Na cestách s Petrem Voldánem
10. duben 2023

Poslechněte si podcast: Anglické bochánky s křížkem, preclíky v Itálii, jehněčí všude aneb Za Velikonocemi s Dagmar Heřtovou

Velikonoční kulinářské cestování s právničkou a gastro novinářkou Dagmar Heřtovou je vskutku pestrým putováním po tradicích, spojených s velikonoční kulinářskými zvyky nejen v Evropě. I když náš kontinent v přehledu velikonočních specialit dominuje.

32:26

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Včera 32:07

Nejen do italské Kalábrie s Blankou Malou, která nakonec v samotné špičce „italské boty“ zakotvila

Cestující ženu "Vodnářku" pravidelní posluchači rozhlasových stanic Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice určitě znají. Minimálně ji poznají podle hlasu, protože tentokrát cestujeme na rozhlasových vlnách s moderátorkou Blankou Malou. A převážně putujeme po Kalábrii. I když jen na jihu Itálie nezůstaneme.

Před týdnem 34:41

Na cestách s Petrem Voldánem a s cestovatelským kufříkem až do země větru a ohňů Ázerbájdžánu

V dalším vydání talk show "Na cestách s Petrem Voldánem", které vzniklo opět jako veřejná nahrávka ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru, budeme putovat do země větru, ohňů, ropy, granátových jablek a dalších turisticky přitažlivých lákadel.

Před 2 týdny 32:59

S usárnou po světě s Petrem Dujkou aneb Kouzlo trampského muzea v Doudlebách nad Orlicí

Vlajka vzhůru letí, Niagara, Ascalona - písničky, které zná i spousta lidí, kteří se nikdy nevydali na vandr, čundr nebo na tramp. V pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" budeme tentokrát putovat nejen po naší vlasti, ale vydáme se i do Evropy a Ameriky (i tam se totiž "tulačení" rozšířilo) právě na tramp.

Před 3 týdny 31:48

Cestují s dětmi, vyhýbají se hotelům. Klára a Štěpán Honovi sepsali náš nejlepší cestopis roku 2022

Moji hosté v nejnovějším vydání pořadu “Na cestách”, držitelé už páté Ceny Hanzelky a Zikmunda za knihu Náš evropský deník 2, se vystavují nepohodlí a nejistotě. Už sedm let se každé prázdniny vydávají na cesty - na tu první v “modré plechovce”. Tak říkali v nadsázce svému obytnému vozu, což je také poněkud nadsázka.

8. květen 2023 33:15

Klasické mapy žijí! S Blankou Imramovskou na cestách s mapou v ruce. A dokonce s ručně malovanou

Tak jako se nevyplnily předpovědi o konci knih s nástupem internetu a elektronických technologií, nezmizely ze světa po příchodu moderních navigací ani klasické mapy. Dokonce i ty zachytily trendy a můžeme setkávat - vedle map papírových - i s magnetickými nebo třeba ručně malovanými mapami.

1. květen 2023 29:44

Na cestách s houslemi a Danielem Matejčou aneb z české „Kociánky“ k vítězství v Eurovision 2022

S Danielem Matejčou a jeho houslemi se potkávám už roky. A začalo to právě v Ústí nad Orlicí, kde 2. května začíná už neuvěřitelný 65. ročník Kocianovy houslové soutěže pro mladé talentované houslisty. Dan - dovoluji si charismatického mladíka takhle oslovovat, protože se skutečně známe dlouho - jezdil do Ústí nad Orlicí několik let, než ve čtrnácti unikátní soutěž opanoval a stal se laureátem “Kociánky” pro rok 2019.

24. duben 2023 36:43

Na cestách s Petrem Voldánem do přehlíženého, ale pozoruhodného Walesu, kde žije víc ovcí než lidí

Je tu opět poslední pondělí v měsíci a s ním další vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem, které vzniklo jako veřejná nahrávka ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru. I turisty zatím neprávem přehlížený kout Británie lákal příznivce cestování i našeho pořadu.

17. duben 2023 32:36

Nedobrovolné cesty Josefa Čapka. S Pavlou Apostolaki na posledních místech života slavného umělce

Naše další společné rozhlasové cestování bude poněkud netradiční. Navíc trochu smutně zabarvené. S novinářkou a cestovatelkou Pavlou Apostolaki se totiž vydáme po stopách nedobrovolných cest staršího z bratrů Čapků - Josefa, jehož úmrtí v dubnu roku 1945 si připomínáme.

3. duben 2023 35:23

Moderátor a cestovatel s nezaměnitelným hlasem Vladimír Kroc aneb Od dětství na cestách po světě

Představit dalšího hosta pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" je nejjednodušší tak, že ho necháte promluvit. Takže vás rád odkazuji na nejnovější vydání talk show na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové a nebo Českého rozhlasu Pardubice. A hlas si spojíte se jménem Vladimír Kroc.