AMNESTYcast
20. listopad 2021

Poslechněte si podcast: #20 Je to jako dopisy pro Harryho z Bradavic, říkají o Maratonu psaní dopisů jeho koordinátorky

Jak vznikla největší lidskoprávní akce světa Maraton psaní dopisů? Proč její princip připomíná scénu z prvního dílu Harryho Pottera? Jaké jsou její loňské úspěchy, letošní aktuální případy a jak se do akce jednoduše zapojit? Hosty dvacáté epizody AMNESTYcastu byly koordinátorky kampaně Maraton psaní dopisů Evgenia Bernstein a Žaneta Sladká z české Amnesty. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí Amnesty ČR.

25:58

AMNESTYcast

Vydává: AMNESTYcast

Podcast lidskoprávního hnutí Amnesty. Rozhovory se zajímavými lidmi o společnosti, svobodě a boji za lidská práva.

Web

20. prosinec 2022 20:03

#23 Byl jsem u 250 výslechů, seděl jsem i s vrahy, říká bývalý politický vězeň Václav Malý

Jak totalitní režim v Československu pronásledoval disidenty a věřící? O touze po svobodě, vzpomínkách na moderování manifestací během sametové revoluce i pomoci politickým vězňům současnosti. Pozvání do další epizody AMNESTYcastu přijal bývalý politický vězeň biskup Václav Malý. Moderuje tiskový mluvčí české Amnesty Erik Bartoš.

17. červen 2022 28:27

#22 Kompletně mi proměnilo život, říká o dobrovolnictví v Amnesty lektorka Karolína

Co znamená dobrovolnictví v Amnesty, jak moc může být náročné i zábavné a proč někdy dovede kompletně změnit život? Pozvání do další epizody AMNESTYcastu přijala dobrovolnice lidskoprávního vzdělávání české Amnesty Karolína Žánová. Moderuje tiskový mluvčí Amnesty ČR Erik Bartoš.

17. únor 2022 33:05

#21 Mladí už nechtějí společnost tolerující sexuální násilí, říká šéfka kampaně Chce to souhlas

Kolik se ročně v České republice stane znásilnění? A jaký počet z nich je nakonec nahlášen? Chtějí politici proti sexuálnímu násilí bojovat? Jaký je přístup soudů k obětem u nás a ve Velké Británii nebo co se za rok od spuštění kampaně podařilo? Pozvání do další epizody AMNESTYcastu přijala manažerka kampaně Chce to souhlas Irena Hůlová z české Amnesty.

28. září 2021 37:35

#19 Práce Amnesty má pořád obrovský smysl, sám ji podporuji každý měsíc, říká bývalý politický vězeň

Co pro politické vězně v Československu před rokem 1989 znamenala podpora mezinárodní lidskoprávní organizace? Jak se mu podařilo dostat ven z vězení básně Ivana Martina Jirouse? A proč vznikla knihovna Libri prohibiti – knihovna zakázaných knih? Rozhovor s Jiřím Gruntorádem, který na vlastní kůži zkusil komunistická vězení a v samizdatové edici vydal na 130 knih. Moderuje Kamila Thořová, Amnesty ČR.

6. září 2021 31:17

#18 To, že jsem trans, vím od 11 let. Zemanovy výroky přiživily nenávist, je mi ho líto, říká Tami

O dětství i dospívání, útěku z domova, tranzici, nenávistných výrocích Miloše Zemana a dalších útocích na LGBTI+ komunitu nebo o tom, jak se žije trans* lidem v Česku. Rozhovor s transgender ženou Tami. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí české Amnesty.