Host Českého rozhlasu Ostrava
26. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Antonín Drdla miluje film. Je promítačem v kině a sbírá věci, které souvisí s animovaným filmem

Filmový fanoušek Antonín Drdla je promítačem v kině, ale kromě biografu jsou jeho další vášní staré promítací stroje a animovaný film. Má ve své sbírce dokonce originální návrh loutky Hermíny Týrlové. Jak se k ní dostal? I na to jsme se ho ptali.

21:00

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Včera 20:47

Přišel o zrak, ale nevzdal to a začal se učit žít jinak. Seznamte se se střelcem Martinem Adámkem

Martin Adámek střílí na terč, ačkoliv se v ulicích pohybuje s tmavými brýlemi a bílou holí. Před lety totiž přišel o zrak, ale nevzdal to a začal se učit žít jinak.

Před čtyřmi dny 21:58

Život Hany Petrové je spojen s Nadačním fondem Světluška

Hanu Petrovou připravilo o zrak genetické onemocnění sítnice. Svůj boj s osudem ale nevzdala. O životě s tímto handicapem mluví otevřeně - jezdí za studenty i zdravotníky a snaží se je naučit komunikovat s nevidomými.

Před šesti dny 20:58

Setkání se zpěvákem a kytaristou Albertem Černým

Albert Černý vás kromě jiného pozve na velký koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Ten se uskuteční už příští týden v Havířově a nabídne přehlídku úspěšných českých a slovenských interpretů, včetně Alberta Černého.

Před týdnem 20:39

Ali a Niky - mladé policistky, které se staly mistryněmi světa v pole dance

Od dětství excelovaly v gymnastice a když před pár lety objevily vzdušnou akrobacii na tyči, bleskově se dostaly na světovou špičku. Poslechněte si rozhovor o jejich životě i cestě na sportovní vrchol.

Před týdnem 21:44

Charitní Mikuláš i letos potěší potřebné děti na Ukrajině. Projekt přiblíží Veronika Mechová

Děti na Ukrajině dostávají dárky od Mikuláše, který tam připadá na 19. prosince. Ty nejchudší je letos snad dostanou díky sbírce, kterou organizuje Středisko humanitární pomoci Diecézní charity ostravsko-opavské. Projekt i aktuální situaci ve Lvově a jeho okolí přiblíží koordinátorka projektu Veronika Mechová.

Před 2 týdny 27:36

S Tomášem Etzlerem o práci v diktátorském režimu, o návratu do Česka, o válečném zpravodajství

Tomáš Etzler je někdejší válečný novinář stanice CNN a později zahraniční zpravodaj ČT v Číně. Ostravský rodák zažil během profesního života neuvěřitelné příběhy, je autorem filmu Nebe, který vykresluje realitu v jedné Čínské vesnici.

Před 2 týdny 22:04

Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí?

Šárku Bernsteinovou a Alici Holčákovou spojuje ostravský klub pacientské organizace Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí? A jak lidem s touto diagnózou může Revma Liga pomoci?

Před 2 týdny 21:29

První titul mistryně světa jsem získala omylem, s nadsázkou říká úspěšná paraglidistka

Držitelka několika zlatých i stříbrných medailí z Mistrovství světa, Evropy i České republiky v paraglidingu Markéta Tomášková s nadsázkou říká, že první titul mistryně světa získala vlastně omylem.

Před 3 týdny 21:14

V pohybu v každém věku. Manželé Žurkovi prošli velehory, potápěli se i plavili. A aktivní jsou stále

Alena a Oldřich Žurkovi od mládí tráví život v pohybu a nic se na tom nezměnilo ani v jejich v seniorském věku. Mají za sebou opravdu bohatou sportovní zkušenost - prošli velehory, slezli mnohé skály, potápěli se v jeskyních, závodili na plachetnicích.

Před 3 týdny 22:04

V zákulisí Funky Beat, taneční party, která tančení myslí vážně

Kristýna Blahutová je šéfovou úspěšné taneční skupiny Funky Beat, která své kvality teď potvrdila na MS v Portugalsku, odkud si přivezla několik předních umístění za choreografie, pod kterými je podepsán Filip Růžička. Zveme vás do zákulisí party, ve které jsou lidé od 4 do 70 let.