Alex a host
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Akrobatický pilot Lukáš Pařízek: Pád je řízený. Víme, jestli spadneme přes záda, nebo přes kabinu

„Musím udržet v hlavě krev, udělat tedy anti-G manévr. Jinak začnu vidět šedivě, pak tunelově, pak se vidění ztrácí a můžu až ztratit vědomí,“ popisuje pilot stavy při přetížení. Je akrobatické létání hazard, nebo bezpečný sport?

26:23

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 27:18

České stopy musím najít v každé zemi. A ony jsou, je přesvědčený novinář a zpravodaj Petr Voldán

Více než čtvrt století je jeho parťákem rozhlasový mikrofon. Byl zpravodajem v Moskvě, Londýně a zase v Moskvě. S pořadem Postřehy odjinud, který vysílá Česká televize, procestoval přes 50 zemí.

Včera 28:01

Sára Saudková: Setkání s Janem Saudkem rozdalo karty a určilo, kudy se bude můj život ubírat

Sáru Saudkovou přivedl k fotografování Jan Saudek, byla jeho žačkou i partnerkou. Vrhla se také na psaní, jednu knihu dokonce napsala z pohledu muže. „Mnoho mužů se v knize Zpocená záda poznalo a měli strach, aby je tam nepoznalo okolí. Tím jsem si potvrdila, že je to dobře napsané,“ říká Sára Saudková.

Před dvěma dny 29:56

Konečně jsem dostala normální roli. Už ze mě nebudou trčet chlupy, těší se Yvetta Blanarovičová

Zanedlouho oslaví významné životní jubileum. Čarodějnice z pohádky o Jasněnce, nezapomenutelný čertík z Princezny ze mlejna, ale také zpěvačka a dáma, která pomáhá dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Před týdnem 26:49

Vlasta Horváth: Po SuperStar jsem náhled na hudbu posunul. Střet s neúspěchem vás nutí přemýšlet

Psal se rok 2005, když vyhrál druhý ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Pěvecká kariéra Vlasty Horvátha se rozjela – dostal platinovou desku, v Českém slavíkovi se stal objevem roku a vydal několik autorských alb. Brzy na Fidlovačce oslaví 18 let na hudební scéně.

Před týdnem 25:37

Andrea Elsnerová: Poloha vyžadovaného hlasu v dabingu je dílo okamžiku. Doma netrénuju

Zářila v seriálu Četnické humoresky jako rozverná hospodyně Andělka, patří mezi naše přední dabérky, ale stěžejní je pro ni pořád divadlo. Přes 20 let je věrná Divadlu na Vinohradech.

Před týdnem 29:27

Vojta Nedvěd: Být synem slavného otce není lehké, táta s bráchou nastavili laťku hodně vysoko

Vojta Nedvěd je zpěvák, kytarista a písničkář, nejmladší z muzikantského rodu Nedvědů. Nedávno vydal třetí desku, kterou věnoval do nebe svému tatínkovi. „Na tom cédéčku je duet s tátou. Vůbec jsme netušili, že bude poslední,“ vypráví v pořadu Alex a host.

Před týdnem 25:38

Kickboxerka Martina Ptáčková: Nebýt šikany, bojový sport bych nejspíš nikdy nedělala

„Byla jsem šikanovaná, a tento sport mi ukázal cestu,“ říká nejúspěšnější česká kickboxerka, reprezentantka v bojových sportech a osminásobná mistryně světa. Vedle sportovních úspěchů zvládla vystudovat mezinárodní vztahy a diplomacii.

Před 2 týdny 24:41

Jiřina Anna Jandová: Na showbyznysová přátelství moc nevěřím. Lidi mimo obor mě drží při zemi

Dcera Dalibora Jandy. Neštve ji ta nálepka? „Už pár let jsem nad věcí. Máme s tátou skvělý vztah, ale trochu mi vadí, když se pak bavíme jen o něm. Začala jsem skládat hudbu v domnění, že budu mít tu svoji hlavu.“

Před 2 týdny 28:23

Bára Nesvadbová: Chceme se s Be Charity věnovat i sourozencům nemocných. Často jsou na druhé koleji

Novinářka, spisovatelka a autorka řady knih Bára Nesvadbová propadla pomoci druhým. Založila fond Be Charity, který podporuje zejména dlouhodobě nemocné děti s autoimunitním nebo onkologickým onemocněním, ale i jinak znevýhodněné osoby, například po autonehodě. „Za každým je konkrétní příběh. Ty lidi já prostě znám, o to je to silnější.“