Alex a host
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Richard Tesařík: Dvojsmyslné texty měly úspěch, ale šlo je natočit až v devadesátkách

Řada písní Yo Yo Bandu zlidověla. Richard Tesařík si myslí, že jejich texty oslovily hlavně děti. „Byly takové nekorektní a dvojsmyslné. Před rokem 1989 by nás je ale nikdo natočit nenechal.“

27:59

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před pěti dny 27:11

Soudní humor má pořád svůj půvab, ale už je ho jako šafránu, říká zpívající právník Ivo Jahelka

Ivo Jahelka je originál. Objevil humor v soudní síni, paragrafech i policejních spisech, kde nachází inspiraci pro své písně, které pobaví i poučí. „Je pravda, že žádný z mých kolegů něco podobného nedělá, a přitom někteří zpívají a jsou výborní muzikanti.“

Před týdnem 26:20

Martin Chodúr: Zlatou éru Stodolní jsem sice nezažil, ale hrál jsem na ní už v 11 letech

V roce 2009 vyhrál první řadu Česko Slovenské SuperStar a po vítězství rozhodně neusnul na vavřínech. Nahrál pět alb, složil písně takovým hvězdám, jako byli Karel Gott či Hanka Zagorová, a často koncertuje.

Před týdnem 27:19

Nejhorší výmluva na konkurzu? To, že zrovna nemám hlas, říká muzikálová zpěvačka Šárka Marková

Na kontě má hlavní roli v Pomádě, účinkovala v Bídnících, Jesus Christ Superstar, Popelce i ve velmi úspěšném muzikálu Děti ráje, který je složený z písní Michala Davida, Františka Janečka a Zdeňka Bartáka. „Byl to první hit muzikál a nastolil éru těchto muzikálů. Je to jiná sorta než třeba Bídníci. Z tohoto pohledu byl asi opravdu fenomenální,“ říká představitelka dospělé Evy Šárka Marková.

Před týdnem 26:56

Lemur z Madagaskaru se měl odlišovat, tak jsem mu dal brněnský přízvuk, říká dabér Zbyšek Pantůček

Po těžkém covidu, kdy strávil měsíc v nemocnici, dva měsíce byl doma na kyslíku a na čas ztratil svoji barvu hlasu, už je zase zpět na jevišti. „Zachránil mě Lumír Olšovský, zajistil mi lékaře a poslal na jeviště. Řekl, ať koukám nastoupit a hrát. Vrátil mě do života.“ Hraje v muzikálu Něco shnilého a stále má problém roli udýchat.

Před týdnem 24:41

Ondřej Hejma: Žlutý pes všechno nějak přežil. Letos zahajujeme už 45. sezonu

Rocker, skladatel, frontman kapely, spisovatel, překladatel i moderátor. Z mnoha profesí pro něj bude letošní rok hlavně ve znamení koncertů.

Před 2 týdny 28:29

Regina Řandová: Dabovat královnu v podání Angeliny Jolie bylo opravdu náročné

Za dabing Angeliny Jolie ve filmu Zloba – královna černé magie v roce 2015 získala Cenu Františka Filipovského. Legendární je i její role ve filmu Bota jménem Melichar.

Před 2 týdny 27:20

Korunovační klenoty nejsou oficiálním symbolem, ale vývojem okolností se jím staly

Od 17. do 21. ledna jsou ve svatovítské katedrále k vidění korunovační klenoty. Pražský hrad je vystaví u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Spolu s klenoty bude vystavena i lebka svatého Václava.

Před 2 týdny 28:42

Alois Hadamczik: Trenérům do jejich metod zásadně nemluvím

‚Děkuji, že jste zbláznili hokejový národ‘ – tak chválil Alois Hadamczik hokejisty do 20 let, kteří na MS v Kanadě vybojovali stříbro a ukončili 18leté čekání na medaili.

Před 2 týdny 23:32

Herečka Pavlína Mourková: Při holení hlavy v Rozmarýnách jsem sice brečela, ale pak mi to nevadilo

Ve filmu Jak se točí Rozmarýny byla nebojácnou Růženkou, které oholí hlavu. Od natáčení uplynulo 45 let a herečka Pavlína Mourková přidala k této roli desítky dalších filmových, divadelních i seriálových.

Před 3 týdny 31:26

Kateřina Hrachovcová: Kaira se stala mojí značkou, je v tom silný příběh

Do povědomí diváků se dostala rolí lehce ztřeštěné Simony Králové v seriálu Život na zámku. Jen u herectví ale nezůstala – tetuje, maluje, koučuje a věnuje se numerologii.