Před týdnem

Poslechněte si podcast: Herečka a zpěvačka Natálie Grossová: Příjmení bych si nikdy nevyměnila

Zpěvu a herectví se věnuje už od útlého dětství. Vystupovala v několika muzikálech a vídat jste ji mohli také v seriálu Slunečná. Teď se chce vrhnout i na sólovou dráhu popové zpěvačky.

22:38

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 26:55

Ladislav Vízek: Jsem rád, že mě ukecali, abych dělal trenéra Buldoků

Legendární fotbalista svoji hráčskou kariéru spojil hlavně s pražskou Duklou. Je držitelem olympijské medaile a bronzové z Mistrovství Evropy z roku 1980. V současné době je poněkud překvapivě i trenérem mužstva Karlovy Vary-Dvory.

Včera 26:04

Hraběnka a tanečnice Marie Kinsky: Chtěla jsem v této zemi žít, proto jsem se naučila česky

„Tanec je moje záležitost už skoro 50 let. Ale nový cirkus mě hodně láká, je to fyzicky náročné a je tam jiná energie. Pohybové divadlo jsem v České republice obdivovala, to ve Francii tak není, a má to velký potenciál,“ říká zakladatelka festivalu KoresponDance.

Před dvěma dny 27:03

Jaromír Nosek: V seriálech jsem nechtěl hrát nikdy. Ale je potřeba to rozlišit

Proslavil ho seriál Vyprávěj a jeho role gaye Ignáce ve filmu Účastníci zájezdu je nesmrtelná. Řada lidí ho považovala za homosexuála i v běžném životě. V novém seriálu ztvárňuje maskéra. Jaký bude?

Před šesti dny 26:45

Uršula Kluková: Když něco vyprávím a nikdo se nesměje, tak se směju aspoň já

Dlouholetá členka divadla Semafor známá nejen svým nakažlivým smíchem, ale i ikonickým účesem se do důchodu ještě nechystá. „Občas si říkám, že bych měla malinko, ale jen malinko, zvolnit.“

Před týdnem 24:52

Herec a básník Petr Batěk: Každý záporák má i kladné stránky, a to je cesta, jak chci hrát

Petr Batěk jde z role do role, vystupuje s kapelou i sám s kytarou, píše básně a jako správný bohém si v době pandemie pořídil penzion. „Práce mi nevadí žádná, když má smysl. Ke všemu, co jsem dělal, jsem si našel cestu.“

Před týdnem 25:27

Skladatel František Soukup: Dětství jsem měl nestandardní, naši byli šílení

Zakladatel skupiny Nightwork, která šokovala, a hlavně nenudila, se od muziky už trochu odklonil. Čemu se dnes věnuje syn úspěšné textařky a skladatele, František Soukup, a co znamená jeho jméno?

Před týdnem 29:07

Jiří Vondráček: Vztahy s Helenou už neřešíme

Na svém kontě má mnoho hitů jako třeba Máš chuť majoránky nebo Copacabana, kterou zpívala jeho sestra. Teď se soustředí na další ročník hudebního festivalu Porta.

Před 2 týdny 23:10

Herec Vojtěch Vodochodský: Písničku Knoflíky lásky si teď zpívám každý den

Nadějný herec v minisérii Iveta, kde ztvárnil zpěváka Petra Sepešiho, a syn známého kuchaře a moderátora Ivana Vodochodského. Podobu s otcem byste ale jen těžko hledali.

Před 2 týdny 26:35

Kytarový virtuos Lubomír Brabec: Nehet je součástí naší tvorby, bez vteřinového lepidla se neobejdu

Hudební kritici ho řadí k nejbrilantnějším kytaristům světa. Koncertoval i na Antarktidě a zúčastnil se jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu. Baví ho vyhledávat adrenalin?