22. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Alena Vrátná – triatlonistka: S extrémními závody v zahraničí končím

Je neuvěřitelná. V letech, kdy ostatní vegetí na gauči nebo okopávají zahrádky, Alena Vrátná zdolává extrémní distance v rámci triatlonových závodů. Letos ale řekla dost zahraničním extrémním triatlonům. Ještě před tím se ale postavila na start italského triatlonu Stonebrixiamanxtri, kterým nás během rozhovoru provede. Jak těžké je ukončit jistou životní etapu? Jak důležitý je na závodech support a kde udělali italští organizátoři chybu? Nejen o tom bude dnešní rozhovor.

28:42

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před pěti dny 19:36

Markéta Tůmová – volejbalová trenérka: Nová pravidla udělala volejbal líbivějším

K volejbalu se dostala jako žákyně před desítkami let. Dneska volejbal trénuje i píská. I přesto, že se volejbal stal její celoživotní láskou, uvědomuje si, že pro širokou veřejnost existují mnohem atraktivnější sporty a je skutečně těžké přesvědčit nejen děti, ale taky jejich rodiče, aby své ratolesti k volejbalu přivedli. Jak moc se volejbal změnil? Co mladým volejbalistům, ale především volejbalistkám na tomto míčovém sportu vadí, a jak je na tom český volejbal ve srovnání s jinými evropskými kluby? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 26:41

Míra Lazicius – kondiční trenér: Bude to bolet, bude to hnusný a bude to stát peníze

Můj dnešní host, odborník na posilování a kondiční trenér je na své svěřence velmi přísný. Už dopředu upozorňuje na to, že pokud nebudou poctivě makat a dodržovat, co jim nařídí, nemá smysl, aby zbytečně utráceli své peníze a jeho drahocenný čas. Kdo ale vydrží, ten nelituje. Výsledky se dostaví už za pár měsíců. Více o tréninkových metodách mého dnešního hosta, o stravování při cvičení, o fyzické námaze během horkých letních dnů a o důležité roli motivátora se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 21:27

Kateřina Haplová – moderátorka: Ženská je v naší profesi podceňovaná

K prvnímu moderování se dostala čirou náhodou, vlastně na ní tak nějak zbylo. Zjistila, že proříznutá pusa je ten nejlepší předpoklad k tomu, stát se moderátorkou. Dobrou moderátorkou, a tak dneska moderuje na Hitrádiu North Music, je vyhledávanou moderátorkou plesů a různých společenských akcí. Ráda improvizuje a na moderování miluje především svobodu i přesto, že určitá pravidla respektovat musí. O moderátorském světě, sexismu i stálém úsměvu na rtech jsem si povídala s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před týdnem 17:45

Marie Svačinová – Partnerský spolek Litvínov: Na solné stezce leží zajímavá místa

Partnerský spolek Litvínov letos slaví úctyhodných 30 let od svého založení. V srpnu 1992 byla podepsána Partnerská smlouva mezi městy Olbernhau a Litvínov a její podstatu se členové spolku snaží dodnes naplňovat. Olbernhau ale není jediné přátelské město, které zve Partnerský spolek Litvínov ke společným setkáním a zážitkům. O jaké další město, či města se jedná? K jakým příležitostem se přátelé z partnerských měst setkávají a co víme o solné stezce? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 32:34

Jiří Šlajsna – historik: Edward Kelley byl podvodník, který miloval svou rodinu

Edwarda Kelleyho známe především, jako alchymistu podvodníka, který  byl vězněn na hradě Hněvín. Byl ale zároveň milující manžel i otec nevlastních dvou dětí, přičemž jedním z nich byla latinsky píšící česká básnířka anglického původu Alžběta Johana Vestonie. Právě s Vestonií měl láskyplný vztah, dopřál jí to nejlepší vzdělání a vlastně vše co dělal, dělal ve jménu rodiny. Nejen o Edwardu Kelleym, ale také o Vestonii, dalších členech rodiny a znojemských okurkách jsme si povídali s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 2 týdny 25:37

Květa Drdová – zasloužilá turistka: K titulu zasloužilá turistka vedla dlouhá cesta

 V dnešním rozhovoru plynule navážeme na ten předchozí s místopředsedou Klubu českých turistů v Litvínově. Mým dnešním hostem je rovněž aktivní členka litvínovského klubu turistů, která navíc získala titul zasloužená turistka, a která je i přes svůj věk velmi činorodá a energická. U žen by se věk neměl říkat, tak v tomto případě pouze prozradím, že úžasné paní Květě již před několika lety bylo 80. V 70 začala lézt ferraty a v současnosti ji právě tahle činnost těší nejvíce, i přesto, že už leze „pouze“ obtížnost A, B, C 😉 [https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png] Dámy, až si ve svých 40, 50, 60 či 70 letech budete stěžovat na věk, vzpomeňte si na paní Květu  a taky si nenechte ujít dnešní rozhovor.

Před 2 týdny 24:32

Karel Šlechta – Klub českých turistů Litvínov: V Litvínově jsme pořádali i 100 jarních km

 O prázdninách více než kdy jindy vyrážíme s batohem do přírody a stávají se z nás turisté. Jsou ale turisté a Turisté. Jednoho takového s velkým „T“ jsem si pozvala na povídání nejen o vzniku „Turistického klubu“ v Litvínově a jeho vývoji, ale také o turistech jako takových, jejich činnosti i titulu Zasloužilý turista. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, kde nebude chybět ani (ne)jedna turistická pozvánka.

Před 3 týdny 19:28

Jaroslav Stejný – Muzeum čertů v Úštěku: Děti se bojí čertů, tatínkové o maminky

Měl a stále má hlavu plnou nápadů. Občas mu v minulosti i nějaký ukradli, ten nejdůležitější si ale ukrást nenechal. Tak dlouho si zahrával s čerty, které i vyřezával, až založil Muzeum čertů v Úštěku a nejen to. V Kadani např. nechal vzniknout Muzeu čarodějnic a v Doksech Labyrintu strašidelných pohádek. Co všechno zrodu těchto „atrakcí“ předcházelo? Bojí se dnešní děti pekla a byla Sněhurka na své trpaslíky skutečně vždycky hodná? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 3 týdny 26:19

Martin Hubeňák – pražič kávy: Překvapila mě rozmanitost kávy

Učil na konzervatoři, hrál divadlo, a přesto cítil, že mu ke štěstí stále něco chybí. Byl velkým konzumentem a milovníkem kávy, a tak se jednoho dne rozhodl, že svou vášeň posune o level výš, koupil pražičku a do světa kávy se od té doby noří čím dál hlouběji. Zatím praží kávu pouze pro své potřeby, rodinu a přátele. Jednou by ale kávu rád nabídl široké veřejnosti. V čem tkví tajemství výběrové kávy? Jakou kávu opravdu mají v Itálii a jak si nejlépe kávu vychutnáme? Nejen to se dozvíme v dnešním lahodném rozhovoru.

Před 3 týdny 19:45

Zdeněk Barnett – imitátor: Nejtěžší byl Luděk Sobota

V rejstříku má spoustu hlasů. Rád si vybírá ty hlasy, které znají všichni napříč generacemi. Jeho prvním hlasem byl ženich z Mrazíka. Jak přiznává k imitování nepatří jen vlastní hlas, ale také mimika, gesta, pohyby a samozřejmě obsah. Má radost, když se lidé baví. Jak vypadá jeho vystoupení? Jak reaguje, když mu zavolá někdo s nabídkou po telefonu? A dělá i politiky? To se dozvíte v rozhovoru se Zdeňkem Barnettem v Ponte Reports.