Epizoda 820. leden 2022

Poslechněte si podcast: #8 Omikron se řítí republikou. Zvládne extraliga dohrát základní část a bude vůbec regulérní?

Zatím jsou zdraví, koronavirová varianta omikron se jim vyhýbá, ale stejně hokejisté Karlových Varů sehráli v lednu jediné utkání. Dalších pět ze šesti mačů mají odložených, protože jejich soupeři postupně skončili v povinné karanténě. A právě případ Varů naznačuje, jak nereálně momentálně vypadá, že se zvládne dohrát základní část extraligy, když polovina týmů teď kvůli výskytu nákazy stojí. Jaké jsou možnosti a mají smysl optimistická slova ředitele soutěže Josefa Řezníčka, řeší v podcastu webu Sport.cz Za mantinelem hokejoví redaktoři Martin Kézr a Robert Sára.

42:27

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 30Před pěti dny 40:16

#30 Hadamczik je novým šéfem českého hokeje. Jak má spojit znesvářené prostředí?

Bylo to sedm hodin, které pohnuly s českým hokejem. Sobotní konference, ze které Alois Hadamczik vzešel jako nový prezident svazu, totiž byla i o ostré diskuzi uvnitř hnutí a jen poukázala, jak je zdejší prostředí polarizované. Jak ho sjednotit, zda je to vůbec možné a jaké by měly být první Hadamczikovy činy ve funkci, rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára, kteří se konference osobně účastnili. A přidávají řadu svých postřehů z místa.

Epizoda 29Před týdnem 48:43

#29 Hadamczik, Šlégr, či někdo jiný? Kdo se stane prezidentem hokejového svazu?

Bronz z mistrovství světa je hráči i příznivci už dostatečně oslaven, bafuňáři si oddechli, že skončilo dlouhé čekání na medaili. Teď však tuzemský hokej čeká ještě jeden veledůležitý zápas, při němž nebude potřeba hokejová zbroj, protože se odehraje v oblecích a bez helem. Na svazový trůn usedne v sobotu po 14 letech nový prezident. Kdo převezme roli Tomáše Krále, který v květnu rezignoval? A kteří z pěti kandidátů mají největší šance? I tom mluví v podcastu Za mantinelem hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 28Před 3 týdny 30:50

#28 Co reprezentaci přivedlo k bronzu? A nezničí euforii volby prezidenta svazu?

To mistrovství mělo nakonec bronzovou tečku. Jak jeho průběh a především úchvatný závěr prožívali přímo na místě dva reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára? Co považují za klíč, který český tým k medaili přivedl? A nezničí euforii blížící se volby prezidenta hokejového svazu? I to uslyšíte v dalším díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 2725. květen 2022 21:28

#27 Čtvrtfinále s Německem. Vážně jsou Češi jasní favorité?

I po druhém týdnu provází hru hokejové reprezentace na mistrovství světa rozpaky. Po příjezdu Davida Pastrňáka se tým zvedl, proti Americe předvedl vyzrálý výkon, leč jen se jedním gólem. A proti Finsku vyšel úplně naprázdno. Chtěl si vybrat svého čtvrtfinálového soka? A jaká je síla Němců, na které Češi narazí v klíčovém zápase. I o tom je další díl podcastu Za mantinelem, který přímo v Tampere natočili redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 2620. květen 2022 25:24

#26 Pastrňák jako léčitel. Uzdravil hru i psychiku týmu

Další díl hokejového podcastu Za mantinelem natáčeli redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára přímo v Tampere, kde detailně sledují světový šampionát a reprezentaci. Jaký na ně národní tým udělal dojem? Jak ho zasáhl odjezd Dominika Simona a proč je David Pastrňák léčitel hry i duše? To vše se v podcastu dozvíte.

Epizoda 2512. květen 2022 36:37

#25 Máme tým na zlato? Nebo je třeba krotit optimismus?

Už jen desítky hodin zbývají do startu hokejového mistrovství světa, a tak téma dalšího dílu podcastu Za mantinelem je jasné. Jak silný je český tým, co o něm napověděly vítězné zápasy před šampionátem a kdo by měl být českou jedničkou v brance? I o tom mluví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 243. květen 2022 41:03

#24 O důvodech konce Varadi, Babišově hlášce i o Jalonenovi neopakujícím Pešánovu chybu

Sezona hokejové extraligy je minulostí, a stejně jako v posledních dvou dohraných slaví zlato opět Třinec. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem redaktoři Jan Škvor a Martin Kézr rozebírají, co stojí za mistrovský hattrickem Ocelářů, zastavují se však i u novinky, že nejvyšší soutěž budou od příštího ročníku řídit samotné kluby místo svazu. A řeč pochopitelně dojde i na triumf národního týmu na Českých hrách v Ostravě.

Epizoda 2326. duben 2022 33:40

#23 Jak Plekanec kraloval baráži a Jágr našel svoji novou metu. Také o mistrovské bitvě a perné šichtě reprezentace

Proč Kladno vyhrálo baráž a jakou roli u toho měli Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr? Bude platit dosavadní tradice extraligových finále, že kdo za stavu 2:2 vyhraje pátý zápas, zvítězí pak i v šestém a oslaví titul? A kde tlačí bota národní tým před startem Českých hokejových her? Tyto otázky řeší v dalším díle podcastu Za mantinelem redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor a snaží se na ně hledat i odpovědi.Při poslechu zjistíte, kdo by měl získat cenu pro nejužitečnějšího hráče extraligy, jestli zůstane Kladno v chomutovském azylu a kde bude hrát Jihlava první ligu, až ji zbourají zimní stadión. Padesátiletý Jágr má zřejmě ještě jednu hokejovou metu před sebou, dozvíte se jakou.Na přetřes přijdou i úvahy, že o mistrovi zřejmě rozhodnou malé detaily, na čí straně jsou trumfy a jestli korunovaci zažijeme ve čtvrtek i sobota. Zarážející je také termínová shoda závěru extraligy a domácího vystoupení národního týmu v Ostravě, kde reprezentanty čeká perná šichta.Na závěr uslyšíte i o tom, kdo a proč vlastně házel předměty na třineckou střídačku při třetím utkání finálové série a zjistíte, že v sedmnáctitisícovém davu v pražské O2 areně se před kamerami neschováte.

Epizoda 2220. duben 2022 52:32

#22 Ti, jejichž jména se nesmí vyslovit. Proč v reprezentaci nemluví o hráčích z NHL? A proč je finále extraligy takový boj?

Finále hokejové extraligy zatím nabízí boj a velmi vyrovnaný průběh, který dokazuje také stav 1:1 po dvou zápasech. A právě sérii mezi Třincem a Spartou, která určí (staro)nového držitele Masarykova poháru je hlavním tématem podcastu Za mantinelem. Redaktoři Martin Kézr a Robert Sára v něm rozebírají sílu obou celků a předvídají další vývoj. Zároveň řeší i situaci v národním týmu, který momentálně čekají dvě přípravy na Slovensku. Jak moc se současný výběr promění? Kolik hráčů z NHL může dorazit? A bude brankářskou jedničkou třeba Karel Vejmelka?

Epizoda 218. duben 2022 42:58

#21 Play off plné emocí. Proč Gulaš schytal stopku i pokutu? Jak se tlačí na rozhodčí a taky o Jalonenově autoritě

Extraligové semifinále vrcholí a přináší celou řadu emocí. Rozruch budí chování zkušeného kanonýra Milana Gulaše nebo nájezd Vladimíra Svačiny. Bylo rozhodnuto správně? Existuje ještě šance na historický obrat série? A jak se uvedl při premiéře na lavičce národního týmu finský trenér Kari Jalonen? O tom všem uslyšíte v novém dílu hokejového podcastu Za mantinelem, v němž debatovali redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.