Klub Rádia Junior
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Archeolog Radomír Tichý v Klubu Rádia Junior

Pravěk je hodně zajímavé období. Jak se tehdy žilo? A jak to vypadá v takovém pravěkém archeoparku? Nejen na to odpoví archeolog Radomír Tichý, který nás vezme také na cestu v lodi vydlabané ze dřeva. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

30:17

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Odpolední jízda se zajímavými moderátory, tématy, soutěžemi a hosty. Kdo přijde do studia tentokrát?

Web

Včera 40:18

Klub Rádia Junior vysílá z 63. Zlín Film Festivalu

Dnešní díl je plný zajímavých hostů, které jsme si pozvali do zlínského studia. Pozvání přijaly dvě tanečnice, režisér filmu Děti Nagana a hlavní dětské role filmu. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 34:41

Je to akční. Někdy nemáme čas si ani odskočit, popisuje redaktorka Radiožurnálu svou práci

Rozhlasová profese má mnoho podob, co přesně dělá redaktorka domácího zpravodajství stanice Českého rozhlasu Radiožurnál Anna Horáčková? Jak se do rozhlasu dostala a co ji na tom baví? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 37:02

Do vlasů se mi zamotal dron, vzpomíná na natáčení klipu Adéla Zouharová

Co má Adélka a Valchy společného? Kdy a kde se poznali a jsou jen kamarádi? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 38:17

Umělá inteligence nás v mnohém překonává, říká odbornice. ChatGPT a Midjourney mají ale své limity

Co všechno umělá inteligence dokáže? Proč je v dnešním světě tak populární? A čím se ještě stále liší od lidí? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 34:23

Homesharing přináší radost a nová přátelství. Pomáhá rodinám dětí s mentálním postižením

Se speciální pedagožkou Ivou Doudovou probereme život s těžkým handicapem. Jak takovým rodinám pomáhá homesharing? To a mnohem víc se dozvíte, když si nás poslechnete. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 32:30

Telefon je dobrý sluha, ale zlý pán, myslí si vývojář únikových her pro děti

Jan Němec propojuje zážitek z mobilní aplikace s reálným dobrodružstvím. Jak vznikají moderní venkovní únikové hry? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 33:50

Karolína Morhínová a Pavlína Ráslová z Pesoparku v Klubu Rádia Junior

Víte, co je Pesopark? Místo, kde můžete se svými psy dělat snad všechno, co vás napadne a kde je hřiště, hala i bazén. Moderuje Veronika Hájková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 37:53

Trenér ženského softballového týmu Štěpán Dařbuján a hráčka Žaneta Dařbujánová v Klubu Rádia Junior

Štěpán nám dnes představí nejen Ženský softballový tým z Prahy SC Storms Řepy, ale i samotnou hru. Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 37:34

Vytvořit kouzlo je super byznys. Zájem o ně má i Copperfield, chválí si prezident kouzelníků

Co obnáší práce prezidenta všech kouzelníků? Proč se princip triků nesmí sdílet mezi diváky? A jak vymýšlí kouzla právě Jiří Hadaš? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 37:51

Učitelka oboru Kosmetické služby Hana Sladká a její studentka Klaudie Šebestová v Klubu Rádia Junior

Dnes zavítáme do světa kosmetiky. Je obtížné stát se kosmetičkou? Jakých oblastí se týká studium kosmetiky? Jaké speciální požadavky mívají zákaznice? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.