Host ve studiu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Adam Ondra vzbudil zájem dětí o lezení po skalách. I Horolezecký klub Ostaš musí horolezčata odmítat

Vezmeme vás do přírody, do skal a představíme vám Horolezecký klub Ostaš, který funguje už od roku 1990 a navazuje na horolezecké oddíly, které fungovaly v Polici nad Metují dávno před ním. Naším hostem je předseda klubu Tomáš Hornych.

09:09

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 11:21

100 let s rozhlasem. Hradečtí rozhlasáci chystají pro všechny příznivce rádia oslavy na Stříbrňáku

Český rozhlas slaví v tomto roce kulaté, 100. výročí. A rozhlasáci v Hradci Králové pro tuto příležitost přichystali spoustu dárků pro své posluchače. Ty si s námi během celého roku budete postupně rozbalovat. Vítám ve studiu vedoucí programu Ladou Klokočníkovou a také ředitele Českého rozhlasu Hradec Králové Jiřího Kánského.

Včera 09:34

Netradičně čokoládou pokřtí na zámku Hrádek u Nechanic výpravnou knihu o rodu Harrachů. Víte proč?

Na hradech a zámcích i v našem kraji vrcholí přípravy na letošní turistickou sezónu, která bude zahájena už o prvním dubnovém víkendu. A to platí i pro zámek Hrádek u Nechanic, což je vlastně takový kousek Anglie na východě Čech. Novinky v bývalém letním sídle Harrachů nám přiblíží Anna Chlumová ze správy zámku.

Před dvěma dny 10:58

Do třídy vcházím pokaždé s úsměvem, užít si s žáky hodinu. Směje se vítězka ankety Zlatý Ámos

Je Den učitelů a my pro vás máme jednu úžasnou zprávu. Zlatý Ámos, ocenění pro nejoblíbenějšího učitele v Česku, letos míří do našeho kraje, konkrétně do Trutnova, na Českou lesnickou akademii, kde učí český jazyk paní učitelka Daniela Krátká. Vítězka jubilejního 30. ročníku ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele.

Před třemi dny 10:28

Valerián Spusta zpracovává velký tátův archiv snímků, zachycujících Krkonoše 2. poloviny 20. století

Zamíříme do Krkonoš, do našich nejvyšších českých hor, a budeme si prohlížet jejich nedávnou historii díky fotografiím, které po svém tátovi zdědil nadšený fotograf, dobrovolný člen horské služby a horolezec Valerián Spusta mladší. Ten je naším dnešním ranním hostem.

Před čtyřmi dny 05:18

Lenka Filipová se cítí napůl jako Východočeška, do Hradce Králové přiveze i spoustu svých kytar

Už ve středu 29. března přijede Lenka Filipová do Hradce Králové. Dětství trávila hodně také v Pardubicích, takže východní Čechy velmi dobře zná. Ráda vzpomíná na časy u babičky a u dědy. Učila se bruslit na Labi, zná vůni cikorky ve vzduchu a nedávno se vrátila i do Východočeského divadla, kde v šatně vzpomínala na tátu, který v divadle dlouhá léta působil. Ale i do hradeckého Klicperova divadla prý kdykoliv ráda přijede.

Před šesti dny 10:42

Závody šlapacích vozidel, to je pěkná dřina, ale především velká zábava. Zapojit se může celá rodina

V Hradci Králové se rok co rok na začátku léta konají mezinárodní závody šlapacích vozítek domácí výroby. Tento typ úžasných závodů má své kořeny ve Francii, kde se jely poprvé už před 40 lety. Ale hodně oblíbené jsou i u nás. I letos se budou 24. června prohánět salonem republiky vodníci, spidermani, čarodějnice, vosy, sanitky, nebo dokonce i švýcarské chalupy, protože na vzhledu při závodu také záleží.

Před týdnem 09:50

Tetín, obec s velkým srdcem. V jejím čele stojí Matěj Hlavatý, jeden z našich nejmladších starostů

Vypravíme se do Tetína na Jičínsku, malé vesničky, ale s velkým srdcem. Má asi 160 obyvatel a starostou je tam už od roku 2014 Matěj Hlavatý, který se tak tenkrát stal nejmladším starostou v republice. Protože mu bylo při nástupu do úřadu pouhých 20 let. Dnes už je to ale ostřílený a zkušený politik, který patří mezi nejviditelnější mladé politiky u nás.

Před týdnem 12:10

Studentská dobrodružná výprava z Hradce Králové až na Mallorku v rámci Ceny vévody z Edinburghu

Studentskou expedici na Mallorku mají za sebou studenti dvou hradeckých středních škol, Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie. Studenti plní Cenu vévody z Edinburghu, což je pěkný program pro mládež. O tom, co se v únoru na Mallorce dělo, nám přišli povyprávět studentky Šárka Hrbáčková a Šárka Kořínková, spolu s učitelem Martinem Menšíkem.

Před týdnem 10:36

Taková Maková básnická sbírka Jaroslavy Mačkové vám krásně občerství duši nejen nebesky modrou tuší

Dnes je Světový den poezie, a tak vám představíme básnířku z našeho kraje, Jaroslavu Mačkovou, z malé vesničky Černčice kousek od Nového Města nad Metují na Náchodsku. Svoji poslední básnickou sbírku s názvem Taková Maková dokonce opatřila i vlastními fotografiemi.

Před týdnem 11:46

Kulinářský festival Gastro vznikl z hladu kuchařů po soutěžení. Hradec Králové hostí už 25. ročník

Po třech letech se ve čtvrtek 23. března uskuteční třikrát odložený, jubilejní 25. ročník soutěže Gastro Hradec. Bude to tradičně v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Zvou vás ředitelka tohoto krásného kuchařského svátku Helena Urbanová a člen představenstva Asociace kuchařů a cukrářů východních Čech, šéfkuchař Lukáš Ende.