2 x 2
2. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Aplikace Nepanikař pomáhá s řešením duševních chorob, přerostla až do neziskovky, říká zakladatelka

„Nepanikař původně začalo jako mobilní aplikace, dnes jsme už neziskovou organizací, která má pro klienty služeb víc,“ popisuje Veronika Kamenská v pořadu 2x2. „Byla přeložena do deseti jazyků a obsahuje rady, jak si pomoci s desítkou nejčastějších duševních onemocnění – od depresí po sebepoškozování,“ dodává.

24:06

2 x 2

Vydává: Český rozhlas

Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes, se ptá českých podnikatelů na jejich úspěchy i pády. 

Web

Před pěti dny 24:24

Na naše nástroje hraje i Billie Eilish, prozrazuje podnikatelka z páté generace rodiny Petrofů

Jak se daří tradičnímu českému výrobci hudebních nástrojů nahrazovat trhy zasažené válkou, odpovídá v pořadu 2x2 podnikatelka Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka páté generace slavné rodiny. Její Petrof vyrábí mj. nástroje, na které hraje i zpěvačka a skladatelka Billie Eilish. Ptá se Petr Šimůnek.

Před týdnem 25:03

Liko-s zdražování energií moc netrápí

V době krize převzal Jan Musil rodinný výrobní a stavební podnik Liko-S se sídlem ve Slavkově u Brna. Jeho otec Libor Musil tvrdí, že podnikání je rebelie a udržitelné podnikání cesta k budoucnosti. Proč je až tak moc neštve zdražování energií a co by se Češi mohli naučit od indického byznysu, se zeptá Petr Šimůnek.

Před 2 týdny 24:00

Obchod s uměním v čase krizí

Jak se období krizí a hrozeb projevuje v byznyse s uměním? Jsou umělecké předměty stále ještě krásou, kterou si zdobíme své okolí, nebo spíš investicí? Sběratele a společníka v DSC Gallery Edmunda Čučky se ptá Petr Šimůnek.

Před 3 týdny 23:41

Známá česká oděvní firma Blažek Praha přežila insolvenci

Do existenčních problémů se společnost dostala v roce 2020, kdy ji na kolena srazila pandemie koronaviru. Petra Šimůnka bude zajímat recept, jak zachránit firmu v době pokračující krize.

29. říjen 2022 24:10

Nová lanovka na Petřín by měla mrkat nebo se červenat, popisuje autorka projektu Marešová

Uznávaná designérka Anna Marešová získala prestižní ocenění několika produktů, které snad nemohou být víc rozdílné: tramvaj kupé, která už jezdí v Praze, a vibrátor. K tomu vyhrála soutěž na novou lanovku na Petřín. „Byl to úplně jiný úkol, protože lanovka má nádhernou už 130 let dlouhou historii. Říkali jsme si, že by bylo fajn navázat na něco, co tam je,“ říká v pořadu 2x2.

22. říjen 2022 23:36

Ceny energií vs. Konec českého sklářství

Jak moc ohrožují vysoké ceny energií pokračování výroby luxusního křišťálu ve sklárnách Moser? Ty v Karlových Varech fungují neuvěřitelných víc než 150 let. Spolumajitelky společnosti Kateřiny Zapletalové se na budoucnost českého sklářství ptá Petr Šimůnek.

15. říjen 2022 24:24

Obří Lilith v Karlíně od výtvarníka Černého je největší sochou u nás, říká developer Soural

Praha i Česko budou mít novou dominantu – obří 35 tun vážící ocelovou sochu Davida Černého, která dostala jméno Lilith. „Socha má 24 metrů, ale teď jsme přišli na to, že když změříme výšku její levé ruky, má dokonce 26 metrů,“ popisuje Marcel Soural z developerské společnosti Trigema, která bytový dům v pražském Karlíně staví. „A je to opravdu největší socha u nás, což je úžasné, že se nám podařilo,“ dodává.

8. říjen 2022 26:26

V covidové krizi vyráběli roušky, ve válečné krizi vyrábí obvazy

Tomáš Mertlík majitel  společnosti Batist Medical řekne, jak se podniká v době vysoké poptávky na straně jedné, ale vysokých cen energií a stále nestabilních dodávek na straně druhé. Ptát se bude Petr Šimůnek - šéfredaktor magazínu Forbes.

8. říjen 2022 23:45

V covidové krizi vyráběli roušky, ve válečné dělají obvazy

Tomáš Mertlík je majitelem společnosti Batist Medical a prozradí, jak se podniká v době vysoké poptávky, ale i vysokých cen energií a stále nestabilních dodávek. Ptá se Petr Šimůnek, šéfredaktor magazínu Forbes.

1. říjen 2022 26:04

Jak na český kosmický průmysl dopadá válka na Ukrajině a jak velkým posunem jsou domluvené zbraňové dodávky z USA?

Hostem byznysmagazínu 2x2 Petra Šimůnka je Josef Kašpar, generální ředitel Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu a prezident Asociace leteckých a kosmických výrobců ČR.