Příběhy sportovců
28. únor 2023

Poslechněte si podcast: Audiokniha Milan Baroš - Opravdová legenda #6: Čas nezastavíš

Co rok, to konec kariéry. Takto neuvěřitelně a pro mnohé nepochopitelně se začal loučit s fotbalovou kariérou Milan Baroš. O odcházení je závěrečný díl aktuální série Příběhy sportovců, kterou jsme věnovali právě někdejšímu nejlepšímu střelci novodobé historie českého národního týmu a krom jiného vítězi ligy mistrů. Jak těžce se loučil fotbalový kanonýr s Baníkem Ostrava? Podcast vznikl ve spolupráci s Jiřím Holišem, Jiřím Vojkovským a Milanem Barošem.

12:43

Příběhy sportovců

Vydává: Český rozhlas

Radiožurnál Sport a audio portál mujRozhlas vám přináší Příběhy sportovců. Emoce, odvaha, vítězství, ale také prohry, zklamání nebo zranění. To je deset silných příběhů o lásce ke sportu. Roger Federer,  Ester Ledecká, Adam Ondra, Lukáš Krpálek a další slavní sportovci v podání Pavla Nečase nebo Davida Novotného. Sportovní audioknihy exkluzivně na Radiožurnálu Sport a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Web

Včera 12:12

Martin Šonka - Můj let do nebes #6: Životní vítězství

Martin Šonka je prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull Air Race, kterou se mu v roce 2018 podařilo ovládnout. Za úspěchem byl nejen talent, úspěchy, ale také neplánovaný odchod z vojenské kariéry. Kolik kilogramů musel zhubnout, aby měl optimální závodní váhu? A co považuje za životní vítězství? Přece narození tří dětí. Užijte si poslední sondu do nejen sportovní kariéry Martina Šonky. Podcast vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 11:57

Martin Šonka - Můj let do nebes #5: Air Race

Na prahu třicítky, tedy v době, kdy mnoho jiných sportovců začne přemýšlet o důchodu, se pilot Martin Šonka dostal na vrchol kariéry. Dostal superlicenci a vstupenku do velkého světa – Air Race. Jak těžké byly začátky v prestižní sérii? Podcast vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou, akrobatickým pilotem Martinem Šonkou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 11:47

Martin Šonka - Můj let do nebes #4: Reprezentant

Že chce létat, věděl akrobatický pilot Martin Šonka nejpozději od 14ti let. Měl mnoho skvělých kompetencí, výborně zvládl i vojenskou akademii. Otevřela se mu cesta letecké akrobacii a začal řešit věčnou otázku: peníze. Doba, kdy nadějní letečtí akrobaté měli ke strojů přístup zadarmo je pryč. Jak ale získáte sponzory, když nemáte „nalétáno“? Dozvíte se díky nám. Podcast vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou, akrobatickým pilotem Martinem Šonkou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 11:47

Martin Šonka - Můj let do nebes #3: Vyvolený pro tryskáč

Jak často měnil Šonka víkendové nicnedělání v kasárnách za cestu do aeroklubu, kde se mohl dostat do vzduchu? Jak dokázal budoucí mistr světa skloubit školu a vojenský výcvik? Významnou etapou na cestě k úspěchu totiž byla Vojenská akademie. Dodržoval poctivě večerku nebo občas vyrazil do víru velkoměsta? Dozvíte se ve třetím pokračování podcastu, který vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 11:32

Martin Šonka - Můj let do nebes #2: Být pilotem stíhačky

Snad nikdo nepochybuje o tom, že pilot je sportovec. Pokud je ale výborný sportovec, má v tomto oboru ohromné výhody. Například akrobatický pilot Martin Šonka díky gymnastice vytrénoval skvěle prostorovou orientaci. O tom, ale také rodinném zázemí a touze létat bude mluvit prostřednictvím interpretace Davida Novotného v druhém dílu podcastové série Radiožurnálu sport Příběhy sportovců. Podcast vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 11:55

Martin Šonka - Můj let do nebes #1: Světový šampion Red Bull Air Race

Novou sérii podcastu Příběhy sportovců začínáme „zostra“, vítězstvím Martina Šonky na Air Race. Jaké je prožívání sportovce v prvních vteřinách úspěchu? vnímá vůbec, co se děje? Na co myslel, když zjistil, že je opravdu mistrem? Proč si jeho maminka pouští jeho závody až zpětně? Podcast vznikl ve spolupráci s Robertem Sárou, akrobatickým pilotem Martinem Šonkou a nakladatelstvím Euromedia.

Včera 12:15

Král letecké série Air Race. Poslechněte si medailon Martina Šonky

Je mistrem světa ve sportu, který momentalně neexistuje, a čeká se na jeho znovuobnovení. Český pilot Martin Šonka tak vyhlíží restart závodů mezi pilony. Nejen o sportovním létání je ale jeho kniha "Můj let do nebes". Borec to umí na kluzáku, věnuje se leteckým show, ale hlavně ho proslavila série Red Bull Air Race. Poslechněte si medailon, který pro posluchače Radiožurnálu Sport připravil František Kuna a navnaďte se na četbu audioknihy.

Před 2 týdny 10:38

Motocyklista, který sní o zisku beduína z Dakaru. Poslechněte si medailon Martina Michka

K motokrosu se Martin Michek dostal už v sedmi letech a ihned si ho zamiloval. Co žene za dalšími úspěchy dvojnásobného mistra světa, čtyřnásobného mistra z evropského šampionátu, ale také osmnáctinásobného šampiona z domácího mistrovství? V pyramidě snů na nejvyšší příčku staví rozhodně účast na prestižní Rallye Dakar. Jak se mu při premiéře v roce 2020 zadařilo? Poslechněte si medialon, který pro posluchače připravil Lukáš Michalík a navnaďte se na četbu audioknihy.

Před 2 týdny 11:43

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #6: Rodina

Jak reagovala manželka Martina Michka na jeho zálibu v nebezpečném sportu a také na rozhodnutí, že jede na Dakar? Co jeho nejbližší prožívali, když bojoval o život? Jak zvládal izolaci od rodiny během covidové nákazy? Co si představit pod pojmem "Svatba s vůní benzínu"? Adrenalinový zážitek v Kalifornii Michkovi utkvěl v paměti hodně silně. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před 2 týdny 13:45

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #5: Baja Rallye

Když jezdíte od dětství motokros – tak jako Martin Michek – máte Dakar jako nedostižnou metu. Když si na ni troufnete a dokonce ji zvládnete, je třeba najít další. Českobudějovický závodník ji našel na Baja Rallye. Jak se mu závodilo na zapůjčené motorce? Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.