18. únor 2022

Poslechněte si podcast: Antonín Moravec – pořadatel kulturních akcí: Těší mě, že ovlivňuji generace

Nenechal se odradit covidovými opatřeními ani zákazy a i v době nejhlubšího kulturního spánku dokázal bez porušení restrikcí uspořádat originální koncert. Konal se na balkóně soukromého bytu a lidé poslouchali a tleskali pod balkonem. Akcí pořádá náš dnešní host už dlouhá léta nespočet a nejen v Teplicích, kde žije, ale také v Ústí nad Labem, Děčíně a na zajímavé hudební hosty se můžeme již brzy těšit i v Mostě. Nenechte si ujít hudební povídání s dnešním hostem v Ponte reports.

28:51

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 20:53

Karolína Nodesová – Most Pride: Z ničení duhové vlajky a nenávistných slov mi bylo smutno

Mladá studentka Vysoké školy ekonomické se rozhodla uspořádat v severočeském městě Pride Most. Tedy akci, která přiblíží široké veřejnosti LGBT+ komunitu. Nerada mluví o komunitě, jde zkrátka o lidi různých sexuálních orientací. Jak bylo složité Most Pride uspořádat? Jak těžké to mají LGBT+ lidé? Jak je společnost vnímá, a jak konkrétně rodina Karolíny přijala její lesbickou orientaci? Most Pride se koná v sobotu 20. 10. 2022 na 1. náměstí v Mostě, tak než vyrazíte, poslechněte si dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před třemi dny 25:12

Alžběta Bublanová – spisovatelka: Musíte se oprostit od svého psaní

Má skvělé recenze i kritiku. Napsala knihu povídek a další čtyři knížky. Snaží se napsat něco optimistického. V těchto dnech jí vychází knížka s názvem Pozůstalí. K tomu pořádá kurzy tvůrčího psaní Kurzy z obýváku. Jedna z jejich knížek se jmenuje Život s panikou a je to o životě, problémech, které přináší panická ataka. O čem jsou její knížky? Jaká je její knižní novinka? A jaké vlastnosti musí mít správný spisovatel? To vše se dozvíte v rozhovoru se spisovatelkou Alžbětou Bublanovou na Ponte reports

Před pěti dny 20:42

Jiří Syrovátka – sadař, ovocnář: Třešňová marmeláda musela ustoupit pálence

Je libo meruňkovici, hruškovici, třešňovici, višňovici nebo snad džem či med? Zavítejte do Zámeckých sadů Chrámce, kde dostanete nejen zmiňovaný sortiment, ale ještě mnohem více a v té nejvyšší kvalitě. V Zámeckých sadech hospodaří v biologickém režimu, ale podle jejich majitele zákazníky nezajímá, zda je produkt BIO, ale rozhodující je cena. V zámeckých sadech neusínají na vavřínech, stále vymýšlejí různé inovace i jak se zákazníkům přiblížit. Více nejen o sadaření a pálení se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 19:36

Markéta Tůmová – volejbalová trenérka: Nová pravidla udělala volejbal líbivějším

K volejbalu se dostala jako žákyně před desítkami let. Dneska volejbal trénuje i píská. I přesto, že se volejbal stal její celoživotní láskou, uvědomuje si, že pro širokou veřejnost existují mnohem atraktivnější sporty a je skutečně těžké přesvědčit nejen děti, ale taky jejich rodiče, aby své ratolesti k volejbalu přivedli. Jak moc se volejbal změnil? Co mladým volejbalistům, ale především volejbalistkám na tomto míčovém sportu vadí, a jak je na tom český volejbal ve srovnání s jinými evropskými kluby? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 26:41

Míra Lazicius – kondiční trenér: Bude to bolet, bude to hnusný a bude to stát peníze

Můj dnešní host, odborník na posilování a kondiční trenér je na své svěřence velmi přísný. Už dopředu upozorňuje na to, že pokud nebudou poctivě makat a dodržovat, co jim nařídí, nemá smysl, aby zbytečně utráceli své peníze a jeho drahocenný čas. Kdo ale vydrží, ten nelituje. Výsledky se dostaví už za pár měsíců. Více o tréninkových metodách mého dnešního hosta, o stravování při cvičení, o fyzické námaze během horkých letních dnů a o důležité roli motivátora se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 21:27

Kateřina Haplová – moderátorka: Ženská je v naší profesi podceňovaná

K prvnímu moderování se dostala čirou náhodou, vlastně na ní tak nějak zbylo. Zjistila, že proříznutá pusa je ten nejlepší předpoklad k tomu, stát se moderátorkou. Dobrou moderátorkou, a tak dneska moderuje na Hitrádiu North Music, je vyhledávanou moderátorkou plesů a různých společenských akcí. Ráda improvizuje a na moderování miluje především svobodu i přesto, že určitá pravidla respektovat musí. O moderátorském světě, sexismu i stálém úsměvu na rtech jsem si povídala s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 2 týdny 17:45

Marie Svačinová – Partnerský spolek Litvínov: Na solné stezce leží zajímavá místa

Partnerský spolek Litvínov letos slaví úctyhodných 30 let od svého založení. V srpnu 1992 byla podepsána Partnerská smlouva mezi městy Olbernhau a Litvínov a její podstatu se členové spolku snaží dodnes naplňovat. Olbernhau ale není jediné přátelské město, které zve Partnerský spolek Litvínov ke společným setkáním a zážitkům. O jaké další město, či města se jedná? K jakým příležitostem se přátelé z partnerských měst setkávají a co víme o solné stezce? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 32:34

Jiří Šlajsna – historik: Edward Kelley byl podvodník, který miloval svou rodinu

Edwarda Kelleyho známe především, jako alchymistu podvodníka, který  byl vězněn na hradě Hněvín. Byl ale zároveň milující manžel i otec nevlastních dvou dětí, přičemž jedním z nich byla latinsky píšící česká básnířka anglického původu Alžběta Johana Vestonie. Právě s Vestonií měl láskyplný vztah, dopřál jí to nejlepší vzdělání a vlastně vše co dělal, dělal ve jménu rodiny. Nejen o Edwardu Kelleym, ale také o Vestonii, dalších členech rodiny a znojemských okurkách jsme si povídali s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 3 týdny 25:37

Květa Drdová – zasloužilá turistka: K titulu zasloužilá turistka vedla dlouhá cesta

 V dnešním rozhovoru plynule navážeme na ten předchozí s místopředsedou Klubu českých turistů v Litvínově. Mým dnešním hostem je rovněž aktivní členka litvínovského klubu turistů, která navíc získala titul zasloužená turistka, a která je i přes svůj věk velmi činorodá a energická. U žen by se věk neměl říkat, tak v tomto případě pouze prozradím, že úžasné paní Květě již před několika lety bylo 80. V 70 začala lézt ferraty a v současnosti ji právě tahle činnost těší nejvíce, i přesto, že už leze „pouze“ obtížnost A, B, C 😉 [https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png] Dámy, až si ve svých 40, 50, 60 či 70 letech budete stěžovat na věk, vzpomeňte si na paní Květu  a taky si nenechte ujít dnešní rozhovor.

Před 3 týdny 24:32

Karel Šlechta – Klub českých turistů Litvínov: V Litvínově jsme pořádali i 100 jarních km

 O prázdninách více než kdy jindy vyrážíme s batohem do přírody a stávají se z nás turisté. Jsou ale turisté a Turisté. Jednoho takového s velkým „T“ jsem si pozvala na povídání nejen o vzniku „Turistického klubu“ v Litvínově a jeho vývoji, ale také o turistech jako takových, jejich činnosti i titulu Zasloužilý turista. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, kde nebude chybět ani (ne)jedna turistická pozvánka.