Jak na sítě
Epizoda 427. říjen 2020

Poslechněte si podcast: Adriana Černá: Social media marketing v neziskové organizaci Člověk v tísni

Adriana Černá pracuje pro Člověka v tísni už deset let. Aktuálně na pozici digitální stratég. Má nepřeberné zkušenosti s komunikací na sociálních sítích. Zajímá vás, jak velký má Člověk v tísni tým? Jak řeší krizovou komunikaci? Jakým způsobem investují do placených kampaní? Pohodlně se usaďte a pusťte si video.

45:43

Jak na sítě

Vydává: Eliška Vyhnánková

Rozhovory o sociálních sítích a social media marketingu. Každé druhé úterý skvělý host, příklady z praxe a spousta inspirace.

Web

Epizoda 39Před týdnem 59:28

Martin Vymětal: Ekonomika pozornosti

"Věřím, že když značka začne přemýšlet jako redaktor, tak dosáhne v dlouhodobém horizontu hlubší pozornosti," řekl mi Martin Vymětal, spoluzakladatel a obchodní a marketingový ředitel agentury Boomerang. Povídali jsme si o ceně pozornosti v současném marketingu, o tom, co znamená hodnotný obsah i o konkrétních případech dobře fungujících značek. Je důležitější hodnota nebo atraktivita? Jakým způsobem hledá Boomerang témata pro klienty? Které čtyři agentury v ČR dělají podle Martina nejlepší obsah? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 38Před 3 týdny 37:56

Michaela Slussareff: Hry, sítě, děti

Není potřeba být expertem na sítě, stačí se zajímat, umět nastavovat hranice a přidat k tomu vřelost, říká Michaela Slussareff, autorka skvělé knihy s názvem Hry, sítě, porno. Povídaly jsme si o tom, jak být tím nejlepším parťákem pro děti a puberťáky ve světě, kterému mnohdy rozumějí mnohem víc, než my sami. Je důležitější kontrola nebo důvěra? Jak rozeznat příznaky závislosti? Jak poznat, jestli je dítě na sociální sítě už připravené? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 3721. únor 2023 28:53

Aneta Martinek: Průzkum #HolkyzMarketingu

Víc než polovina respondentek bere méně než 40 tisíc korun – to vyšlo z průzkumu, který v roce 2022 udělaly #HolkyzMarketingu. S Anetou Martinek jsme prošly všechna získaná data a ptala jsem se i na to, jak situaci zlepšit. Jak ze strany uchazeček, tak ze strany zaměstnavatelů, protože ne vždy jde jen o peníze. Kvůli čemu markeťačky odcházejí jinam? Co od zaměstnavatele očekávají? Jak připravit správný inzerát? V čem všem v současné době #HolkyzMarketingu vzdělávají komunitu? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 367. únor 2023 01:04:56

Anna Zemanová: Kampaň Danuše Nerudové na sítích

Jaké to je, spravovat sociální sítě prezidentské kandidátce? To byla hned moje první otázka pro Annu Zemanovou, která patří do digitálního týmu Danuše Nerudové. Povídaly jsme si o průběhu celé kampaně, využití TikToku, BeRealu nebo Redditu, zapojení rodiny i navazující spolupráci s týmem Petra Pavla. Mohou sociální sítě vyhrávat volby? Co se povedlo a nepovedlo očima týmu? Co si do praxe odnést z politické kampaně na sítích? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte. ❤️ Podcast se natáčel v prostorách Studia D20 na pražském Smíchově. Moc děkujeme. 🔥 Rozhovory Jak na sítě najdete i na YouTube: https://jakn.site/youtube-odber

Epizoda 3531. leden 2023 48:15

Marie Heřmanová: Mohou sítě za všechno?

Pozitivních věcí na sociálních sítích je spousta, my máme ale vždycky tendence se soustředit na ty negativní, řekla mi v úvodu našeho rozhovoru Marie Heřmanová. Jako antropoložka se věnuje i sociálním sítím, dezinformacím nebo hate speech. Polarizuje se společnost, nebo ji polarizují sítě? Mají sociální sítě vůbec kapacitu plně chránit své uživatele? Pomohlo by, kdybychom měli všichni ověřené účty? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 3417. leden 2023 53:37

Karel Dytrych: Marketing ve Freelo

Karel Dytrych je spoluzakladatelem a hlavní tváří Freelo. Sice v rozhovoru říkám, že jejich službu nepoužívám, ale mezitím jsem se stala nadšeným uživatelem a musím říct, že od té doby je pro mne komunikace na projektech výrazně přehlednější. S Karlem jsme si povídali o budování značky a celém marketingu Freela. Jak vznikla námořnická hantýrka v komunikaci? Proč vkládají tolik sil do webinářů zdarma? Jaký je proces správy jejich sociálních sítí? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 3313. prosinec 2022 01:00:01

Ondřej Sláma: Historie a budoucnost online reklamy

Ondřej Sláma nabíral zkušenosti s online marketingem jak v zahraničí, tak při vedení vlastní agentury a spoluprací s velkými českými značkami. Ptala jsem ho na historii, současnost i budoucí možnosti online reklamy. Jak se budou redukovat možnosti marketérů v cílení a vyhodnocování? Jak to ovlivní přemýšlení o celém výkonnostním marketingu? Je něco lepšího, než současné reklamní systémy? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 3229. listopad 2022 52:49

Jakub Dresler: Práce v agentuře

Protože mám minimální zkušenosti s prací v agentuře, byla jsem na povídaní s Jakubem Dreslerem obrovsky zvědavá. Jakub vede social media tým v Taste. Ptala jsem se ho nejen na to, jak například vybírá členy do týmu a jaké zkušenosti musí mít juniorní uchazeč, ale i na práci s klienty. Kolik času tráví v Taste přípravou na tendr? Jak si udržet důvěru klienta? Kolik lidí odchází z agentur na volnou nohu? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 3115. listopad 2022 01:03:34

Eliška Martynková: Jak na podcast

Eliška Martynková stojí za kvalitou celého podcastu Jak na sítě. Zatímco si povídám se svými hosty, ona za světly kontroluje zvuk a kamery, zařizuje celou produkci a připravuje všechny výstupy. Pro klienty se stará nejen o podcasty, ale pracuje i jako tvůrce videí. Společně jsme si popovídaly o tom, jak technicky podcasty vytvářet od nejlevnějších variant až pro pokročilejší technická nastavení. Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.

Epizoda 301. listopad 2022 01:02:50

Jana Bártíková: Tipy a triky pro LinkedIn

S Janou Bártíkovou sdílíme velmi podobné nadšení pro sociální síť LinkedIn. Probraly jsme nové funkce, algoritmy, hashtagy, dlouhé články a newslettery nebo vhodnou strategii propojování. Můžou na LinkedInu fungovat skupiny? K čemu slouží autorský mód? Kolik času Jana na LinkedInu tráví? Zajímá vás to? Pohodlně se usaďte, zanedlouho se vše dozvíte.