FinCast
Sezóna 1Epizoda 67. září 2022

Poslechněte si podcast: Astronomická cena energií a smysl životních pojistek. Mají finančně chránit při zdravotních událostech, ale mají punc produktu s velkou odměnou pro zprostředkovatele

V tomto díle FinCastu probereme životní pojištění z mnoha úhlů. Například jaká je nákladovost tohoto produktu nebo jaký druh a jaké pojistné částky zvolit. Životní pojištění s investiční složkou má navíc punc produktu s velkou odměnou pro zprostředkovatele. Dnes je ale trendem mít spíše rizikové životní pojištění a ušetřené peníze využít k investici. Nebudeme se ale věnovat jen pojištění. S Finančníky [https://financnici.com/] probereme také zastropování cen elektřiny, její vývoj na burze, válečnou daň a také budoucnost českého pracovního trhu. Další FinCast je nabitý informacemi potřebnými pro „bohatší“ život. FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara, Tomáše Posekaného a Michala Vrančíka a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního světa. FinCast vychází pravidelně každý měsíc.  Poslouchejte na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com.

01:02:00

FinCast

Vydává: Finančníci

FinCast. Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Podcast finančníků Josefa Soumara, Tomáše Posekaného a Michala Vrančíka a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Vaše tipy uvítáme a dotazy rádi zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com.

Web

Sezóna 1Epizoda 1211. duben 2023 01:05:00

Kdo působí na poradenském trhu, jaké jsou rozdíly mezi honorovaným a provizním poradenstvím a jak se případně bránit „šmejdům“

Vypracovat opravdu kvalitní, nezávislý a objektivní finanční plán trvá hodiny i dny. Finančníci z Písku se rozhodli jít tou náročnější cestou a sklízí ovoce. Placené finanční poradenství zatím nemá příliš silné základy a proto je snaha skupiny Finančníků obdivuhodná. Jak na tuto myšlenku přišli a jak jsou regulováni se dozvíte v dalším díle FinCastu s Josefem Soumarem a Tomášem Posekaným. Profesionální finanční poradenství ale není jediné téma. Podrobně s finančníky probereme také starobní důchody, jejich valorizaci a dopad na státní finance, stabilitu bankovního sektoru v USA a utažení opasků ze strany Americké centrální banky FED. V neposlední řadě se podíváme také na evropské finanční instituce a jejich sílu. Po pádu Credit Suisse se v dalším díle FinCastu budeme věnovat také ohrožení českých bank, potažmo jejich zahraničních matek v době otřesů na finančních trzích. * FinCast. Podcast finančníků ⁠Josefa Soumara⁠ [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], ⁠Tomáše Posekaného⁠ [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a ⁠Michala Vrančíka⁠ [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na ⁠Spotify⁠ [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], ⁠Apple Podcasts⁠ [https://podcasts.apple.com/cz/podcast/fincast/id1529843603] a ⁠Google Podcasts⁠ [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese ⁠FinCast@financnici.com⁠ [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 1126. únor 2023 53:21

Bude se opakovat .com bublina? Pozor na investice do umělé inteligence

Jaký byl uplynulý rok na finančních trzích a jaký bude letošní rok z pohledu investora? Do čeho letos investovat, a kterou investiční platformu si pro danou investici vybrat? Probereme s Michalem Vrančíkem ze společnosti Finančníci. Trendem investování je v posledních měsících umělá inteligence. Akcie, které mají v názvu “AI”, rostly o desítky až stovky procent. Právě proto by se měl mít investor na pozoru. Kromě investic v dalším díle FinCastu probereme růst důchodů, výnosy penzijních fondů a také ceny elektřiny a jejich promítnutí se do ceníků distributorů. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/cz/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 1018. leden 2023 01:04:09

Sazby ČNB ovlivňují celou ekonomiku. Rodina s průměrnými příjmy nedosáhne na pětimilionový úvěr

V tomto díle se dozvíte, jaké všechny sazby vyhlašuje ČNB. Ty totiž ovlivňují dění v ekonomice, a když rostou, tak to tlumí ekonomiku i inflaci. ČNB neustále zpřísňuje pravidla a dostat hypotéku je stále obtížnější. Ve FinCastu se věnujeme i aktuálnímu dění v ekonomice. Tématy kromě úvěrů jsou také akciové trhy, vstup Chorvatska do schengenského prostoru a kurz české koruny. Jak ovlivňuje Česká národní banka úrokové sazby úvěrů? Kolik je běžná sazba u hypoték, spotřebitelských půjček a podnikatelských úvěrů? To jsou otázky, kterým se věnuje desátý díl FinCastu s odborníky ze společnosti Finančníci – Tomášem Posekaným a Josefem Soumarem. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 920. prosinec 2022 01:02:25

Na řešení dědictví není nikdy brzo. Obzvláště když máte velký majetek

Věděli jste, že „vydědit“ své děti není vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled zdá? A komu připadne majetek, když zemřelý nemá přímé dědice? Dědictví se ale dá řešit s předstihem a díky tomu zamezit případným neshodám mezi pozůstalými. Od určitého množství majetku byste si měli dát pozor na to, kdo po vás majetek zdědí. Zákon v tomto ohledu hovoří jasně. Obzvlášť důležité je to v případě, když máte nemovitosti nebo finance v zahraničí, kam oko notáře nedohlédne. Stejně tak je tomu i v případě majetku v kryptoměnách. Jak na to poradí další díl FinCastu. A řeč bude také o cenách potravin u našich sousedů, zdražení zimních dovolených a prodeji úvěrového portfolia Sberbank. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 813. listopad 2022 01:05:40

Meta v propadu, windfall tax v USA a neživotní pojištění ze všech úhlů pohledu s Finančníky

Živly, nehody, nemoci - nepříjemné věci, které do života vstupují nečekaně. Pro klidné spaní je dobré mít sjednané pojištění. Co všechno se dá pojistit probereme s expertem Tomášem Posekaným. Pozor na podpojištění v rámci pojištění nemovitosti. U pojištění domácnosti je dobré mít fotografie bytu. V rámci cestovního pojištění nezapomínejte na odpovědnost. Vyplatí se srovnávače pojištění? Pro koho je vhodná havarijní pojistka? Tyto otázky probíráme s Finančníky. Neopomeneme ani ekonomické aktuality – propouštění v Česku, akcie společnosti Meta v propadu nebo zisky ropných společností a windfall tax v USA. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 726. říjen 2022 01:01:58

Jak hospodařit v krizi? A dostanou klienti Sberbank své peníze zpět? Na toto i mnoho dalších témat odpoví nový díl FinCastu

Náklady rodiny se zvýšily o 25 tisíc korun. I takový může být příklad zdražování v Česku. Jak ustát tak zásadní zásah do rodinného rozpočtu? Úspory se hledat dají. Kde je najít, poradí Josef Soumar ze společnosti Finančníci. Hospodaření v době krize není jednoduché. Ceny rostou všude kolem nás. Přitom se často jedná o nezbytné výdaje spojené s bydlením. Téma hospodaření v krizi ale není jediným tématem FinCastu. Společně s experty ze společnosti Finančníci jsme probrali také státní rozpočet, akcie zbrojařských firem a zvýšenou delikvenci dlužníků i prodej úvěrů Sberbank. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 515. srpen 2022 56:50

Zlato v zapomnění investorů. Mělo symbolizovat ochranu před inflací, to se teď ale neděje

Zlato má symbolizovat ochranu před inflací v nelehkých dobách. To se teď ale neděje navzdory válečnému konfliktu a vysokým cenám komodit obecně. Proč se zlatu nedaří najít podporu u investorů probereme v dalším díle FinCastu. Jaké země zlato nejvíce těží, jaké jsou celosvětové zásoby, a jak náročná na energie je jeho těžba. To vše s Michalem Vrančíkem ze společnosti Finančníci. V díle dále probereme, na které podpory od státu máte nárok a jakým způsobem se žádá o pětitisícový příspěvek na dítě. Věnovat se budeme také začínajícímu poklesu cen nemovitostí. Poslouchejte FinCast, protože budete bohatší. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 420. červenec 2022 01:05:51

Bitcoin nezmizí v propadlišti dějin, i když projekt v Salvadoru zřejmě dopadne velkým fiaskem

Kolaps evropských letišť, a jak ovlivňuje cestování. Turecká inflace přes 70 procent a její důvody a dopady na dovolené. Akcie společnosti ČEZ pod velkým prodejním tlakem. Co mají akcionáři dělat? To vše jsou události posledních dní, které probereme s Josefem Soumarem. Druhý expert Tomáš Posekaný pak bude mluvit k hlavnímu tématu FinCastu, kterým budou kryptoměny. Ty zažily pořádný sešup a skluzavka, zdá se, nemá konce. Mají ještě svoje místo v portfoliu? Věděli jste, že Ethereum je kryptoměna 2.0? Jaké jsou technické detaily obchodování kryptoměn, a jak začít s investicemi? Co je to blockchain, a kde se využívá? To se dozvíte při poslechu dalšího dílu FinCastu. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/show/3jYSn1G0z5FgRriNtJAGDS?si=c30bd91cc3fb48a0], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/fincast/id1529843603] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85NzA3ODIzNC9wb2RjYXN0L3Jzcw]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].

Sezóna 1Epizoda 329. červen 2022 01:03:57

Z hypoték se stalo nedostupné zboží. Úrokové sazby rostou k osmi procentům. Jak na hypotéku, když jsou podmínky stále náročnější

V dalším díle FinCastu se věnujeme hned několika tématům. Tím hlavním jsou hypotéky: například jak řešit, když vám nevyjdou peníze na stavbu nebo jak koupit nemovitost v Albánii. Ale dozvíme se také zajímavosti o cenách a zkratkách v plynárenství, jaký je podíl elektroaut na evropském trhu a probereme výhled nezaměstnanosti pro další období. Jakou zvolit sazbu a fixaci, když vůbec nevíme, jaké sazby budou za rok či déle? Pravidla se zpřísnila především pro starší ročníky. LTV je sice nižší, ale to se dá vyřešit zástavou. Tipy a triky jak na hypotéky s Michalem Vrančíkem. * FinCast. Podcast finančníků Josefa Soumara [https://www.linkedin.com/in/josefsoumar/], Tomáše Posekaného [https://www.linkedin.com/in/tomas-posekany/] a Michala Vrančíka [https://www.linkedin.com/in/michalvrancik/] a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera. * Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší. * Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování. * FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na Spotify [https://open.spotify.com/episode/0Hxl7fqFy2kX2Apaniin0Y?si=sbIZ6-IHQtyG65DXGjdCmg], Apple Podcasts [https://podcasts.apple.com/us/podcast/kdo-neinvestoval-p%C5%99i%C5%A1el-o-polovinu-pen%C4%9Bz-prvn%C3%AD-d%C3%ADl/id1529843603?i=1000563024032] a Google Podcasts [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hdWRpb2Jvb20uY29tL2NoYW5uZWxzLzUwMzA2NTMucnNz/episode/ZmM2NzE0MTktNjg1NS00NGM1LTk4MDEtYzFlODMyODExYTgw?sa=X&ved=0CA0QkfYCahcKEwjgsIma_vr3AhUAAAAAHQAAAAAQAQ]. * Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese FinCast@financnici.com [fincast@financnici.com].