Anatomie strachu
Nejnovější16. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Představujeme nový podcast: Gotťák (od 17. prosince)

Osmidílný audio seriál Pavla Klusáka o legendě československé popmusic Karlu Gottovi každý týden od pátku 17. prosince. Dejte sledovat na Audionautu [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Spotify [https://open.spotify.com/show/08dKcvTDvt7met9JaCC4xq], Apple [https://podcasts.apple.com/cz/podcast/got%C5%A5%C3%A1k/id1599333873], Google Podcast [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5jYXB0aXZhdGUuZm0vZ290dGFr] nebo jiné vaší oblíbené audio platformě ať vám neunikne ani jedna epizoda. Idol, ikona, legenda. Jméno Karel Gott zná každý. Známe ale skutečný obraz největší hvězdy českého showbyznysu? Hudební publicista Pavel Klusák se vydává po stopách Zlatého slavíka, aby odhalil, co ve skutečnosti znamená fenomén Gott. V osmidílném audio seriálu zbavuje zpěvákův život fám i tradovaných legend a líčí skutečnost, která je mnohdy bláznivější a fantasknější. Proti Klusákovi stojí herečka Tereza Dočkalová zastupující mladší generaci, pro kterou je český král popu nepochopitelným mýtem. Společně skládají dohromady „božský“ životopis, který se rozvíjí jako dobrodružný příběh s kulturně-společenským přesahem. GOTŤÁK není jen vyprávěním o osudu jednoho muže, ale předkládá svědectví doby a komplexní příběh zábavy i popkultury v Československu.

00:44

Anatomie strachu

Vydává: Audionaut

Audio seriál oceněný na Prix Bohemia Radio a cenou Audiokniha roku, na omezenou dobu k dispozici zdarma na všech platformách. "Bojím se toho, co nevidím." Audio seriál oceněný Anatomie strachu je hloubkovou sondou jedné emoce zachycené v pěti reálných příbězích. Hlavní protagonisty doplňuje zvuk, který sehrává důležitou roli v rámci vyprávění. Autorům Brit Jensen, Jiřímu Slavičínskému a hudebnímu designérovi Martinu Ožvoldovi se tak povedlo vytvořit mrazivý a velmi sugestivní formát audio zážitku.

Web

Sezóna 1Epizoda 322. říjen 2021 11:37

Štafle

V dokumentu Štafle se ocitáme ve skoro prázdném divadle. Nad pódiem se vznáší prach a do večerního představení je ještě daleko… Anna Marie v divadle začíná pracovat jako osvětlovačka. Když poprvé leze na štafle, aby ke stropu pověsila světla, její tělo ji přestane poslouchat. Připadá si jako na provazovém mostě nad propastí. Se svým strachem se Anna Marie rozhodne bojovat a vede dialog sama se sebou i se štaflemi. Dokument Štafle je součástí true-horror série Anatomie strachu, ve které Brit Jensen [http://audionaut.cz/autori/brit-jensen/] a Jiří Slavičínský [http://audionaut.cz/autori/jiri-slavicinsky/] v intimních příbězích zkoumají, co s námi dělají nejrůznější běsy a strachy. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Gotťák [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 422. říjen 2021 12:29

Radio

Je noc, tma a nikde nikdo. Marek, protagonista dokumentu Rádio, se plazí po dvorku mezi domy. Nic si nepamatuje, jen cítí, že je je celý dolámaný. V nemocnici mu řeknou, že musí rychle na operaci. A v Markovi pomalu začíná růst silný, všeobjímající strach... Dokument s názvem Rádio je součástí true-horror série Anatomie strachu, ve které Brit Jensen [http://audionaut.cz/autori/brit-jensen/] a Jiří Slavičínský [http://audionaut.cz/autori/jiri-slavicinsky/] v intimních příbězích zkoumají, co s námi dělají nejrůznější běsy a strachy. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Gotťák [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 222. říjen 2021 15:53

Okno

Dokument s názvem Okno se odehrává v Opavě. Je všední, obyčejné ráno. Lidé míří do práce, studenti spěchají do škol. Mezi nimi i Simona, ale pro ni to tak úplně obyčejné ráno není. Už delší dobu ji pronásleduje strach a právě ve škole na ni čeká to, čeho se nejvíc bojí. Okno je součástí true-horror série Anatomie strachu, ve které Brit Jensen [http://audionaut.cz/autori/brit-jensen/] a Jiří Slavičínský [http://audionaut.cz/autori/jiri-slavicinsky/] v intimních příbězích zkoumají, co s námi dělají nejrůznější běsy a strachy. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Gotťák [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 522. říjen 2021 13:28

Kafe

Dokument s názvem Kafe začíná na palubě letadla. V letadle sedí i mladý muž Kryštof, který letí na výměnný studijní pobyt do Izraele. Během letu se ale stane něco, co Kryštofovi úplně změní nejen jeho půlrok v Izraeli, ale možná i jeho celý následující život… Tématem dokumentu Kafe je enviromentální strach. Dokument je součástí true-horror série Anatomie strachu, ve které Brit Jensen [http://audionaut.cz/autori/brit-jensen/] a Jiří Slavičínský [http://audionaut.cz/autori/jiri-slavicinsky/] v intimních příbězích zkoumají, co s námi dělají nejrůznější běsy a strachy. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Gotťák [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 122. říjen 2021 12:59

Les

Dokument s názvem Les začíná kdesi na západ od nás. Jsme mezi stromy na pobřeží moře. Je léto a večerní slunce se odráží v šedomodrých vlnách. Slunce už ale brzo zajde za horizont a v hustém lese za námi bude tma. Miriam a Johnny jsou na prázdninovém výletě a chystají se přenocovat venku. To ale ještě netuší, že v lese na ně někdo nebo něco čeká... Dokument Les je součástí true-horror série Anatomie strachu, ve které Brit Jensen [http://audionaut.cz/autori/brit-jensen/] a Jiří Slavičínský [http://audionaut.cz/autori/jiri-slavicinsky/] v intimních příbězích zkoumají, co s námi dělají nejrůznější běsy a strachy. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Gotťák [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

25. listopad 2020 01:03

Anatomie strachu (teaser)

Bojím se toho, co nevidím." Audioseriál Anatomie strachu je hloubkovou sondou jedné emoce zachycené v pěti reálných příbězích. Hlavní protagonisty doplňuje zvuk, který sehrává důležitou roli v rámci vyprávění. Autorům Brit Jensen, Jiřímu Slavičínskému a hudebnímu designérovi Martinu Ožvoldovi se tak povedlo vytvořit mrazivý a velmi sugestivní formát audio zážitku.