Příběhy sportovců
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Audiokniha Milan Baroš - Opravdová legenda #2: Nabírá to grády

Útočné eso budilo na Bazalech pozornost. V dalším dílu nové podcastové série Příběhy sportovců se podíváme na práh dospělosti Milana Baroše a také chvíle, kdy začal ostravský útočník vzbuzovat zájem zahraničních klubů. S Radiožurnálem Sport a Milanem Barošem se tak vypravíme i do Anglie, velkolepého klubu Liverpoolu. Do jaké dimenze se díky přestupu do Premier League dostal? Podcast vznikl ve spolupráci s Jiřím Holišem, Jiřím Vojkovským a Milanem Barošem.

10:32

Příběhy sportovců

Vydává: Český rozhlas

Radiožurnál Sport a audio portál mujRozhlas vám přináší Příběhy sportovců. Emoce, odvaha, vítězství, ale také prohry, zklamání nebo zranění. To je deset silných příběhů o lásce ke sportu. Roger Federer,  Ester Ledecká, Adam Ondra, Lukáš Krpálek a další slavní sportovci v podání Pavla Nečase nebo Davida Novotného. Sportovní audioknihy exkluzivně na Radiožurnálu Sport a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Web

Před týdnem 10:38

Motocyklista, který sní o zisku beduína z Dakaru. Poslechněte si medailon Martina Michka

K motokrosu se Martin Michek dostal už v sedmi letech a ihned si ho zamiloval. Co žene za dalšími úspěchy dvojnásobného mistra světa, čtyřnásobného mistra z evropského šampionátu, ale také osmnáctinásobného šampiona z domácího mistrovství? V pyramidě snů na nejvyšší příčku staví rozhodně účast na prestižní Rallye Dakar. Jak se mu při premiéře v roce 2020 zadařilo? Poslechněte si medialon, který pro posluchače připravil Lukáš Michalík a navnaďte se na četbu audiknihy.

Před týdnem 11:43

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #6: Rodina

Jak reagovala manželka Martina Michka na jeho zálibu v nebezpečném sportu a také na rozhodnutí, že jede na Dakar? Co jeho nejbližší prožívali, když bojoval o život? Jak zvládal izolaci od rodiny během covidové nákazy? Co si představit pod pojmem "Svatba s vůní benzínu"? Adrenalinový zážitek v Kalifornii Michkovi utkvěl v paměti hodně silně. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před týdnem 13:45

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #5: Baja Rallye

Když jezdíte od dětství motokros – tak jako Martin Michek – máte Dakar jako nedostižnou metu. Když si na ni troufnete a dokonce ji zvládnete, je třeba najít další. Českobudějovický závodník ji našel na Baja Rallye. Jak se mu závodilo na zapůjčené motorce? Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před týdnem 11:56

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #3: Ohrožený Dakar

Úspěchy na tuzemských závodech i zahraničních mistrovstvích přivedly Martina Michka na myšlenku, že pokud je něco ralley, pak Dakar. Tenhle podnik je ale nejen sportovní výzva. Extrémní finanční náročnost v motokrosu může znamenat i nečekaný adrenalin, třeba když musíte šetřit na svém seznámení se strojem. Jak propojil motokros a rallye? Příběhy sportovců jsou dnes o cestě na Dakar. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před týdnem 12:23

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #2: Profesionál

Martin Michek měl v motokrosu nejen vášeň, ale i ambice. Svou impulzivní a neklidnou povahu dokázal proměnit v nezdolnost. Výrazné úspěchy ho brzy dovedly mezi profesionály. S tím souvisí i profesionální smlouvy se specifickými podmínkami. Jakou snovou nabídku přijal? Proč se musel skoro přestěhovat do Itálie a přerušit studium na vysoké škole? To se dozvíte v druhém díle podcastové série. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před týdnem 12:10

Martin Michek - O život: Rallye mezi nebem a zemí #1: Vůně benzínu

První závod jel budoucí účastník Rallye Dakar v osmi letech. Martin Michek měl ohromnou podporu otce, vzor v bratrovi a s jeho závodnickou povahou se nakonec smířila i maminka. Jak velkou radost měl, když o Vánocích pod stromečkem našel motorku? První díl nové podcastové série Radiožurnálu sport Příběhy sportovců věnujeme právě rodině a hlavně sportovním začátkům. Podcast vznikl ve spolupráci s Martinem Jarošem a nakladatelstvím Albatros.

Před 3 týdny 22:22

Kanonýr, který dokázal strhnout davy fotbalových fanoušků. Poslechněte si medailon Milana Baroše

Milan Baroš oblékl na záda dres s číslem 27 a už od začátku byl jako hráč Baníku Ostrava drzý a rychlý, což se fanouškům líbilo. Poprvé se v nejvyšší domácí fotbalové soutěži gólově prosadil ještě jako neplnoletý a brzy si vysloužil angažmá v Liverpoolu. I tam si získal fanoušky a s Reds získal i trofej v Lize mistrů. Poslechněte si medailon, který pro posluchače připravil reportér František Typovský a navnaďte se na četbu audioknihy Milan Baroš: Opravdová legenda.

Před 3 týdny 12:43

Audiokniha Milan Baroš - Opravdová legenda #6: Čas nezastavíš

Co rok, to konec kariéry. Takto neuvěřitelně a pro mnohé nepochopitelně se začal loučit s fotbalovou kariérou Milan Baroš. O odcházení je závěrečný díl aktuální série Příběhy sportovců, kterou jsme věnovali právě někdejšímu nejlepšímu střelci novodobé historie českého národního týmu a krom jiného vítězi ligy mistrů. Jak těžce se loučil fotbalový kanonýr s Baníkem Ostrava? Podcast vznikl ve spolupráci s Jiřím Holišem, Jiřím Vojkovským a Milanem Barošem.

Před 3 týdny 13:15

Audiokniha Milan Baroš - Opravdová legenda #5: Angažmá v Turecku

Pohádky Tisíce a jedné noci připomínal přestup Milana Baroše do Galatasaray Istanbul. Po dlouhých námluvách se mu dostalo královského přivítání. Právě za touto etapou života se ohlíží pátý díl podcastu, který vznikl podle biografie, na které se podílel sám Milan Baroš. V Turecku se mu dařilo gólově, získal i korunu pro krále střelců. Navíc stihl i svatbu, Poslechněte si, jaká byla pro fotbalového bouřliváka štace v Turecku.

Před 3 týdny 13:20

Audiokniha Milan Baroš - Opravdová legenda #4: Až na vrchol

Milan Baroš byl po Euru 2004 hvězdou reprezentace, zároveň měl ve svém angažmá v Liverpoolu opravdovou krizi a chvílemi dokonce uvažoval o konci kariéry. Nebyl si dokonce ani jistý, jestli o něj přes všechny úspěchy stojí nový trenér. Jak víme, nakonec si ale český útočník v roce 2005 Ligu mistrů zahrál. Kdy si Baroš připsal první trefu v Premier League? Poslechněte si další díl a dozvíte se. Podcast vznikl ve spolupráci s Jiřím Holišem, Jiřím Vojkovským a Milanem Barošem.