Speciál
25. únor 2022

Poslechněte si podcast: Analytik: Bojuje se o to, v jakých pozicích se Ukrajina a Rusko posadí k jednacímu stolu

Ruské tanky míří na Kyjev. Armáda Ruské federace se bude snažit ovládnout strategické oblasti v hlavním městě Ukrajiny, domnívá se analytik Asociace pro mezinárodní otázky Petr Boháček: „Neočekával bych, že ruská armáda bude chtít kontrolovat celý Kyjev, potažmo celou Ukrajinu. Bude chtít zasáhnout strategické objekty, možná sídla vlády nebo parlamentu. A nějakým způsobem zasadit ránu do těchto cílů. A to spíš než dlouhodobě okupovat území.“

05:44

Speciál

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání věnované aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti.

Web

Před šesti dny 34:36

Jiří Dienstbier: Sběr podpisů bych nezjednodušoval, nebo budeme příště vybírat ze 40 kandidátů

Česko čeká třetí přímá prezidentská volba a s ní vyvstávají otázky třeba kolem sběru podpisů na kandidátské listiny. Jak by měl probíhat? A co jsme během poslední dekády zjistili o kompetencích, které prezident má?

1. říjen 2022 54:18

Volební speciál: Ani letos se Babiš senátní volby „nenaučil“, míní komentátor Hartman

Jak si v letošních volbách vedlo hnutí ANO? Jaké mělo šance, jak je proměnilo, nejen nad tím se zamýšlejí ústavní právník Jan Kysela a komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman.

30. září 2022 25:43

Dvořák: Putin o Rusku mluvil jako o svébytné civilizaci, která by měla nahradit prohnilý Západ

Ruský prezident Vladimir Putin dnes v moskevském Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů tvořících 15 procent rozlohy celé Ukrajiny k Ruské federaci. Patří mezi ně Doněcká a Luhanská lidová republika a také Chersonská a Záporožská oblast. Co to znamená pro konflikt na Ukrajině a jak tento akt může ovlivnit vývoj ruské války?

22. září 2022 39:51

Speciál: Jak řešit nedostatek bytů v Praze? Poslechněte si čtvrtou předvolební debatu pražských lídrů

Chronický nedostatek bytů, nedokončený dopravní systém a začátek topné sezóny poznamenané vysokými cenami energií. To jsou hlavní témata čtvrté předvolební debaty lídrů kandidátek v pražských komunálních volbách. Jaké recepty nabízejí? Na otázky odpovídají David Procházka (Starostové a nezávislí), Milan Krajčo (Komunistická strana Čech a Moravy), Petr Macinka (Motoristé sobě), Matěj Žaloudek (Solidarita), Jaroslav Ďuriš (Praha bez chaosu).

21. září 2022 39:57

Speciál: Přeměna středu města na pěší zónu? Poslechněte si třetí předvolební debatu pražských lídrů

Tématem třetí předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení dvou klíčových problémů – dopravy a bydlení. Co považují kandidáti za nejdůležitější problémy a jak by je chtěli řešit? Na otázky odpovídali Jiřina Niké Hájek (Za bezpečné ulice v Praze), Tomáš Štampach (Svobodní), Adam Hanka (Volt), Tereza Urzová (Urza.cz: Nechceme vaše hlasy) a František Laudát (koalice Strany soukromníků ČR, Koruny české, KAN a Konzervativní strany).

20. září 2022 40:07

Modré zóny zrušit, sjednotit, nebo vytvořit podzóny? Poslechněte si druhou debatu pražských lídrů

Parkovací modré zóny rozdělují nejen řidiče a obyvatele Prahy, ale také politiky. Jak by ti regionální řešili komplikovaný a leckdy neudržitelný parkovací režim v metropoli, diskutují účastníci druhé předvolební debaty Českého rozhlasu.

19. září 2022 40:01

Jednotná modrá zóna a bezplatné MHD? Poslechněte si první předvolební debatu pražských lídrů

Tématem první předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení zásadních pražských problémů – zklidnění dopravy a vylepšení prostupnosti města, ale také nedostupné bydlení. Na otázky odpovídali Zdeněk Zajíček (Spolu pro Prahu), David Tygr Ploc (Praha náš domov), Milan Urban (koalice SPD, Trikolory, hnutí Pes a Nezávislých společně pro Prahu), Jan Čižinský (Praha sobě) a Hana Janišová (DSZ za práva zvířat).

9. září 2022 48:35

Společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus o jednání o cenách energií na úrovni EU

Moderuje Tomáš Pancíř.

9. září 2022 53:54

Alžběta II. byla poslední velkou světovou panovnicí v dějinách, říká historik Županič

Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty II. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnu. Novým králem se stává Alžbětin syn Charles, který bude panovat jako Karel III. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb.

24. srpen 2022 49:54

Půl roku od napadení Ukrajiny Ruskem - společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus

Moderuje Tomáš Pancíř.