Až na dřeň
NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Prožívám druhou pubertu. Tranzice je pro mě velmi šťastné období, usmívá se režisérka Daniela Špinar

Už jako dítě si zamilovala divadlo. Vystudovala režii a za své jevištní počiny získala celou řadu ocenění. Několik let stála v čele činohry naší první scény – Národního divadla. Na konci minulé sezóny z něj odešla a je šťastná, po dlouhých letech totiž přišla na to, kým doopravdy je. Veřejně oznámila, že není gay, ale žena. Nejen o tranzici, kterou prochází, promluvila v pořadu Až na dřeň Daniela Špinar.

26:52

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před týdnem 27:25

Při natáčení si příběh odosobním, rozbrečím se až ve střižně, svěřuje se novinářka Lea Surovcová

Její tvář dobře znají diváci České televize. Už dvacet let je jedním z pilířů zpravodajství. Novinářka, která neúnavně hledá palčivá témata, je kromě toho nadšenou divadelnicí a autorkou hry Mediální pakáž aneb Dreamjob. Jaké to je zpracovávat bolavé lidské příběhy a vyrovnávat se přitom s urážkami na sociálních sítích? Nejen o tom mluvila Lea Surovcová v pořadu Až na dřeň.

Před 2 týdny 22:16

Zpěvačka Iva Frühlingová: Jsem introvert, přiznat panickou ataku na veřejnosti jsem dlouho zvažovala

Rodačka z Litvínova odjela ve svých 14 letech do Paříže studovat a prosadit se ve světě modelingu. Po několika letech ale zakotvila ve světě hudby, kde sklízela úspěchy nejen ve Francii, ale i u nás. Jak se někdejší modelka, dnes zpěvačka, spisovatelka a také moderátorka vypořádala s psychickými potížemi, které jí život ve světě showbyznysu přinesl? I o tom promluvila Iva Frühlingová v pořadu Až na dřeň.

Před 3 týdny 28:48

Michal Zelenka o herectví: Nechtěl jsem být slavný, lákalo mě jiskření v očích a souhra na jevišti

Herce Michala Zelenku dobře znají milovníci televize, filmu i divadla. Jako doma je také za rozhlasovým mikrofonem. Věděli jste ale, že jeho velkým tématem jsou Lidice? Jeho tatínek a babička totiž přežili jejich vyhlazení. O tom všem mluvil v pořadu Až na dřeň.

30. říjen 2022 27:34

Maminka je skvělý parťák, naučila mě, abych si ze všeho brala to dobré, vypráví Yvetta Blanarovičová

Nezapomenutelný pohádkový čertík, fenomenální zpěvačka i dáma, která pomáhá dětem z dětských domovů – to všechno je Yvetta Blanarovičová. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala nejen o projektu La Sophia, ale také o těžkostech, které zvládla a ze kterých vyšla změněná a silnější.

23. říjen 2022 23:13

Herečka Kristýna Ryška: Herectví si užívám, jen natáčení Krále Šumavy jsem trochu proklínala

Kristýna Ryška (dříve Podzimková) na sebe upozornila v sériích Metanol či Bez vědomí. Vídat jsme ji mohli také v seriálu Ulice. Herečka, která zkušenosti sbírala v Českém Těšíně i v Ázerbájdžánu, dotočila sérii Král Šumavy a plnou parou se vrhla také do propagace poezie. O tom všem promluvila v pořadu Až na dřeň.

16. říjen 2022 25:35

Hudbu se ženou tvoříme, když děti spí. Proto nám písnička trvá rok, vtipkuje herec Ondřej Rychlý

Po svých rodičích je skvělý kumštýř – hraje v divadle i před kamerou, skládá hudbu a také režíruje. V pořadu Až na dřeň se Ondřej Rychlý rozpovídal nejen o své hudební prvotině, která vychází právě v těchto dnech.

9. říjen 2022 21:26

Herečka Gabriela Mikulková: Když promítali film Slovo, chodila jsem diváky tajně pozorovat do sálu

Rodačka z Třince se chtěla stát herečkou už od dětství, po studiu konzervatoře v Brně si vyzkoušela celou řadu jevišť a zahrála si i před kamerou. Aktuálně ji můžete vidět třeba v oceňovaném filmu Beaty Parkanové Slovo. Hostem pořadu Až na dřeň byla Gabriela Mikulková.

5. říjen 2022 22:08

Robert Nebřenský o hudební tvorbě: Jsem expert na hledání chyb. Na správné slovo čekám i několik let

Jako herec proslul rolemi záporáků. Jako muzikant tvoří neotřelé písně, ve kterých tichým hlasem sděluje hluboké myšlenky. Hostem pořadu Až na dřeň byl herec, hudebník a frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský.

25. září 2022 24:08

Radka Fišarová: Jsem nesmírně vděčná za to, že můžu být mámou. Dnes už nic neberu jako samozřejmost

Zpívat začala už jako malá holka. Ještě jako náctiletá sbírala ocenění se svou kapelou a na prahu dospělosti se prosadila v muzikálech. Dnes zpívá na divadelních prknech a věnuje se i šansonům, které sama píše. Nejen o hudbě, ale také o životních kotrmelcích, mluvila v pořadu Až na dřeň Radka Fišarová.

18. září 2022 26:13

Divadlo Archa jde do finále. Startovat poslední sezónu je vzrušující i zavazující, míní jeho ředitel

Už bezmála 30 let je jeho jméno spojeno s ojedinělou pražskou scénou – Divadlem Archa. Na jeho palubě úspěšně překonal povodně a proplul i grantovými bouřemi. Teď kormidluje do přístavu, Archa v roce 2023 skončí. Jaké bude loučení a co bude dál? I o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Ondřej Hrab.