Epizoda 1628. leden 2022

Poslechněte si podcast: Katarína Kohlmayer (KKCG): Vstup na burzu vynese majitelům Sazka Group až 1,2 miliardy dolarů

Společnost Allwyn, jejíž součástí je Sazka Group, si vstupem na burzu v New Yorku vylepši postavení při nových akvizicích v Evropě i USA, říká v pořadu Agenda členka vedení KKCG Katarína Kohlmayer.

17:04

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 89Před třemi dny 12:51

Libor Šedivák (Škoda Auto): Mistrovství se 30 let hraje se Škodovkou. Kvůli ní se měnila i pravidla

Třicet let. Přesně tak dlouho je česká automobilka Škoda Auto partnerem hokejového mistrovství světa. Díky tomu získala také zápis v Guinessově knize rekordů.

Epizoda 88Před čtyřmi dny 18:59

Tomáš Rosák (Saint-Gobain pro ČR): Česko jako země levné práce? Už dávno ne

Nedostatek materiálů pro nás byl ohromný nápor. Zasáhl nás minimálně stejně jako nárůst cen energií, říká Tomáš Rosák, šéf výrobce stavebních materiálů Saint-Gobain pro Českou republiku a východní Evropu.

Epizoda 87Před pěti dny 15:16

David Piškanin (HOPI Holding): Lidé šetří, poprvé prodáváme víc jogurtů pod cizí, ale levnější značkou

Rodinnému holdingu HOPI se loni dařilo, s letošním rokem však přišlo šetření. I tak chce firma pokračovat v investicích i velkých plánech. Zákazníkům nyní nabízí třeba i leteckou a námořní přepravu.

Epizoda 86Před šesti dny 13:09

Richard Kabát (český pekárník): Chleba jsem musel zdražit na 54, co ještě Češi vydrží netuším

Chleba za 54 korun, speciální rohlík už brzo za devět. Takové ceny musely nyní nastavit pekárny Kabát kvůli zdražování surovin i energií. Podle jejich majitele Richarda Kabáta musí zdražovat každé dva měsíce a stejně „nestíhá“.

Epizoda 85Před týdnem 16:14

Vladana Horáková (Aquapalace Praha): V Harrachově vzniknou „malé Čestlice“. Miliardář Sehnal tam chce wellness

Provoz aquaparku Čestlice je kvůli vysokým cenám energiím dvakrát dražší. Provozovatel vypočítal, že jen na energiích ho každý návštěvník stojí 550 korun, ruší proto krátkodobé dvouhodinové vstupenky a investuje do fotovoltaiky.

Epizoda 84Před týdnem 13:07

Jana Brodani (AKAT ČR): Kdo neodejde do penze s 1,5 milionu korun, ve stáří nevyžije

Účet dlouhodobých investic se kvůli loňským parlamentním volbám o dva roky zpozdí. Sledujte pořad Agenda každý všední den na Seznam Zprávách. Dnes s Janou Brodani, výkonnou ředitelkou Asociace pro kapitálový trh ČR.

Epizoda 83Před týdnem 16:11

Pavel Bouška (Vafo): Lidé pochopí zdražení o desítky procent, suroviny ale zdražují i třikrát

Suroviny třikrát dražší než před válkou a hlavně nejistota. Podnikání firmy Vafo, vyrábějící krmivo Brit, prošlo totální proměnou. „Poslední dva měsíce nás naučily, že se nedá moc dlouhodobě plánovat,“ říká majitel Pavel Bouška.

Epizoda 82Před týdnem 12:17

Pavel Vopařil (Bonami): Češi začali šetřit. Máme plné sklady a nevíme co s nimi

„Podniká se nervózně, asi tak bych to vystihl. Špatných zpráv je poslední dobou relativně hodně a podnikání dělá nejtěžší to, že se těžko předvídá, co bude za týden, natož za rok,“ říká pro SZ Byznys Pavel Vopařil, šéf Bonami.

Epizoda 81Před týdnem 15:46

Martin Pacovský (Pražská plynárenská): Plný zásobník bude stát šest miliard,

Praha zahájila operaci na finanční vyztužení svého dodavatele energií Pražské plynárenské. Firma shání nejméně šest miliard korun potřebných pro naplnění zásobníku plynem. Stejně jako konkurenti za to letos zaplatí výrazně více.

Epizoda 81Před týdnem 11:41

Michal Menšík (DoDo): Česká firma raketově roste a nestačí jí to. Chystá expanzi za 1,5 miliardy

Jedna z nejrychleji rostoucích evropských firem, české Dodo, dostane 1,5 miliardy korun na dobývání zahraničních trhů. Za touto sumou stojí investoři v čele s Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem.