Casablanca
4. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Autostop žije! I po covidu. Šimon a Prokop Gregarovi „stopují východ“

„Vyzkoušeli jsme kdysi stop v Gruzii a už se bez něj nemůžeme obejít,“ říkají bratři, kteří milují východní země a autostop.

44:42

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Před třemi dny 47:36

Neuvěřitelná mořská dobrodružství ve člunu z doby kamenné. Expedice Monoxylon pokračují

Parta českých „šílenců, archeologů a tělocvikářů“ už od devadesátých let rozvíjí principy experimentální archeologie objevnými plavbami na replikách dřevěných plavidel z mladší doby kamenné.

Před týdnem 46:59

Stopem z Česka do Indonésie. Splněný sen i těžká výzva cestovatele Tondy Voldřicha

Antonín Voldřich dokončil po osmi měsících svou životní cestu, jak sám říká. Vedla z Česka do Indonésie, a to převážně autostopem. Končila v javánském Bandungu, kde mladý cestovatel kdysi studoval.

Před 2 týdny 37:53

Líbí se mi tam, kde příroda ještě vyhrává, říká cestovatel Tom Mihulka

Tomáš Mihulka žije 7 let v kanadské Britské Kolumbii, živí se realizací dřevostaveb a cestuje po celém světě. O své lásce k horám, džunglím a o starosti o ubývající přírodní bohatství planety mluví v cestovatelském magazínu Radia Wave.

Před 3 týdny 38:57

Z krás Dolomit mi padá čelist v každém druhém údolí, říká cestovatelka Michaela Hrdá

Krásnější hory než Dolomity jsem nepotkala, říká milovnice hor, cestování a dálkových tras Michaela Hrdá. Absolvovala dvě varianty trasy Alta Via a chystá se postupně zvládnout všech dvanáct.

7. listopad 2022 43:23

Co je to pozitivní turismus? Jak se chovat šetrně? Geograf Jan Haruda o zodpovědném cestování

Kulturní a politický geograf, cestovatel, cyklista a propagátor udržitelných metod Jan Haruda uvažuje v Casablance o zodpovědnosti vůči planetě při cestování.

23. říjen 2022 44:49

Dozrál čas na Peru! O Andách a tamních festivalech vypráví fotograf Pavel Svoboda

Všude žijí indiáni, všude jsi hrozně vysoko a všude je spousta míst, kde můžeš být sám... Pavel Svoboda vypráví o svém návratu do jižního Peru.

16. říjen 2022 42:22

Sbírat písničky, odpadky, zážitky a úsměvy. Pavla Kopřivová vypráví o svém cestování

V Chorvatsku začala sbírat písničky. Indonésii se naučila usmívat. V Izraeli trekovat v poušti, v anglickém Glastonbury stavět jurty a uklízet odpadky v obřím rozsahu. Ve Švýcarsku vyměnila písničku za tetování a živila se jako pouliční performerka. Poslechněte si vyprávění Pavly Kopřivové o cestovatelských zážitcích v nové Casablance!

9. říjen 2022 44:42

Safari je fotografické porno, říká průvodce a fotograf Aleš Malár

Aleš Malár je fotograf a průvodce, který žije posledních pět let částečně na Zanzibaru. Právě o tomto ostrově a východoafrických národních parcích vypráví v cestovatelském magazínu Casablanca.

2. říjen 2022 38:56

Nejdůležitější je být každý den venku! Cestovatelka Heather Anderson má v nohách 72 500 kilometrů

Držitelka titulu National Geographic Adventurer of the Year 2019 Heather Anderson má za sebou tolik nachozených kilometrů, že by dohromady dvakrát obkroužila planetu.

25. září 2022 42:30

Je to prostě boží. Veronika Jiříčková objela Irsko na koloběžce

2042 km na koloběžce z Belfastu do Dublinu, tedy kolem většiny zeleného ostrova, a to během 40 dní. Programátorka, cestovatelka a milovnice koloběžek se vrátila ze své expedice.