Vybrali jsme pro vás
11. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Adventní zastavení u Lenky Opluštilové ve svíčkárně v Českém ráji

Jak vyrábí Lenka Opluštilová z Malého Rohozce svíčky, se vydal zjistit redaktor Jaroslav Hoření.

02:31

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před týdnem 05:04

Portrét města: Fotograf Petr Šimr vydává knihu „svých“ pohledů na Liberec

Desítky let fotografoval Petr Šimr město Liberec, jeho ulice, obyvatele i specifika. Podařilo se mu zachytit doslova paměť místa. Výběr fotografií nyní vychází v knižní podobě.

Před týdnem 02:30

Otřesné podmínky, hromadné hroby. Jen v Liberci bylo na 110 internačních táborů, odhaluje badatel

Na území Libereckého kraje fungovalo za druhé světové války kolem tří stovek nacistických táborů. Lágry měly podobu měst i podkrovních bytů a byly prakticky všude. K takovým závěrům došli badatelé ze Severočeského muzea v Liberci.

Před týdnem 06:51

Jeho parádní disciplínou byl víceboj. Teď se specializuje na skok o tyči. Turnovský talent Šafář

Medaile z republikových šampionátů sbíral devatenáctiletý student liberecké Střední odborné školy obchodní v žákovských i dorosteneckých kategoriích. Aktuálně pouze skáče o tyči a rád by překonal pětimetrovou hranici.

Před 2 týdny 03:51

Historické ohlédnutí: Prezidentské návštěvy v Libereckém kraji

Českoslovenští i čeští prezidenti opakovaně navštívili území současného Libereckého kraje. Některé prezidentské cesty zrekapitulovala redaktorka Jana Švecová.

Před 2 týdny 01:53

Měsíc do startu: Jizerská 50 nabídne devět závodů. Nově i 17kilometrovou trať

9. února 2023 začne 56. ročník legendárního závodu v běhu na lyžích Jizerské padesátky. Organizátoři musí doufat, že na začátku února napadne sníh. Jak moc jsou optimističtí?

Před 2 týdny 09:28

Libereckého skokana na lyžích Františka Holíka čeká dosavadní vrchol. Míří do Lake Placid

Ve čtyřiadvaceti letech má před sebou skokan na lyžích František Holík dosavadní vrchol kariéry. Závodník liberecké Dukly bude české barvy reprezentovat na univerziádě v americkém Lake Placid, v místě, kde se v roce 1980 konaly zimní olympijské hry.

Před 3 týdny 07:29

Motocyklový závodník Štěpán Zuda se chystá na novou sezónu. Sedmnáctiletý jezdec prozradil své plány

V sedmnácti může člověk snít o různých věcech. Liberecký závodník Štěpán Zuda by si přál dostat se na mistrovství světa silničních motocyklů. Jak by chtěl napodobit třeba Karla Haniku, řekl sportovnímu redaktorovi Pavlu Petrovi.

Před 3 týdny 03:07

Má dvě medaile z olympiády v Soči, teď je v Liberci policistou. Biatlonista Jaroslav Soukup

Čtyřicetiletý Jaroslav Soukup, dvojnásobný olympijský medailista, na svůj sportovní vrchol rád vzpomíná, přestože svět profesionálního sportu už opustil. V Liberci se, kromě práce policisty, věnuje sportovnímu růstu svých dětí, a ve volném čase si jde zahrát třeba florbal…

1. leden 2023 02:03

Pocta Karlu Hubáčkovi. Klienti a zaměstnanci františkovského Domu seniorů vystavěli model Ještědu

Dům seniorů v libereckém Františkově zdobí model ještědského hotelu a vysílače. Pracovali na něm zaměstnanci i klienti domova a je poctou autorovi legendární stavby, architektu Karlu Hubáčkovi.

1. leden 2023 21:14

Ohlédnutí za rokem 2022: Očima, a hlavně mikrofony, redaktorů Českého rozhlasu Liberec

Výběr zajímavých reportáží redaktorů Českého rozhlasu Liberec natočených v roce 2022 nachystala na Nový rok kolegyně Ivana Bernáthová.