se našel, ale trvalo to. Byl jsem strašně dřevěnej herec, směje se Martin Finger

Na divadelních prknech je jako doma už od studentských let. Za role na jevišti i před kamerou už získal mnohá ocenění. Jeho tvář mohli diváci nedávno vidět třeba v seriálu Devadesátky nebo v oceňovaném snímku Slovo. Hostem pořadu Až na dřeň byl Martin Finger.

Před 3 týdny 26:34

Zemřela bývalá disidentka Petruška Šustrová. Poslechněte si, jak promluvila o svém věznění

Ve věku 75 let zemřela bývalá mluvčí Charty 77, novinářka a překladatelka Petruška Šustrová. Komunistický režim ji perzekuoval a uvrhl za mříže. Těžký osud ji ale nezlomil. Jaké byly dny a týdny ve vězení pro matku malého dítěte? Ptala se Kateřina Kubalová v pořadu Až na dřeň.

30. duben 2023 25:57

Tanec je alfou a omegou mého života. Vytancovala jsem se i z tátovy smrti, líčí šéfka Tance Praha

Neuvěřitelných 35 let stojí v čele mezinárodního festivalu Tanec Praha, jehož prestiž doslova vydupala z popela. Čím ji tanec stále uchvacuje a proč se teprve teď chystá do míst, kde před lety tragicky zahynul její tatínek? I o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Yvona Kreuzmannová.

23. duben 2023 22:27

Kdyby měl Arnošt napsat jedenácté přikázání, bylo by o slušnosti, popisuje svého otce Eva Lustigová

Mezinárodní putovní výstava Já chci být člověk – zpráva Arnošta Lustiga hvězdám a nejen jim je naprostá novinka, kterou Eva Lustigová představí ve Štefánikově hvězdárně už 4. května. Jako většina věcí, kterými se Eva Lustigová zabývá, se jedná o projekt Nadačního fondu Arnošta Lustiga. V pořadu Až na dřeň mluvila nejen o svém otci, ale také o svém dětství, emigraci a tvorbě.

16. duben 2023 26:29

Moderátor Slávek Boura: V devadesátkách jsme si neužívali slávu, ale volnost. Vymýšleli jsme blbosti

Námořnické dítě, nadšený muzikant, zapálený pedagog i moderátor, který se nebojí dělat před kamerou naprosté šílenosti – to všechno je Slávek Boura. V pořadu Až na dřeň mluvil nejen o své někdejší televizní práci, ale také o paranormálních jevech nebo životě s hrozícím trestem nad hlavou.

9. duben 2023 22:40

Mám svět tance rád, ale fyzická nevolnost byla znamením, že potřebuji pauzu, uznává choreograf Kuneš

Vystudoval pražskou Taneční konzervatoř a hned po škole odjel na několik let do Nizozemí, kde působil v tamním Nederlands Dans Theater. Po návratu do vlasti založil soubor současného tance 420PEOPLE, který dodnes vede. Do povědomí lidí se dostal především jako porotce televizní soutěže StarDance. Nejen o tanci, ale také o kreativní pauze a pocitu vyhoření, promluvil v pořadu Až na dřeň tanečník a choreograf Václav Kuneš.

2. duben 2023 28:17

Kouzelník Hadaš: Český divák se snaží na triky přijít. Důležité principy kouzelník prozrazovat nemá

Vystudovaný pedagog a kouzelník každým coulem – to je Jiří Hadaš. Prezident Českého magického svazu a držitel mnoha prestižních ocenění mluvil v pořadu Až na dřeň nejen o kouzlech v internetové době.