Host Dopoledne pod Ještědem
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Andrea Fischerová, Tereza Rafoth - organizátorky festivalu

Téma - Festival Karolíny Světlé. Tato spisovatelka je považována za zakladatelku vesnického románu a právě této osobnosti je věnovaný sedmý ročník Festivalu Karolíny Světlé, který můžeme navštívit v sobotu 27 května ve Světlé pod Ještědem. Do programu festivalu nahlédneme společně s organizátorkami Andreou Fischerovou a Terezou Rafoth, které nám také přiblíží důležité momenty z jejího života.

17:49

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Před dvěma dny 18:19

Jan Melša - odborník na kyberkriminalitu

Téma: Kyberkriminalita na vzestupu. Počet pokusů vylákat z lidí jejich citlivá data pomocí podvržených webů, které napodobují stránky státních institucí, neustále roste. Ve své situační zprávě za březen o tom informoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Právě toto téma, a další aktuální, skutečné případy rozebereme hodinu před polednem s odborníkem na kyberkriminalitu Janem Melšou.

Před šesti dny 16:41

ZUŠ Liberec byla založena v roce 1925, a brzy, jako rozhlas, oslaví stovku, odhaluje její ředitel

Základní umělecká škola Liberec se spolu s více než 400 ZUŠ zapojila do celostátního 6. ročníku festivalu ZUŠ Open, který spolu se školami pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené. Co má liberecká ZUŠ za sebou a co před sebou, prozradil ředitel Tomáš Kolafa.

Před týdnem 18:24

Živě od vás: 130. výročí svého založení oslaví Sklářské muzeum Nový Bor Muzejní nocí

Třináctá novoborská Muzejní noc se bude konat 27. května 2023 a bude i oslavou 130. výročí založení tamního Sklářského muzea. V čem je toto muzeum unikátní, se vydala zjistit kolegyně Iveta Kalátová.

Před týdnem 14:57

Lázně Libverda zahajují sezónu. Jaro je u nás nejkrásnější, všechno kvete, láká Regina Soudilová

Důležitou událostí je pro Lázně Libverda v sobotu 27. května zahájení lázeňské sezóny. Jde o akci, kterou si můžou po třech letech covidové pauzy užít jak lázeňští hosté, tak i turisté a návštěvníci. Do programu jsme nahlédli společně s personalistkou Reginou Soudilovou.

Před týdnem 17:02

Mám rád, když je za člověkem práce vidět. A mám rád i tu svobodu, říká hodinový manžel

Ferda mravenec, práce všeho druhu. I tak by se dala nazvat profese „hodinového manžela“, kterou vykonává Pavel Faustus z Liberce. Co všechno tato práce obnáší, s jakými kuriózními případy se občas setkává, a proč je pro něj nezbytná manuální zručnost.

Před týdnem 16:15

Se sběratelem Vladislavem Schüllerem: Rozhlas jako vášeň

Rozhlasové vysílání fascinovalo Vladislava Schüllera už od dětství. A to natolik, že stačil nasbírat nekonečné množství různých historických i současných propagačních materiálů, tiskovin, zkrátka všeho, co souvisí se stoletým rozhlasovým vysíláním.

Před týdnem 18:28

Mám se zout? Ptá se David Vávra. Tady bydlí Český rozhlas Liberec

Zelené údolí, Modrá ulice a na dohled liberecké sídliště Rochlice. Mezi klasickými rodinnými domky stojí dvojdomek s výrazně žlutou fasádou a nápisem Český rozhlas.

Před týdnem 17:29

Živě od vás: Z Jabloneckých Pasek, kde sídlí továrna, jejíž výrobky máme doma asi všichni

V roce 1868 založili pánové Gustav Kramer a Adalbert Löbl v Jablonci nad Nisou firmu Kramer & Löbl. Zprvu sklářský výrobní program ve 20. století nabral elektrotechnický směr a výrobky továrny na vypínače jsou dodnes součástí nejen našich domácností.

Před 2 týdny 17:59

Den otevřených dveří v Českém rozhlase Liberec už v sobotu, aneb Co se chystá v Modré ulici

Český rozhlas Liberec pořádá v sobotu 20. května Den otevřených dveří. Co všechno se chystá, prozradil ve vysílání ten nejpovolanější, šéfredaktor stanice a moderátor Pavel Kudrna.