Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jiří Vondráček: Vztahy s Helenou už neřešíme

Na svém kontě má mnoho hitů jako třeba Máš chuť majoránky nebo Copacabana, kterou zpívala jeho sestra. Teď se soustředí na další ročník hudebního festivalu Porta.

29:07

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před čtyřmi dny 26:45

Uršula Kluková: Když něco vyprávím a nikdo se nesměje, tak se směju aspoň já

Dlouholetá členka divadla Semafor známá nejen svým nakažlivým smíchem, ale i ikonickým účesem se do důchodu ještě nechystá. „Občas si říkám, že bych měla malinko, ale jen malinko, zvolnit.“

Před pěti dny 22:38

Herečka a zpěvačka Natálie Grossová: Příjmení bych si nikdy nevyměnila

Zpěvu a herectví se věnuje už od útlého dětství. Vystupovala v několika muzikálech a vídat jste ji mohli také v seriálu Slunečná. Teď se chce vrhnout i na sólovou dráhu popové zpěvačky.

Před šesti dny 24:52

Herec a básník Petr Batěk: Každý záporák má i kladné stránky, a to je cesta, jak chci hrát

Petr Batěk jde z role do role, vystupuje s kapelou i sám s kytarou, píše básně a jako správný bohém si v době pandemie pořídil penzion. „Práce mi nevadí žádná, když má smysl. Ke všemu, co jsem dělal, jsem si našel cestu.“

Před týdnem 25:27

Skladatel František Soukup: Dětství jsem měl nestandardní, naši byli šílení

Zakladatel skupiny Nightwork, která šokovala, a hlavně nenudila, se od muziky už trochu odklonil. Čemu se dnes věnuje syn úspěšné textařky a skladatele, František Soukup, a co znamená jeho jméno?

Před týdnem 23:10

Herec Vojtěch Vodochodský: Písničku Knoflíky lásky si teď zpívám každý den

Nadějný herec v minisérii Iveta, kde ztvárnil zpěváka Petra Sepešiho, a syn známého kuchaře a moderátora Ivana Vodochodského. Podobu s otcem byste ale jen těžko hledali.

Před týdnem 26:35

Kytarový virtuos Lubomír Brabec: Nehet je součástí naší tvorby, bez vteřinového lepidla se neobejdu

Hudební kritici ho řadí k nejbrilantnějším kytaristům světa. Koncertoval i na Antarktidě a zúčastnil se jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu. Baví ho vyhledávat adrenalin?

Před 2 týdny 29:24

Michal David: Texty mají mít příběh. Každý chce žít Nonstop, Mít pár přátel a zažít Lásku z pasáže

Jeho hity znají a zpívají lidé napříč generacemi. Koncem června oslaví velkolepými koncerty své šedesátiny a také 40 let na scéně. „Bude to show, jak se patří, přijedou Village People a bude to moderovat Leoš Mareš.“

Před 2 týdny 26:59

Lucie Vondráčková: Životní karamboly mě naučily zvolnit

Zpěvačka, herečka a také dabérka Lucie Vondráčková je stále velmi aktivní, nejvíc času jí ale zabere péče o děti. „Už deset let. Když mám chvilku, tak v tom volnu si naplánuju třeba dabing,“ usmívá se.

Před 2 týdny 28:53

Výživový specialista Petr Havlíček: Univerzální model stravování neexistuje

Proslavilo ho účinkování v pořadu Jste to, co jíte. Je naším předním odborníkem na zdravou výživu a o správném stravování napsal řadu knih.