Alex a host
8. únor 2023

Poslechněte si podcast: Filharmonie Brno zahraje v Carnegie Hall. Pořád to považuju za zázrak, říká ředitelka Marie Kučerová

Brněnská filharmonie vyrazila na turné po Spojených státech amerických a o české hudbě a orchestrech se zase bude mluvit. „V Americe jsme nebyli skoro 50 let,“ říká ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

30:49

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 28:14

Andrea Kalivodová: Carmen bezesporu byla mrcha, přesto už mám radši tu ježibabu

V chystané opeře Rusalka si zahraje ježibabu, kterou považuje za charakterní roli. „Moje ježibaba, moudrá to žena, ví, že princ Rusalce stejně zahne.“

Včera 25:44

Martin Zounar: Ordinaci v růžové zahradě točím 15 let. Těší mě, že moji postavu ještě nedali k ledu

Patří mezi naše nejobsazovanější herce, proto je stále velmi vytížený. Kromě natáčení nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě věnuje teď nejvíce času nově vzkříšenému divadlu Metro na pražské Národní třídě.

Před dvěma dny 27:06

Martina Pipková Loudová: Z kvalitní teplákoviny můžete ušít elegantní oblečení

„Preferuji, aby každá žena nosila to, v čem se cítí dobře. Neměla by kopírovat módní trendy za každou cenu,“ říká v pořadu Alex a host módní návrhářka Martina Pipková Loudová.

Před šesti dny 24:23

Jiří Pavlica: Básně Jana Skácela bych zhudebnil všechny. Jsou moudré a moudrosti není nikdy dost

Houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica je uměleckým šéfem Hradišťanu už 45 let. Legendární kapela vychází z tradic moravské cimbálové hudby, ale nebojí se žádných žánrových experimentů. Mezi jejich nejznámější skladby patří zhudebněné verše básníka Jana Skácela.

Před týdnem 27:10

Hácha dostal nálepku zrádce, ale v politice byl náhodou, říká k Protektorátu historik Jindřich Marek

Připomínáme si nejdramatičtější dny v historii naší země. Pražský hrad byl od rána 15. března roku 1939 tichým svědkem agrese nacistických vojsk. Ještě důležitějším se ale stal den předtím.

Před týdnem 25:06

Monika Zoubková: Přibrat 20 kilo je pro herce fatální změna, která u nás není dostatečně zaplacená

Herečka Monika Zoubková se do povědomí diváků dostala jako neschopná a psychicky labilní doktorka Tereza Valšíková z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Taková postava se hraje vlastně dobře. Akorát ve finále už na ní nebylo co obhajovat, protože na ní nebylo nic pozitivního. Nakonec se dostala do vězení a v seriálu skončila. Podle scenáristů jsou dveře do seriálu otevřené, ale už je to čtyři roky.“

Před týdnem 25:49

Moderní pětibojař David Svoboda: Po úspěchu na olympiádě jsem se snažil všem vyhovět a to mě zničilo

Od roku 2025 bude z moderního pětiboje vyřazen parkur a nahradí ho překážková disciplína. Olympijský vítěz z Londýna David Svoboda byl jedním těch, kteří proti tomu protestovali. Proč najednou vadí parkur?

Před týdnem 28:07

Herec Ján Jackuliak: Nejsem zlej. Se záporákem se musí člověk vyrovnat, protože 99 % lidí vás nemusí

Týral Danu Morávkovou alias doktorku Suchou v Ordinaci v růžové zahradě. Vedle toho jste ho mohli vídat v seriálu Vyprávěj a za sebou má premiéru filmu Zatmění, kde hraje masového vraha. „Moje tvář k tomu přímo vybízí.“

Před 2 týdny 23:40

Zdeněk Žák: V seriálu Život na zámku jsem si zahrál díky tomu, že umím jezdit na koni

Herec a dabér, jehož seznam rolí je hodně dlouhý. Patří mezi ně třeba Rosťa Pánek v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře nebo Ing. Chudý ze Života na zámku. V roli pediatra jste ho mohli vídat v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě a je také hojně obsazovaný na prknech, která znamenají svět.

Před 2 týdny 24:54

Vlastimil Zavřel: Nerudnýho Valšíka z Ordinace jsem měl radši

Jeho hlas neodmyslitelně patří ke žluté animované postavě Homera Simpsona, ačkoli žezlo převzal po zesnulém Vlastimilu Bedrnovi. Znáte ho také jako Jindřicha Valšíka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde na čas zmizel. Vrátí se ještě?