Host ve studiu
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Absolutní romantika. Parta krkonošských přátel jako první na světě vylezla na Chumbu v Himálajích

Jedna vysoká hora v nepálských Himálajích, která měří skoro 7 000 metrů a jmenuje se Chumbu, patřila ještě před několika týdny do nevelké skupiny vrcholů, na kterých ještě nikdy nikdo nebyl. To už ale teď neplatí, protože na konci října na ni vystoupila čtveřice českých horolezců, mezi kterými nechyběl ani Radek Groh z Vrchlabí, náš dnešní host.

11:15

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 09:45

Cenné zkušenosti a kontakty na spoustu přátel přivezla Dominika Kalenská z lékařské stáže v Brazílii

Studentka medicíny Dominika Kalenská byla před dvěma lety mezi prvními mediky, kteří se nebáli a dobrovolně pomáhali v počátcích pandemie covidu s testováním a odběrem vzorků. Tenkrát byla Dominika ještě studentkou 3. ročníku a svěřila se nám, že by se chtěla jednou věnovat chirurgii. Jak se jí tento sen plní?

Včera 04:32

Hrabě František Kinský miluje Vánoce a zve vás na sváteční akce v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Rodové heslo Kinských zní: Bůh, čest a vlast. Také hrabě František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, jako věřící člověk, prožívá adventní čas velice intenzivně.

Před dvěma dny 11:11

Boemo e Bastardella. Epizoda ze života Josefa Myslivečka jako rozehraná milostná „šachová partie“

Zapomenutá osobnost hudebního skladatele Josefa Myslivečka je momentálně v kurzu. Možná už jste viděli film Il Boemo s Vojtou Dykem v titulní roli, který šel nedávno do kin. A dnes vám představíme další pohled na tohoto slavného českého skladatele díky autorům knihy Boemo e Bastardella, Sen probdělé noci Monice, Monice Alžbětě Svobodové a Jiřímu Raichlovi.

Před šesti dny 10:27

Dechový orchestr města Hradce Králové staví na kamarádství a lásce k muzice. Vztahy na celý život

S našimi hosty vás pozveme na tradiční předvánoční koncert Dechového orchestru města Hradce Králové, který zazní ve čtvrtek 8. prosince v hradeckém Adalbertinu. A protože orchestru už je přes 100 let, tak se zatouláme i do hudební historie této úžasní kapely, která při žádných slavnostních okamžicích v Hradci Králové nesmí chybět.

Před týdnem 10:48

Efektivita a výkon jsou pro mě důležitější než genderové pojetí, usmívá se první hradecká primátorka

Krajské město, Hradec Králové, má poprvé ve své historii primátorku. Předcházela tomu složitá povolební vyjednávání, která trvala skoro sedm týdnů, ale nakonec se vše povedlo a nová primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová zvolená za Hradecký demokratický klub už je tady s námi u rozhlasového mikrofonu.

Před týdnem 09:45

Smíření v Českém koutku. Vzpomínky pamětníků na poválečné osudy v česko-polsko-německém Kladsku

Pozveme vás na premiéru nového dokumentu o Kladsku. Ve středu 23. listopadu v kavárně Artyčok v Hradci Králové od 18:00 hodin. Jde o dokumentární film, který vychází z projektu Paměti národa Kladsko: smíření národů, a zaznamenává vzpomínky pamětníků, kteří se ve 30. letech narodili v Kladsku a pamatují příchod Němců i poválečné přesuny.

Před týdnem 10:41

Starosta Vladan Kárník: Chlumec je krásné město uprostřed přírody, které má štěstí na skvělé lidi

Představujeme vám nová vedení měst a obcí v našem kraji, která se po podzimních volbách trošku proměnila. Někde zůstal starosta stejný, jinde mají starostu nového. A to je i případ Chlumce nad Cidlinou, kde se do čela radnice postavil Vladan Kárník, který šel do voleb za Sdružení nezávislých kandidátů, Nezávislí pro Chlumec.

Před týdnem 11:38

Volby jako vysvědčení. Občané „oznámkují“ politiky, jestli dělají svoji práci dobře, říká Jan Birke

Po komunálních volbách vám postupně představujeme nová vedení měst a obcí v našem Královéhradeckém kraji. Dnes je to starosta, který ovšem není nový a právě začal už své čtvrté funkční období v čele města Náchoda, sociální demokrat Jan Birke.

Před týdnem 10:17

Symbol času spojený s ruční prací a ohromnou pílí je vložen do projektu Milieu Světlany Pavlíčkové

Vypravíme se za uměním a představíme vám kurátorku Annu Horák Zemanovou. Ta výtvarné umění studovala i v zahraničí a teď připravila v Galerii moderního umění v Hradci Králové na Velkém náměstí moc zajímavou výstavu, na kterou vás samozřejmě společně pozveme.