Český rozhlas - Hudba
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Alex a host: Byl jsem vždycky takový lidový. Na velkou kariéru bych musel mít jinou povahu, říká Bohuš Matuš

Bohuš Matuš je zpěvák s výjimečným hlasem. Srdce publika si získal nejen operními áriemi, ale i muzikálovými melodiemi či popovými baladami. „Miluju lidi a kontakt s nimi, na koncertech se cítím líp než v muzikálu,“ říká v pořadu Alex a host.

24:15

Český rozhlas - Hudba

Vydává: Český rozhlas

Hvězdy, hudebníci, osobnosti všech žánrů, alba a koncerty.

Web

Včera 28:13

Vlna: Kluby po celém světě zavírají. Zažíváme krizi nočního života?

Přijď si zatančit a pomoz nám, bojujeme o přežití. Tuto zprávu ve zkratce poslala do světa stálice pražského nočního života, a sice klub Ankali. Rostoucí náklady spojené (nejen) s inflací a menší zájem o probdělé noci plné hudby ale negativně ovlivňují i další místa… a to nejen v Praze.

Před dvěma dny 26:51

Alex a host: Rangers hrají už 60 let! První tři roky považuju za nejzásadnější, říká banjista Miroslav Řihošek

Skupina Rangers, dříve také Plavci, patří mezi legendy české hudební scény. Jejich písně znají generace posluchačů. Hrají už neuvěřitelných 60 let.

Před třemi dny 41:23

Vizitka: Hudebnice Pam Rabbit: Konečně můžu dělat hudbu na plný úvazek, je to život v krásném chaosu

Je jednou z nejvýraznějších českých zpěvaček. Má několik Andělů, letos cenu získala v kategorii Skladba roku. Zpívá s ledabylou dikcí, která může zprvu dráždit. „Můj zpěv je umělecký projev, ne líná pusa,“ říká ve Vizitce. Přiznává, že v osobním životě je introvert. „Každý má víc tváří a Pam Rabbit je ta, která chce lidi bavit.“ Jak tyto dvě polohy vyvažuje? A jak to má s „Easter eggs“, tedy skrytými vzkazy fanouškům? Ptá se Ondřej Cihlář.

Před třemi dny 01:57

Zprávy Českého rozhlasu Střední Čechy: Písně Chinaski v netradičních aranžích. Kapela vystoupila se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu

Nestává se často, aby posluchači Symfonického orchestru Českého rozhlasu na koncertu tančili. Včera večer tomu ale bylo jinak. Tentokrát hudebníci vystoupili na jednom pódiu společně se skupinou Chinaski. Ve vyprodaném pražském Foru Karlín zazněly jejich největší hity.

Před třemi dny 23:11

Vlna: Hudba mnou občas jen proteče. Teprve časem chápu, co mi chtěla říct, říká americká hudebnice YULLOLA

Americká hudebnice YULLOLA po svém prvním pražském koncertě zavítala do studia Radia Wave. Její tvorba balancuje na pomezí reality a fikce, a tak trochu připomíná lucidní snění. Novou deskou Strange Serenity završuje trilogii, která zachycuje vnitřní transformaci, hledání rovnováhy i vztah k duchovnu a přírodě. V rozhovoru mluví o tom, jak jí hudba pomáhá objevovat samu sebe – i o významu tance, meditace nebo anime v jejím životě.

Před pěti dny 17:22

Kavárna: Hvězdy opět zazáří nad Vltavou. Festival, který pořádá houslista Pavel Šporcl, nabídne 16 koncertů

Šestnáct koncertů přinese čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Začne 20. června v Českých Budějovicích a potrvá do 6. července. Hudba všech žánrů zazní také v Bechyni, Hluboké nad Vltavou nebo Českém Krumlově. Zakladatelem a prezidentem festivalu je houslista Pavel Šporcl.

Před pěti dny 26:11

Hudební kavárna Pavla Vítka: Jsem velký romantik, tvrdí zpěvák Petr Kolář. Tělesná schránka a mediální obraz někdy klamou

Petr Kolář byl frontmanem hned několika rokových kapel, včetně Arakainu nebo skupiny Precedens. Zpěvák, který ani vizáží nezapře svou náklonnost k tvrdší hudbě, se ale stal i přesvědčivým interpretem písniček plných lásky a něhy. A vůbec mu to není proti srsti.

Před týdnem 29:04

Dopolední host: S vláčkem i parníkem se k přehlídce ZUŠ Open připojila základní umělecká škola z Třeboně

Co Čech, to muzikant. Toto tvrzení stále platí. I díky tomu, že v Česku máme světově unikátní síť základních uměleckých škol. Hold jim vzdává dnes už tradiční festival ZUŠ Open. Jednou z nejvýznamnějších takových vzdělávacích institucí v Jihočeském kraji je Základní umělecká škola v Třeboni, která se do celostátní přehlídky ZUŠ Open zapojuje každoročně.