Alex a host
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Jan Burian: Díky pandemii možná lidé pochopili, jak je živé divadlo důležité

Jan Burian je ředitel Národního divadla, které se musí v současnosti potýkat se změnou chování diváků po covidu. „Vůbec bych se toho neděsil. Doba se prostě vyvíjí a věřím, že lidé budou do divadla chodit i nadále.“

25:32

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 25:21

Vašo Patejdl: Sláva Elánu mě semlela. Netušil jsem, jestli se do kapely ještě někdy vrátím

Vašo Patejdl stál u zrodu legendární kapely Elán, pro kterou složil nespočet hitů. Do hudebních výšin je pak vystřelila skladba Kaskadér. „Ani nás to nepřekvapilo, protože jsme si za tím šli,“ říká v pořadu Alex a host.

Před dvěma dny 27:27

Lukáš Pařík: Čeští diváci jsou konzervativní. Princeznu zakletou v čase vzali lépe, než jsme čekali

Lukáš Daniel Pařík je skladatel a scenárista, který má na svědomí hudbu a částečně scénář k pohádce Princezna zakletá v čase a Princezna zakletá v čase 2, která čeká na svoji premiéru. „Hledali jsme kompromis mezi fantasy a českou pohádkou. Nevěděli jsme, jak to český divák vezme. Ale risk je zisk.“

Před třemi dny 28:08

Pavel Mang: V Cirkusu Humberto jsem potkal mnoho legend. Petr Haničinec byl můj druhý tatínek

Pavel Mang se v osmi letech proslavil rolí Vašíka Karase v legendárním seriálu Cirkus Humberto. „Bral jsem to tenkrát jako ohromnou hru, proto jsem byl tak bezprostřední. Kdybych měl dnešní rozum, víc bych si toho vážil a víc si s těmi herci povídal,“ svěřuje se.

Před čtyřmi dny 25:01

Jan Mansfeld: Uspět v herectví je dnes těžké. Člověk by ale měl jít za svým snem a mít i ostré lokty

Herce Jana Mansfelda diváci znají z nekonečného seriálu Ulice. V současné době ale začíná angažmá v nové domovině – ve Švandově divadle. „Získalo si mě hlavně partou lidí, která tam je, ta je pro mě stěžejní,“ říká v rozhovoru s Alex Mynářovou.

Před týdnem 26:24

Trenér a kouč David Huf: Sezení je zabiják číslo dvě. Nejpřirozenější pohyb je chůze

„I mě občas tělo bolí, ale naučil jsem se ho poslouchat. Radši zvolím procházku, než bych drtil ve fitku nějaký trénink,“ říká mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku.

Před týdnem 27:39

Zdeněk Pohlreich: Vařit kvalitně z levných surovin prostě nejde. Všechno má svoji cenu

V gastronomii se pohybuje 50 let a jeho cílem je udržet zdravé podnikání. „Zdražování se projeví všude, ale nepropadal bych takový hysterii.“

Před týdnem 27:42

Dominik Duka: Historicky vznikla česká státnost jako souběh Velké Moravy a Čech

Česko slaví nejmladší státní svátek Den české státnosti a připomíná si smrt svatého Václava. Významný den je to i pro kardinála Dominika Duku, který v rozhovoru s Alex přibližuje život a dobu našeho asi nejvýznamnějšího světce.

Před týdnem 28:20

Sagvan Tofi: Z rebela úspěšným producentem. Motivovalo mě, že mě podceňovali

Filmy Vítr v Kapse a Kamarád do deště z něj udělaly v 80. letech hvězdu. Dlouho platil za rebela. „Dvojku z chování jsem měl hned v 1. třídě.“ Dnes píše úspěšné muzikály, ale prosadit je nebylo snadné.

Před týdnem 29:15

Tereza Bebarová: Pepa Maršálek mě naučil, že péct se musí hlavně s láskou

Herečka a dabérka, která byla 15 let hvězdou seriálu Ulice, z něj nakonec musela nedobrovolně odejít. Dostala ale další velkou příležitost a stala se moderátorkou kulinářské soutěže Peče celá země.

Před 2 týdny 28:47

Alex a host: Podnikatel Radim Jančura: Do politiky bych nešel. Když se člověku daří, má velkou míru svobody

Radim Jančura provozuje známé žluté autobusy a vlaky a nedávno se z něj stal hoteliér. „Přemýšlel jsem, jak provozovat hotel levně a aby byl šťastný zaměstnanec. Takže pracovní doba je 6,5 hodiny a pivo za 2 eura.“