Omeletky
3. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Anglicky jsem se učila 17 let. V USA jsem ale svým umem odrovnala číšníka. Omeletky Haliny Pawlowské

Prázdniny jsou ideální čas procvičit si své jazykové znalosti v praxi. Tématem dnešních Omeletek ale nebude pouze jazyk světový. Prostor dostane také jazyk zlý, mlsný i ten určený k polibku. Svůj věčný boj s jazyky popíše herečka Martina Hudečková. Halina Pawlowská prozradí recept na zapečený vepřový jazyk. Zazní i povídka posluchače Jiřího Čutky Indiánky třikrát jinak.

25:54

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Včera 23:41

Investovat se dá do akcií, do kultury a taky do lásky... Omeletky Haliny Pawlowské o investicích

Tématem Omeletek jsou investice. Kamarádka investovala do zdravé a drahé výživy. Přinesla mi balíček speciálních obilných vloček, abych byla zdravá, krásná a hlavně štíhlá. Ochutnala jsem. „Je to strašně suchý a dusivý“. „To si musíš něčím polít, třeba smetanou,“ poradila kamarádka. Na filmy o investicích pozve v Omeletkách Vašek Šanda. Halina Pawlowská přečte svoji povídku O neutuchající touze být krásnější. A přidá recept na vepřová játra s čekankovým pukem.

Před dvěma dny 32:52

Ženich nevěstu skoro skalpoval. Omeletky Haliny Pawlowské o svatbách

Téma dnešních Omeletek jsou svatby. Třeba ženich Tomáš z Havířova své snoubence Betynce při polibku sundal závoj tak nešikovně, že jí sundal i sponu na závoj, i příčesek, vlastně ji skalpoval… A jeho nový tchán na celý kostel hlasitě vzdychl: „Říkal jsem, že je to blbec!“ V Omeletkách ještě uslyšíte další humorné příběhy ze svatby, povídku Stanislava Jugy Předvánoční obřad – zabijačka. A Halina Pawlowská prozradí recept na svatební tvarohové koláčky.

Před týdnem 25:21

V pubertě jsem fňukala, jak najatá. Omeletky Haliny Pawlowské naplněné sebelítostí

Omeletky jsou dnes naplněné sebelítostí. Listopad moc nemusím. Ještě nemá sváteční atmosféru, je moc brzy tma a zima je před námi. Propadám proto občas pochmurným náladám. V pubertě jsem fňukala, jak najatá. Bála jsem se sama doma, protože mne otec v dětství děsil hrou na sadistického vraha, který se přetvařuje, že je hodný soused v nesnázích a vecpe se k nám do bytu. V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Haliny Pawlowské Mužů je dost! Přidá i recept na kuře na paprice.

Před týdnem 27:27

V Čechách žije 622 Lakomých a 68 Lakotů. Omeletky Haliny Pawlowské o lakomcích

Omeletky jsou dnes naplněné lakotou. Někomu se peníze rozkutálí, někdo jich má tolik, že by s nimi mohl cesty dláždit a někdo má v peněžence pořád jenom průvan. V Čechách žije Lakomých 622 a Lakotů 68 (jaká skromnost!). Ve skutečnosti si ale myslím, že držgrešlí je u nás mnohem víc. Filmy o lakomcích připomene Vašek Šanda. Uslyšíte povídku Jiřího Čutky Sbírám, věci, vás tak rád. A Halina Pawlowská přidá recept na opečené škubánky s kedlubnou.

Před 2 týdny 30:49

Nejvíc melancholiků žije na severu. Melancholie prý souvisí se zimou. Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou dne naplněné melancholií. Hodně melancholiků žije v severních zemích, protože melancholie prý souvisí se zimou. Zima je i doba mé chronické nespavosti. Kamarádky v Norsku jsem se jednu zeptala: „Ale vy tam nemáte v zimě v noci pořádnou tmu?" Jak vlastně spíte?" Chvilku se na mě koukala a pak řekla: „No jak… normálně zavřeme oči… O melancholii si budeme povídat s Davidem Krausem. Uslyšíte povídku Jany Egersdorfové Po schodoch?

Před 2 týdny 28:22

„Nevadí! Nasedat, zavelel otec, i když auto ještě nepřijelo“. Omeletky Haliny Pawlowské o autoritě

Dnešní Omeletky jsou o autoritě. Podle Číňanů jsou prý autoritativní lidé ve znamení tygra. To byl i můj otec. Když jsme odjížděli z prázdnin, chodil po domě jako lev v kleci. Maminka namítala: „Ale vždyť nám ještě nepřijelo auto!" A otec zařval „Nevadí! Nasedat!" V Omeletkách ještě uslyšíte povídání s Vaškem Šandou a povídku Jiřího Čutky Nadějný důchodce. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Chytré ženy neletí a prozradí recept na kaldoun.

Před 3 týdny 26:52

„Je u vás normální, že si děti hrají s kosou?!“ Omeletky Haliny Pawlowské o zodpovědnosti

Omeletky jsou dnes naplněné zodpovědností. Moje sestřenice mě požádala, abych jí pohlídala dvojčata. Měla jsem pocit, že o nic nejde. Zhruba za pět minut do chalupy vtrhl soused a řval: „To je u vás normální, že si děti hrají s kosou?!“ Dozvíte se, jak to má se zodpovědností herečka Martina Hudečková. Uslyšíte povídku Ireny Balcarové Vzpomínky na léto. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Tvářičky červené jako jablíčka a přidá recept na zeleninový krém s bylinkovým pestem.

Před 3 týdny 24:45

„Povinností člověka je … se bavit!“ Omeletky Haliny Pawlowské o křtu knížky Užívej života

Omeletky jsou dnes o lidech, se kterými jsem se potkala na křtu knížky Užívej života. Jejím kmotrem byl herec Vašek Šanda. Byla tam například Iva Hüttnerová. O ní se ví, že je vynikající malířka, ale už se tolik neříká, že je také fascinující zahradnice. S Jitkou Asterovou jsme obě měly velmi společenské tatínky, ten můj vyrážel do společnosti do devadesáti a pan Aster oslavil stovku a tetelil na při svém výročí, protože mu přišla popřát i Helenka Vondráčková.

6. listopad 2022 27:35

„Mám s workoholismem možná malý problém.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Mám s workoholismem možná malý problém. Z přemíry práce jsem nemohla usnout a zašla za kamarádem psychiatrem. V čekárně seděl podivný mužík, něco si pro sebe něco pořád mumlal. Okomentovala jsem to v ordinaci. Kamarád vykoukl na chodbu a zvláštně se na mě podíval: „Víš, Halino, to je pan profesor Stodola. Má hands-free a telefonuje.“ V Omeletkách uslyšíte povídku pana Stacha s názvem Hledání bydlení. Vašek Šanda přidá recept na gratinovanou brokolici s květákem.

5. listopad 2022 24:42

„Voči, zuby, ucho! Nejlepší je kolektivní roztržitost.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou naplněné roztržitostí. Jela jsem s přítelkyní a jejími rodiči na chalupu. Kamarádka zařvala: „Voči!“ a vyřítila se pro brýle. Ujeli jsme pár kilometrů, a tatínek zařval: „Zuby!“ a vraceli jsme se pro umělý chrup. Na dvacátém kilometru babička zařvala: „Ucho!“ a vrátili jsme se pro naslouchátko. V Omeletkách uslyšíte povídku Věry Zikanové Krakenci. O roztržitosti ve filmech bude vyprávět Vašek Šanda a Halina Pawlowská přidá recept na hovězí žebra na víně.