• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 22. listopad 2022

Poslechněte si podcast: #75 Uspořádaný a krásný domov můžete mít i s dětmi

Erika je máma dvou kluků a vášnivá cestovatelka, která má ráda ve věcech pořádek. S rodinou žila několik let v zahraničí, kde zjistila, že chytře zařízená a zorganizovaná domácnost není samozřejmostí. Po návratu do Čech se tedy rozhodla založit projekt Uspořádaný domov. Na základě vlastních zkušeností a po třech letech fungování služby už má v rukávu mnoho fíglů a klienty dokáže pro organizaci nadchnout.

48:54

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Včera 45:55

#124 Máte certifikát? A mohla bych ho vidět? Neodborní odborníci radí matkám jen na základě vlastních zkušeností

Kdo může radit rodičům, jak správně vychovávat a kdo skutečně radí? Co je potřeba vylepšit v systému, aby lépe ochraňoval naše děti? Kam zaparkovat kočárek ve vánici? A proč jsou maminky tak důvěřivé a neověřují si informace? Souhrn aktuálních témat z mateřské komunity rozebírají v podcastu Po mateřských stopách Tereza se Žanetou.

Sezóna 2Před týdnem 01:04:19

#123 Výchova dítěte v česko-čínské rodině, Pak Choi, M65 a další tajemství asijské kuchyně

Na miminko mluví od narození třemi jazyky, o Vánocích jedí avokádový salát s krevetami, a na dovolenou jezdí k Velké čínské zdi. Jak funguje rodina s česko-čínskými kořeny? Kdo v jejich domácnosti lépe vaří? Jaké hodnoty Číňané vyznávají? A jak je to s restauracemi nebo záchody v různých částech Pekingu? O tom všem vypráví v nové epizodě mateřského podcastu čerstvá maminka Jana Li.

Sezóna 2Před 2 týdny 44:09

#122 Předvánoční shon v domácnostech. Je to jen na matkách?

Řekl někdo vašemu dítěti, že Ježíšek neexistuje? Nakupoval váš muž dárky až na Štědrý den? Ozdobili jste strom, aby se na něj vzápětí pověsil váš dobře živený kocour a shodil ho? Padla jste celá rodina na svátky s nemocí? Odmítl váš pubertální syn vypomáhat s přípravami štědrovečerní tabule? Co všechno dokáže pokazit sváteční atmosféru? Situací je nespočet. Ducha Vánoc ale nutně zničit nemusí.

Sezóna 2Před 3 týdny 01:14:52

#121 Syrovost mateřství zachycená v obrazech plných emocí. Charitativní kniha fotografií slaví mezi maminkami úspěch

Specifický styl, syrovost, silné emoce a příroda. Tak by se daly stručně její záběry popsat. V charitativní knize však autorka posunula svá díla ještě o kus dál, spolupracovala na nich totiž s matkami, jejichž příběhy chytají za srdce. Spojovatelem celé knihy je mateřská láska. Hostem nové epizody rodičovského podcastu je fotografka Jana Pechlátová.

Sezóna 28. listopad 2023 44:20

#120 Boj maminek s uspáváním a nočním buzením dětí. Jak správně postupovat?

Spánek dětí je opředen mnoha mýty. Nevyspalé dítě znamená ale také unavenou matku fungující na dluh. Proto je důležité dbát na správné rituály, režim, ale třeba i stravu a program dítěte během dne. Hostem mateřského podcastu je certifikovaná spánková poradkyně Lucie Horešovská Chrástecká.

Sezóna 21. listopad 2023 01:10:33

#119 Nahromaděný vztek, ponorka a přešlapy v partnerském vztahu po narození potomka

Jak pečovat o své duševní zdraví a o vztah s partnerem po dětech? Stydí se mámy, když neudrží emoce na uzdě nebo udělají přešlap ve výchově? A jak se změní hudební vkus po narození dětí? V novém díle mateřského podcastu zodpovídají Tereza se Žanetou dotazy posluchačů. 

Sezóna 225. říjen 2023 01:04:55

#118 Sebepřijetí a výhra nad vlastním tělem. Inspirativní příběh bývalé herečky

Přijmout své tělo i s chybami a stále se neporovnávat s ideály krásy je pro ženy náročné. Marta si prošla náročnými obdobími, kdy čelila posměškům okolí i vlastní nejistotě. Dnes je šťastnou mámou dvou dětí, která se věnuje udržitelnému nábytku. Pozvání do mateřského podcastu přijala bývalá herečka a tanečnice Marta Strýčková.

Sezóna 24. říjen 2023 46:23

#117 Co je to včasná péče a proč je natolik důležité se jí věnovat?

Jak moc jsou první roky života dítěte klíčové a jak pomoci těm, kteří nemají od začátku stejné podmínky? Hostem nové epizody rodičovského podcastu Novinek je programová koordinátorka Kateřina Sirotková, která se v Nadaci OSF specializuje na problematiku včasné péče.

Sezóna 227. září 2023 01:01:07

#116 Příběhy protivných sprostých matek, se kterými se ztotožní nejedna maminka

Co se nevešlo do pořadu, sepsaly do knihy. Ta je plná inspirativních a autentických příběhů rodičů. Hosty nové epizody podcastu jsou autorky pořadu ČT a knihy Protivný sprostý matky - producentka a režisérka Lucie Macháčková a scenáristka a dramaturgyně Kateřina Krobová.

Sezóna 220. září 2023 01:14:19

#115 Nástup dítěte do školky a následná adaptace. Jak to zvládnout?

První dny a adaptace ve školkách či dětských skupinách je v září mezi rodiči malých dětí velké téma. Často se první dny a týdny neobejdou bez slz a pochybností. V uvolněném speciálu si o problematice zvykání si dítěte i rodiče na zcela novou situaci povídají maminky Tereza a Žaneta.