Alchymisti
NejnovějšíPřed 3 týdny

Poslechněte si podcast: Poslední příběh. Najde Rudolf II. kámen mudrců?

V záverečném nesoutěžním dílu seriálu Alchymisti se dozvíte, jak to dopadne s Rudolfem II. a jeho výpravou za kamenem mudrců. Podaří se mu objevit elixír věčného života? Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti.

06:13

Alchymisti

Vydává: Český rozhlas

Objevte svůj kámen mudrců. Zapojte se od 1. 9. 2023 do soutěže a vyhrajte.

Web

Před 3 týdny 22:22

Jak si Tycho Brahe a Johannes Kepler nevěřili, a přesto spojili síly

7. díl soutěžního seriálu Alchymisti prozradí, že Tycho Brahe potřebuje Johanna Keplera a Johannes Kepler potřebuje Tycha Braha. Mezi oběma však panuje nedůvěra až za hrob. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti.

Před 3 týdny 19:56

Jak Bavor Rodovský vynašel recepty na(d) zlato

Pusťte si 6. díl soutěžního seriálu Alchymisti a uslyšíte slavnou historii o učeném Bavorovi ml. z Hustiřan, který i smradlavé slanečky v poklad proměnil. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti.

Před 3 týdny 20:21

Jak česká královna Barbora Celjská propadla alchymii

Poslechněte si 5. díl soutěžního seriálu Alchymisti a dozvíte se, jaké potíže měla s alchymií manželka císaře Zikmunda Lucemburského. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti.

Před 3 týdny 18:56

Jak nenápadný génius Cornelius Drebbel přelstil drzé studenty

Pusťte si 4. díl seriálu Alchymisti a dozvíte se, jak starý vynálezce přechytračí studenty, kteří si z něj chtěli vystřelit. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti

Před 3 týdny 23:07

Poslechněte si příběh o tom, jak Rabi Löw stvořil Golema

Pusťte si 3. díl seriálu Alchymisti. Dozvíte se, jak to možná bylo s umělým člověkem Golemem. Soutěžíme do konce listopadu 2023. na radiojunior.cz/alchymisti.

Před 3 týdny 18:32

Poslední seance. Jak se alchymisté John Dee a Edward Kelley pohádali

Pusťte si 2. díl seriálu Alchymisti, objevte kámen mudrců a vyhrajte. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti.

Před 3 týdny 15:04

Sen o kameni mudrců. Jak se Rudolf II. vypravil hledat věčný život

Pusťte si 1. díl soutěžního seriálu Alchymisti, seznamte se s císařem Rudolfem II. a vyhrajte. Soutěžíme do konce listopadu 2023. Víc informací na radiojunior.cz/alchymisti

24. srpen 2023 01:29

Rádio Junior připravuje seriál Alchymisti. Pátrejte po kameni mudrců a vyhrajte tablet

Pátrejte už od září 2023 společně s císařem Rudolfem II. po tajemství věčného života. Vydejte se na dobrodružné výlety a vyhrajte krásné ceny.