Alex a host
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Karel Kahovec: Překvapuje mě, že na nás chodí i mladší generace

Na kontě má hity jako Háj modřínů nebo Paní v černém. Zpívá písničky nezapomenutelného Petra Nováka a koncertuje s The Beatles Revival.

22:48

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před třemi dny 27:44

Když se někde vraždí, tak má svět křičet, říká spisovatelka Eva Erbenová. Sama přežila holocaust

Spisovatelka a ošetřovatelka, která přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti, žije trvale v Izraeli. Teď v 93 letech opět zakusila válku, kvůli které se vrátila do Česka.

Před čtyřmi dny 27:52

Advokát Tomáš Sokol: Ne každý dokáže u fotografií z pitvy svačit jako já

Často zastupuje mediálně ostře sledované osoby, přednáší na vysoké škole, u fotek z pitvy svačí a doma má zakázáno dívat se na kriminálky.

Před pěti dny 26:36

Josef Melen: Dětství a s ním hit Né, pětku né jsem uzavřel v roce 2012. Přišel čas na novou desku

V roce 1984, kdy nazpíval hit Né, pětku né, mu bylo deset let. „Ta písnička se vysílá v podstatě celých 40 let, znají ji maturanti, ale i školáci.“ Josef Melen po letech připravil novou desku.

Před šesti dny 26:43

Jana Švandová: StarDance vás ovlivní na celý život. To je vzpomínka, která se nevymaže

Jana Švandová má na kontě stovky rolí, ať už v divadle, filmu či seriálu. Natáčela i v zahraničí a je označována za jednu z našich nejkrásnějších hereček. Původně přitom chtěla být archeoložkou.

Před týdnem 27:16

Petr Arenberger: Kapavka se ze zákona hlásit musí, ale HIV jen se souhlasem pacienta

Prospěje naší kůži odpočinek od sluníčka přes zimu? A jak jsme na tom s výskytem pohlavních chorob, o kterých se v posledních letech skoro nemluví?

Před týdnem 27:40

Lidé rozpoznají starožitnosti intuitivně. Cenné věci už dnes u popelnic neleží, říká Simona Šustková

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků a v oboru už pracuje třicet let. „Umělecké věci jsem měla ráda odjakživa. A i když už mi pod rukama prošlo spoustu věcí, tak dodnes pociťuju radost, když objevím něco hezkého, co jsme třeba ještě neměli,“ říká v pořadu Alex a host.

Před týdnem 22:58

Arnošt Goldflam: Jsem spokojen, když nepřichází katastrofa. Nejsem typ šťastného člověka

Ve svých 76 letech stále hraje v divadle, režíruje, vyučuje a píše knihy i dramatizace. Říká o sobě, že je pozitivně naladěný pesimista a typický je pro něj bílý plnovous a kulaté brýle.

Před týdnem 26:44

Baví mě rozhodit lidi z komfortní zóny, ale jako Phoebe to neumím, směje se Stanislava Jachnická

Znáte ji především z dabingu. Jejím hlasem promlouvá například ztřeštěná Phoebe z kultovního seriálu Přátelé. V počátcích dabování si ale na svůj hlas musela napřed zvyknout.

Před 2 týdny 28:18

Genetika není argument. Když si lidé čistí zuby dokonale, nemají kazy, říká Roman Šmucler

Je asi nejznámějším zubním lékařem u nás. Věnuje se také estetické medicíně. Klinika, kterou před téměř 30 lety založil, si připsala dvoumiliontý výkon.

Před 2 týdny 26:22

Neuvěříte, kolik dobrodružství se dá zažít na dráze, říká o své nové knize Iva Pekárková

Inspiraci k tvorbě čerpá hlavně ve vlastním velmi dobrodružném životě. V 80. letech emigrovala, žila v táboře pro utečence, pracovala v newyorském Bronxu, mnoho let řídila taxík a procestovala řadu zemí. Nedávno jí vyšla další kniha s názvem ,Kam jede tohle nástupiště‘ z prostředí londýnských drah, kde pracuje její skoromanžel.