NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Jsem magnet na zázraky a ty se mi plní. To byla v nemocnici moje mantra, vypráví Svatava Suchardová

Dlouhá léta působila v médiích. Mikrofony a kamery byly jejím denním chlebem. Před časem se ale její život obrátil vzhůru nohama. Vážně onemocněla a psychicky i fyzicky byla na dně. Pomohlo jí malování, ve kterém našla nový smysl života. Hostem pořadu Až na dřeň byla Svatava Suchardová.

26:50

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před 2 týdny 22:20

Spisovatel Jiří Raichl pracuje s mentálně postiženými. Každý den tam je jako nový příběh, říká

Pracoval v bankovnictví. Pak si ale jednoho dne řekl dost. Místo v bance vyměnil za práci s mentálně postiženými a texty, které dlouhá léta psal jen do šuplíku, začal vydávat ve vlastním nakladatelství. Nejen o knihách mluvil v pořadu Až na dřeň spisovatel, divadelní režisér a scénárista Jiří Raichl.

Před 3 týdny 25:49

Jazzman Rudy Linka: Na konci roku rád bilancuji. Člověk si někdy musí říct, co se povedlo a co ne

Vyrostl v Praze. V 80. letech emigroval a milovanou hudbu studoval ve Švédsku i ve Spojených státech, kde se také dokázal jako kytarista prosadit. Dnes mimo jiné točí vlastní pořad pro Českou televizi. Naším hostem byl jazzový kytarista, pořadatel Bohemia Jazzfestu Rudy Linka.

26. prosinec 2021 28:04

Už jako dítě natáčel v rozhlase. S bráchou jsme konkurovali Dismaňáku, směje se Jan Vondráček

Už léta patří k našim nejobsazovanějším hercům. Hraje v divadle i před kamerou a bravurně zvládá také dabing nebo audioknihy. Lásku k divadlu získal od svého otce, který ochotnicky hrál a bohužel předčasně zemřel. Nejen o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal herec Jan Vondráček.

19. prosinec 2021 23:49

S Nadačním fondem Vrba pomáhá ovdovělým rodinám. Jsou to hrdinové, vím, kolik to stojí sil, říká

Čerstvá držitelka ocenění Osobnost neziskového sektoru Petra Glosr Cvrkalová ovdověla v 31 letech. Měla tehdy dvě malé děti a život se jí před očima zhroutil. Našla v sobě ale dost síly, aby se vzchopila a pomohla nejen sobě a dětem zpátky do života, ale založila také stejnojmenný spolek a nadační fond Vrba, který už pomohl stovkám mladých vdov, vdovců a jejich dětí.

12. prosinec 2021 24:40

Hudební skladatel Karel Havlíček: Nástroje jsou moje prodloužená ruka k sebevyjádření

Skladatel Karel Havlíček pendluje mezi Los Angeles a Prahou. Na obou místech se dokázal prosadit jako skladatel filmové hudby. Nejen o ní se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

5. prosinec 2021 19:18

Komiks Lymfom city kreslila jako terapii. Člověk je v nemoci vždycky sám, myslí si Lucie Trávníčková

Bývala to úplně obyčejná paní učitelka. Pak ji ale začaly trápit bolesti nohy a mladá žena si musela vyslechnout diagnózu - lymfom. Ze vzteku, bezmoci a bolesti se začala vykreslovat a vznikl tak ojedinělý komiks prošpikovaný černým humorem Lymfom city. Hostem pořadu Až na dřeň byla výtvarnice Lucie Trávníčková.

28. listopad 2021 25:16

Módní návrhářka Josefina Bakošová: Baví mě podle oblečení odhadovat, jaký kdo je

Už během studií otevřela ojedinělý obchod a založila vlastní módní značku. Její šaty jsou dnes v módním světě pojmem. Kromě toho se věnuje filmovému kostýmu a stála i u zrodu projektu Terapie sdílením. Nejen o svých životních křižovatkách se v pořadu Až na dřeň rozpovídala módní návrhářka Josefina Bakošová.

21. listopad 2021 24:00

Dnes je potřeba být vidět, říká o obsazování rolí podle počtu sledujících herečka Kateřina Janečková

Vyrůstala v divadle a vždycky chtěla být herečkou. Sláva se jí ale tak trochu protivila a nevyhledává ji ani dnes. Někdejší ošklivka Katka se našla v hereckých workshopech a také v mateřství, na které si musela dlouho počkat. Do našeho studia přišla herečka Kateřina Janečková.

14. listopad 2021 24:25

Moderátorka Barbora Černošková se věnuje pomoci dětem odsouzených rodičů: Chybí jim citové zázemí

Před 17 lety nastoupila ještě jako studentka do České televize. Dnes patří mezi její nejvýraznější tváře. Dobře ji znají nejen milovníci sportu, ale také diváci pořadu Sama doma. V pořadu Až na dřeň se mimo jiné rozpovídala o pomoci dětem odsouzených rodičů, které se intenzívně věnuje.