Vybrali jsme pro vás
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Autokemp v Sedmihorkách běžně funguje celoročně. Letos se na zimu uzavře

Už od pádu Bohemia Energy nakupuje Autocamp Sedmihorky energie za aktuální burzovní ceny. To, co zprvu vypadalo jako výhoda, se po vypuknutí války na Ukrajině změnilo v cenové peklo. Běžně celoročně provozovaný autokemp proto s koncem října končí i provoz v roce 2022.

02:30

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před čtyřmi dny 09:51

Závodník Petr Najman hlásí návrat. Po operaci zlomeniny ruky

Motocyklový jezdec Petr Najman chystá návrat na okruhy. Po těžkém pádu z úvodu sezóny ve Finsku.

Před týdnem 04:57

Pouliční koledy, tak bych to nazval, popisuje adventní hru DFXŠ herec a autor hudebního aranžmá

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy uvede v premiéře novou autorskou vánoční hru Komedie o narození Páně. Zájemci mohou představení shlédnout jen do konce prosince, pak si na něj budou muset rok počkat.

Před týdnem 02:31

Z branky jsem sledoval, jak posunují, lokomotiva jezdila až k naší zahradě, vzpomíná Jan Luštinec

Emeritní ředitel jilemnického muzea Jan Luštinec, úspěšný autor a držitel Pocty hejtmana Libereckého kraje 2022, s kolektivem dokončil novou knížku věnovanou lokálce Martinice – Jilemnice – Rokytnice. O unikátní železnici se čtenáři dozví i dosud nepublikované informace.

Před týdnem 02:09

TULka pořádala soutěž pro žáky a studenty z několika krajů. Nej 3D model byl z Mnichova Hradiště

Soutěž o nejlepší technický výukový model zhotovený 3D tiskem uspořádala strojní fakulta liberecké technické univerzity. Do finále se probojovalo osm týmů ze středních a vyšších odborných škol.

Před 2 týdny 02:30

Betlém na Skřivánčí stezce v Jablonci už má přes 40 postav. Autor je vyřezává motorovou pilou

Řezbář Tomáš Gärtner už vyrobil jedenáct dřevěných betlémů. Ve svém ateliéru v jablonecké Skřivánčí stezce je motorovou pilou vyřezává od roku 2010.

Před 2 týdny 02:30

Výroba mýdla je návyková, dejte si pozor, propadnete té vášni, směje se paní Mirka

Přírodní suroviny, fantazie a splněný sen jsou hlavní ingredience, které při výrobě mýdel používá Miroslava Priščáková z Liberce. Mýdla jí tak učarovala, že opustila jistotu stálého zaměstnání a založila Mirčinu mýdlárnu.

Před 2 týdny 02:51

Plazmový reaktor, který z odpadu vyrobí energii. Sám jí spotřebuje jen čtvrtinu

Firma z Dubé uvedla na trh reaktor pro plazmové zplynování odpadů. Jde o bezemisní technologii, která umí těžko recyklovatelné materiály proměnit na užitečné látky. Třeba palivo pro výrobu energie.

Před 2 týdny 02:30

Mučil primář Pluhař řeholníky? Napoví výstava v semilském muzeu

Padesátá léta patří mezi temné stránky naší novodobé historie a platí to i o Semilech. V tamní nemocnici bylo tehdy jedno oddělení vyčleněno pro akci K, v rámci které tam byli internováni řeholníci a údajně i mučeni. Jejich osudy odkrývá nová výstava Pojizerského muzea a galerie v Semilech.

Před 3 týdny 02:17

Nestává se, že by místo u chalupy Václava Havla na Hrádečku bylo o 17. listopadu delší čas opuštěné

Lidé v Česku si připomínají události 17. listopadu let 1939 a 1989, Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Na bývalého prezidenta Václava Havla, jednu z klíčových osobností sametové revoluce podzimu 1989, se každoročně vzpomíná také u jeho chalupy na Hrádečku na Trutnovsku.

Před 3 týdny 02:29

Chodí tam, odkud jiní utíkají. A musí mít řádnou fyzičku. Kolik váží výstroj hasičů při zásahu?

Zasahují u požárů, dopravních nehod, povodní. Není proto divu, že profesionální i dobrovolní hasiči musí mít kvalitní výstroj, která je chrání. Ale také něco váží, a tak je vlastně omezuje.