Finmag podcast
Sezóna 1Epizoda 822. červenec 2021

Poslechněte si podcast: #8 Igor Fait a Libor Šparlinek: Prodat nemovitost, ve které podnikáte, může být skvělý byznysový tah

V Česku se historicky klade velký důraz na osobní vlastnictví nemovitosti – a to nejen v oblasti bydlení, ale i co se týče podnikání. Investiční skupina Jet Investment brněnského finančníka Igora Faita chce tuzemským průmyslovým firmám dokázat, že podnikat v nájmu se může byznysově vyplatit. Proto založila realitní fond Jet Industrial Lease. Ten skupuje nemovitosti fungujících průmyslových podniků, které v nich dál pokračují ve své činnosti. „Chceme se stát významných hráčem středoevropského regionu. Za první půlrok jsme u investorů nabrali miliardu korun. V horizontu dalších deseti let je v plánu dosáhnout na objem investic až 14 miliard korun. Akvizice by mohly přibývat svižným tempem,“ říká Libor Šparlinek. Po investičních příležitostech se fond poohlíží především v sousedních zemích. „Nejsem příznivec cesty dál na východ. Naše kořeny i vzhledem k průmyslu jsou v rakousko-uherské oblasti a té bych se rád dál držel,“ dodává Igor Fait. V podcastu dále uslyšíte: ·  Proč může být výhodné pořizovat do fondu i starší nemovitosti? ·  Jak se na byznys realitních fondů může promítnout zvyšování úrokových sazeb centrální banky? ·  Jaké jsou dopady pandemie koronaviru na český průmysl i samotnou správu průmyslových nemovitostí? ·  Jak moc ekonomické stimuly vlád zvýšily hlad po (mnohdy i bezhlavém) investování? ·  Dokážou tuzemské průmyslové firmy konkurovat západní konkurenci?

44:17

Finmag podcast

Vydává: Časopis Finmag

Investice, nemovitosti, kryptoměny, startupy a podnikání... S podcasty Finmagu budete v obraze, pochopíte kontext a získáte informační náskok. A kdo víc ví, víc vydělá! Moderuje: Ondřej Tůma, Ivo Prax, Petr Schwank a Martin Vlnas

Web

Sezóna 1Epizoda 47Před týdnem 25:41

#47 Auta na vodík mají velkou budoucnost, říká Kodada z Gebrüder Weiss

Jako první v Česku otestovali v ostrém provozu vodíkové nákladní auto a zapojili ho do běžného logistického řetězce. Vůz, který jinak jezdí ve Švýcarsku, v Praze a okolí najel stovky kilometrů. „Vodík má podle nás velkou budoucnost,“ vysvětluje ve Finmag podcastu důvody testu Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel českého zastoupení Gebrüder Weiss.

Sezóna 2Epizoda 9Před 2 týdny 39:26

#9 Future is Now: Vyházejme už psací stroje, stát se musí pohnout, říká šéf pojišťovny Simplea

Digitalizace v Česku má stále obrovské rezervy, zejména pak ve zdravotnictví. Své o tom ví i generální ředitel pojišťovny Simplea, jehož vizi snadného a rychlého pojištění nedostatečná digitalizace tak trošku brání. „Musí se to ale vzít z gruntu, vyházet psací stroje z ordinací a nařídit vše shora,“ říká v posledním díle speciální série podcastů Future is Now.

Sezóna 1Epizoda 46Před 3 týdny 29:01

#46 Konopí může být skvělá investice, ale není to bez rizika, varuje expert Hurt

Investoři po celém světě si začínají všímat relativně nové komodity a rychle se rozvíjejícího sektoru: legálního konopí. Jaká jsou úskalí a výhody a proč se vyplatí pečlivě nastudovat vše, co je třeba? Nejen o tom bude dnešní díl Finmag podcastu, tentokrát s šéfredaktorem magazínu Konopí a konopným konzultantem Lukášem Hurtem.

Sezóna 2Epizoda 89. listopad 2022 52:32

#8 Future is Now: Hackeři útočí hlavně na firmy, říká expert na malware. Na co si dát na síti pozor?

Hackeři se sice v poslední době zaměřili už téměř výhradně na velké firmy, i běžní uživatelé by ale měli zůstat opatrní, hlavně na sociálních sítích. „O uživatelích se dají vytáhnout informace, které jsou až fantaskní,“ upozorňuje vedoucí analytického týmu ESET Robert Šuman v bonusovém díle podcastu Future Is Now.

Sezóna 2Epizoda 72. listopad 2022 01:16:47

#7 Future is Now: Umělá inteligence s vlastním vědomím? Jednou to přijde, předpovídá Mikolov

Tématem dalšího dílu podcastu Future is Now je „emergence všeho“. Co si pod tímto termínem představit? Sara Polak a Tomáš Mikolov kromě jiného řeší koncept vědomí vesmíru a třeba i otázku, jestli stavu vědomí může dosáhnout i umělá inteligence (nebo jestli ho nemá už teď).

Sezóna 1Epizoda 4531. říjen 2022 30:19

#45 Faktoring může být cool, i proto stojí za fintechovou revolucí, říká Stroukal

Investice do faktur neboli faktoring nemusí být taková nuda, jak na první dobrou zní. Stačí mít aplikaci, celý proces zjednodušit a nabídnout zajímavé podmínky. Jeho výhodou je i fakt, že jde o poměrně konzervativní investici. „Lidi teď nehledají spekulativní investice, ale spíš něco, co má výnos,“ říká ve Finmag podcastu Dominik Stroukal, hlavní ekonom Platební instituce Roger.

Sezóna 2Epizoda 626. říjen 2022 01:08:19

#6 Future is Now: Bude nám líp v metaversu? Společnost jede v hamižném módu, varuje Mikolov

Tématem šestého dílu podcastového seriálu Future is Now je metaversum. Tomáš Mikolov a Sara Polak v něm řeší, jak se lidské chování promítá do našeho digitálního světa, ať už jsou to kryptoměny, blockchain nebo virtuální a rozšířená realita. A taky rozebírají plány šéfa Facebooku Marka Zuckerberga.

Sezóna 2Epizoda 519. říjen 2022 01:08:25

#5 Future is Now: Svou inteligenci přeceňujeme, i dávné civilizace byly chytré, říká Mikolov

Jsme skutečně tak chytří, jak si myslíme? Je naše civilizace tím nejvyspělejším, co Zemi zatím potkalo? Důkazy pro to máme silné, ale nemusí být vše tak černobílé, jak to vypadá, přemítá v dalším díle speciální série podcastů Future is Now expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov. Usaďte se a užijte si jeho už pátou polemiku s antropoložkou a vědkyní Sarou Polak.

Sezóna 2Epizoda 412. říjen 2022 01:15:33

#4 Future is Now: Globalizace má jen krátkodobý přínos, zašlo to moc daleko, říká Mikolov

Globalizace má z ekonomického hlediska sice jasný krátkodobý přínos, z toho dlouhodobého však může přinést spíš negativa. „Je jednodušší okopírovat, co dělá soused. Nejefektivnější přístup převládne,“ říká v novém díle podcastu Future is Now expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov. Se Sarou Polak se dotkne i historie globalizace či budoucnosti národních států.

Sezóna 2Epizoda 34. říjen 2022 01:11:16

#3 Future is Now: Nesmrtelnost? Když se nezničíme atomovkami, tak je možná, říká Mikolov

Nesmrtelnost je velmi široký pojem. Může evokovat různé transcendentální emoce, může to být technologická záležitost. Ve třetím díle podcastu Future is Now Sara Polak a Tomáš Mikolov řeší nejen to, nakolik je reálná idea nahrávání mozků a myšlenek do počítačů a vytváření digitálních dvojčat lidí. Řeč přijde i na filozofii vědomí a zanechání odkazu na tomto světě.