Máme hosty
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Armádní, záchranářská i železniční technika má sraz v Pardubicích, víkend patří Retroměstečku

Pardubická Masarykova kasárna ožijí o víkendu už devátým ročníkem Retroměstečka. Na své si přijdou milovníci současné i historické techniky. Představí se složky IZS, armádní technika, železniční technika, a mnoho dalšího. Retrohračky, šlapací autíčka, nebo bojovka s Retráčkem budou velkým lákadlem pro mladší návštěvníky.

08:15

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Před dvěma dny 09:22

Mladší brácha Pardubické juniorky otevírá dveře do světa. A talentům rozdává ATP body

Sice nemá tak dlouhou tradici, ale může být pro nadějné hráče důležitou spojkou na cestě k výrazným úspěchům. Turnaj Pardubice Open vyvrcholí nedělním finále od 10 hodin.

Před třemi dny 09:25

Šnečí nadhoz a rána jako z děla. Pálkovací sporty mají další odrůdu

O softballu anebo baseballu jste už určitě slyšeli. Ale slowpitch? Zdá se celkem podobný, ale poznáte ho hned při nadhozu a taky podle toho, že se pořád něco děje.

Před čtyřmi dny 10:43

Zlatou přilbu vymysleli v Hradci. Do té letošní házejí vidle Poláci

Nejstarší plochodrážní závod světa o víkendu v pardubickém Svítkově napíše další kapitolu. Organizátoři slibují 36 kvalitních závodníků. Otázkou ale zůstává, kteří konkrétně to nakonec budou.

Před týdnem 09:45

Blonďatá policistka suverénně kočíruje křižovatky. Na kapotě se vozit nechce

Jako jedna ze dvou žen postoupila do celostátního finále soutěže Regulovčík 2022. Dagmar Fuxová předtím triumfovala mezi 12 soutěžícími z dopravních inspektorátů Pardubického kraje.

Před týdnem 09:00

V Přelouči předají ceny za dabing. Dorazí i první vítěz

Třetí zářijová sobota. Pravidelný termín Cen Františka Filipovského. V rodišti legendy českého dabingu se znovu odehraje slavnostní ceremoniál.

Před týdnem 08:38

Emilák už je zase svůj. Chrudimský stadion má znovu v názvu Zátopka

Letní stadion na ulici V Průhonech si lidé pojmenovávají různě. V roce stého výročí narození manželů Zátopkových ale přichází návrat ke kořenům a velká sláva. Odehraje se v sobotu 17. září.

Před týdnem 10:49

Špejle, párátko i klacek z lesa. Dirigentská taktovka může vypadat všelijak

Je to člověk, který vede celý orchestr. Určuje rytmus, melodii a kompletní výsledek na něm záleží opravdu hodně. Úloha dirigenta má svou váhu.

Před týdnem 10:34

Dokumentarista Drda: Natáčení pamětníků spěchá. Začali jsme s ním dost pozdě

Přímé svědectví nic nenahradí. Prakticky denně nás opouštějí lidé, po kterých nezůstává napsaná knížka anebo jiné záznamy. Jejich autentické vzpomínky zachytává archiv Paměti národa.

Před 2 týdny 09:30

Nový úsek dálnice D35 u Časů vyzkouší tuto sobotu cyklisté

Než se otevře další dokončený úsek dálnice D35 z Časů do Ostrova pro motoristy, vyzkouší si ho v časovce cyklisté. A to už tuto sobotu.

Před 2 týdny 07:03

Tanec, soutěž v tahu břemene, kaskadéři. Pardubické závodiště ukáže Koně v akci

Druhá největší akce, která se každoročně odehrává na pardubickém dostihovém závodišti, nás čeká v sobotu. V hlavní roli budou opět koně, kteří se představí při sportovních i pracovních činnostech.