15. červen 2020

Poslechněte si podcast: Alena Kvapilová - knihovnice OMGM: O příběh z Mostu měl zájem i Steven Spielberg

Jde o na první pohled zcela banální příběh jedné ložnice, která toho ale zažila tolik, že si zaslouží Vaší pozornost. Expozice s názvem „Příběh jedné ložnice“přibližuje osudy dvou rodin, které v ložnici prožily krásné, ale i tragické chvíle. Výstava má především upozornit na zbytečnost a nesmyslnost válek. Navíc se dozvíte, že v Mostě žila celá řada významných osobností, o nichž místní ani netuší a uznává je přitom celá Evropa. Rozhovory, reportáže, informace nejen z Mostecka. https://www.facebook.com/pontereports/ [https://www.facebook.com/pontereports/] https://pontereports.cz/ [https://pontereports.cz/]

21:18

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před pěti dny 19:36

Markéta Tůmová – volejbalová trenérka: Nová pravidla udělala volejbal líbivějším

K volejbalu se dostala jako žákyně před desítkami let. Dneska volejbal trénuje i píská. I přesto, že se volejbal stal její celoživotní láskou, uvědomuje si, že pro širokou veřejnost existují mnohem atraktivnější sporty a je skutečně těžké přesvědčit nejen děti, ale taky jejich rodiče, aby své ratolesti k volejbalu přivedli. Jak moc se volejbal změnil? Co mladým volejbalistům, ale především volejbalistkám na tomto míčovém sportu vadí, a jak je na tom český volejbal ve srovnání s jinými evropskými kluby? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 26:41

Míra Lazicius – kondiční trenér: Bude to bolet, bude to hnusný a bude to stát peníze

Můj dnešní host, odborník na posilování a kondiční trenér je na své svěřence velmi přísný. Už dopředu upozorňuje na to, že pokud nebudou poctivě makat a dodržovat, co jim nařídí, nemá smysl, aby zbytečně utráceli své peníze a jeho drahocenný čas. Kdo ale vydrží, ten nelituje. Výsledky se dostaví už za pár měsíců. Více o tréninkových metodách mého dnešního hosta, o stravování při cvičení, o fyzické námaze během horkých letních dnů a o důležité roli motivátora se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 21:27

Kateřina Haplová – moderátorka: Ženská je v naší profesi podceňovaná

K prvnímu moderování se dostala čirou náhodou, vlastně na ní tak nějak zbylo. Zjistila, že proříznutá pusa je ten nejlepší předpoklad k tomu, stát se moderátorkou. Dobrou moderátorkou, a tak dneska moderuje na Hitrádiu North Music, je vyhledávanou moderátorkou plesů a různých společenských akcí. Ráda improvizuje a na moderování miluje především svobodu i přesto, že určitá pravidla respektovat musí. O moderátorském světě, sexismu i stálém úsměvu na rtech jsem si povídala s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před týdnem 17:45

Marie Svačinová – Partnerský spolek Litvínov: Na solné stezce leží zajímavá místa

Partnerský spolek Litvínov letos slaví úctyhodných 30 let od svého založení. V srpnu 1992 byla podepsána Partnerská smlouva mezi městy Olbernhau a Litvínov a její podstatu se členové spolku snaží dodnes naplňovat. Olbernhau ale není jediné přátelské město, které zve Partnerský spolek Litvínov ke společným setkáním a zážitkům. O jaké další město, či města se jedná? K jakým příležitostem se přátelé z partnerských měst setkávají a co víme o solné stezce? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 32:34

Jiří Šlajsna – historik: Edward Kelley byl podvodník, který miloval svou rodinu

Edwarda Kelleyho známe především, jako alchymistu podvodníka, který  byl vězněn na hradě Hněvín. Byl ale zároveň milující manžel i otec nevlastních dvou dětí, přičemž jedním z nich byla latinsky píšící česká básnířka anglického původu Alžběta Johana Vestonie. Právě s Vestonií měl láskyplný vztah, dopřál jí to nejlepší vzdělání a vlastně vše co dělal, dělal ve jménu rodiny. Nejen o Edwardu Kelleym, ale také o Vestonii, dalších členech rodiny a znojemských okurkách jsme si povídali s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 2 týdny 25:37

Květa Drdová – zasloužilá turistka: K titulu zasloužilá turistka vedla dlouhá cesta

 V dnešním rozhovoru plynule navážeme na ten předchozí s místopředsedou Klubu českých turistů v Litvínově. Mým dnešním hostem je rovněž aktivní členka litvínovského klubu turistů, která navíc získala titul zasloužená turistka, a která je i přes svůj věk velmi činorodá a energická. U žen by se věk neměl říkat, tak v tomto případě pouze prozradím, že úžasné paní Květě již před několika lety bylo 80. V 70 začala lézt ferraty a v současnosti ji právě tahle činnost těší nejvíce, i přesto, že už leze „pouze“ obtížnost A, B, C 😉 [https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png] Dámy, až si ve svých 40, 50, 60 či 70 letech budete stěžovat na věk, vzpomeňte si na paní Květu  a taky si nenechte ujít dnešní rozhovor.

Před 2 týdny 24:32

Karel Šlechta – Klub českých turistů Litvínov: V Litvínově jsme pořádali i 100 jarních km

 O prázdninách více než kdy jindy vyrážíme s batohem do přírody a stávají se z nás turisté. Jsou ale turisté a Turisté. Jednoho takového s velkým „T“ jsem si pozvala na povídání nejen o vzniku „Turistického klubu“ v Litvínově a jeho vývoji, ale také o turistech jako takových, jejich činnosti i titulu Zasloužilý turista. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, kde nebude chybět ani (ne)jedna turistická pozvánka.

Před 3 týdny 19:28

Jaroslav Stejný – Muzeum čertů v Úštěku: Děti se bojí čertů, tatínkové o maminky

Měl a stále má hlavu plnou nápadů. Občas mu v minulosti i nějaký ukradli, ten nejdůležitější si ale ukrást nenechal. Tak dlouho si zahrával s čerty, které i vyřezával, až založil Muzeum čertů v Úštěku a nejen to. V Kadani např. nechal vzniknout Muzeu čarodějnic a v Doksech Labyrintu strašidelných pohádek. Co všechno zrodu těchto „atrakcí“ předcházelo? Bojí se dnešní děti pekla a byla Sněhurka na své trpaslíky skutečně vždycky hodná? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 3 týdny 26:19

Martin Hubeňák – pražič kávy: Překvapila mě rozmanitost kávy

Učil na konzervatoři, hrál divadlo, a přesto cítil, že mu ke štěstí stále něco chybí. Byl velkým konzumentem a milovníkem kávy, a tak se jednoho dne rozhodl, že svou vášeň posune o level výš, koupil pražičku a do světa kávy se od té doby noří čím dál hlouběji. Zatím praží kávu pouze pro své potřeby, rodinu a přátele. Jednou by ale kávu rád nabídl široké veřejnosti. V čem tkví tajemství výběrové kávy? Jakou kávu opravdu mají v Itálii a jak si nejlépe kávu vychutnáme? Nejen to se dozvíme v dnešním lahodném rozhovoru.

Před 3 týdny 19:45

Zdeněk Barnett – imitátor: Nejtěžší byl Luděk Sobota

V rejstříku má spoustu hlasů. Rád si vybírá ty hlasy, které znají všichni napříč generacemi. Jeho prvním hlasem byl ženich z Mrazíka. Jak přiznává k imitování nepatří jen vlastní hlas, ale také mimika, gesta, pohyby a samozřejmě obsah. Má radost, když se lidé baví. Jak vypadá jeho vystoupení? Jak reaguje, když mu zavolá někdo s nabídkou po telefonu? A dělá i politiky? To se dozvíte v rozhovoru se Zdeňkem Barnettem v Ponte Reports.