Hobby magazín speciál
9. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Autíčka - to je láska na celý život. Ale musí se točit kolečka

Modelář a sběratel autíček Jiří Beneš z Klatov zve na výstavu své sbírky. Přes 900 modelů vystavuje v přízemí Domu historie Přešticka v Přešticích.

33:51

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před třemi dny 26:54

Preventivní prohlídky nezanedbávejte! Ani u svých zvířecích mazlíčků

Včasný záchyt onemocnění ovlivňuje úspěšnost léčby, to platí i pro zvířata. Veterinář František Zahrádka proto doporučuje zejména se psy a kočkami ve vyšším věku docházet jednou ročně na preventivní prohlídky.

Před týdnem 03:56

Sloni musí mít choboty nahoru

Eva Opavová sbírá sošky slonů, má jich prý 103, ale věří, že se sbírka ještě rozroste. Proč si vybrala zrovna slony? Sloni, kteří mají zvednuté choboty prý nosí štěstí. A to Eva před pár lety potřebovala ve velké míře. A jak říká, opravdu jí sloni štěstí přinesli.

Před týdnem 05:39

Cibulák - to je modrobílá láska na celý život

Paní Iva na lásce nešetří. Když něco miluje, tak toho musí mít co nejvíce! A protože ráda servíruje na cibulákový servis, musela k němu přidat i mnoho dalších kousků. Tak se postupně do její kuchyně a jídelny stěhovaly další a další modrobílé věcičky.

Před 3 týdny 28:15

Dokonale suché je to dřevo, které bylo skladované dva roky na slunném, větraném a krytém místě

Dřevo voní a v krbových kamnech vytváří krásnou světelnou atmosféru. Aby dobře hřálo, musí být suché.

30. srpen 2022 05:47

Islandští koně se u nás mají dobře, někdy by uvítali menší teplo

Anna Dives z Mileva se věnuje řadu let chovu islandských koní. Původně si je nechala přivézt její maminka a dnes už je v chovu na milevských pastvinách na třicet těchto nádherných zvířat.

26. srpen 2022 28:49

Jedlý hřib příživný parazituje na plodnicích jedovatého pestřce obecného

Od srpna do listopadu můžete s trochou štěstí najít jedlou, ale poměrně vzácnou houbu hřib příživný. Patří mezi nepravé hřiby a už podle názvu jde o parazitickou houbu.

14. srpen 2022 04:09

Po kardamomem ochucených skořicových šnecích se jen zapráší

Kardamom je po šafránu a vanilce 3. nejdražším kořením světa. Setkat se můžete se zeleným a pak s vzácnějším černým kardamomem. Slouží nejen jako koření, přes 3000 let jeho léčivých účinků využívá ajurvédská medicína.

13. srpen 2022 27:35

Vykvétající mečíky hned ořežte, ať se na nich nestihnou usadit třásněnky

Třásněnky jsou podle pěstitele květin Pavla Nováka největším škůdcem na květech. Na mečíky přenášejí nevyléčitelnou virózu a celkově je ničí.

31. červenec 2022 05:49

Upečte si francouzské profiterolky vylepšené o fenyklový květ

Profiterolky jsou populární ve Francii, jedná se o klasický francouzský cukrářský výrobek. Autorka květinových kuchařek Jana Vlková je ozvláštňuje fenyklovým květem.

30. červenec 2022 26:12

Chystáte se v srpnu vysazovat jahodník? Na záhon po jahodníku ho nesázejte

Jahodový záhon dobře poslouží 3 až 4 sezóny. Potom jahodník zlikvidujte a novým osaďte jiný záhon. Na původním místě hrozí napadení chorobami a plísněmi, které by vás připravily o chutné plody.