ZMATKY
22. říjen 2022

Poslechněte si podcast: #76 Terrible twos, aneb všechno je trochu problém

Oblíkání, čištění zubů, cestování...občas přijde u dětí období, kdy je všechno jednoduše problém. Domča se Štěpánem se dostaly do tzv. období "terrible twos" a ani vysvětlování mnohdy nestačí. Ale i Bára bojuje, Stellince rostou zuby a začíná vyžadovat hodně pozornosti...no, dneska si stěžujeme. Už je to zase tady. Tak nás prosím vyslechněte :D

32:11

ZMATKY

Vydává: Domča a Bára

Podcast dvou matek, které mají v životech a ve výchově svých dětí občas zmatky...

Web

Před třemi dny 38:23

#132 Vánoce s dětmi. Tipy na dárky, dekorace a proč nestíháme uklízet

Nepřijde vám šílený, že už zítra začíná advent? ❄⁣🎄 Já jsem z toho úplně hotová, uklizeno nemá⁣m, dárky zatím všechny taky ne.. Výzdoba, no co vám budu povídat.. 😀⁣ Však si to poslechněte. Děkujeme, že jste tu s námi.. ❤⁣ Dejte nám určitě vědět co vašim dětem letos Ježíšek přinese pod stromeček..

Před 2 týdny 48:01

#130 Móda našich dětí. Co jim oblékáme, kde nakupujeme a za kolik?

⁣Dneska budeme hotový módní guru. 💅Popovídáme si o tom, co našim dětem dáváme na sebe, řekneme, jak moc řešíme aby jim outfit ladil, kde nakupujeme, nebo jaký nejdražší kousek jsme jim v poslední době pořídily.. Dominika zase poví, proč tak úplně nemá ráda, když jí někdo na Štěpána daruje oblečení, a Bára zase, kde se dají koupit ty nejhezčí a nejlevnější kousky. No bude toho zase dost!

4. listopad 2023 36:04

#128 Čůrání na kapoty aut a chlastání. Jaké jsme byly, než přišlo mateřství

Taky jste někdy občas rády bez dětí? Samy si zajdete třeba na nákupy, na kafe, nebo si jen tak lebedíte? TAK TENHLE DÍL JE PŘESNĚ PRO VÁS! ⁣ Ano, s Dominikou jsme zavzpomínaly na staré (dobré?) časy a dobu, kdy jsme ještě ani jedna neměla dítě. 🙅⁣ Bára v epizodě popovídá o své alkoholové a drogové minulosti, zavzpomíná i na čůrání na auta, a Dominika se z toho bude do konce dílu vzpamatovávat. Ale nebojte, slibujeme, že bude sranda. 👌

20. říjen 2023 41:27

#126 Co milujeme a nesnášíme na mateřství?

Tak jsme si řekly, že zase uděláme takový odlehčený díl a trochu si zadivočíme.. Těšíte se? 👼⁣ Každá jsme daly dohromady 5 věcí, který na mateřství milujeme, a zároveň i 5 věcí, který na mateřství nenávidíme.. Co myslíte? Co se nám psalo líp? 😂

6. říjen 2023 36:20

#124 Jaký to je se vrátit po rodičovské do práce? Pohoda a úleva..

Ano, je to tak. Jak asi víte, Domča se naplno z rodičovské vrátila do práce. (Uff, nechápu jak to mohlo tak rychle utéct, když se Štěpán narodil přece NEDÁVNO!?) Dám jen malou ochutnávku.. Kdo si myslíte, že hned první den nástupu onemocněl? Ale tak alespoň máme o čem pokecat a je sranda.. A co Domča? Těšila se zpátky do práce? Jak to teď dává? A nezávidí jí tak trochu Bára?

22. září 2023 50:27

#122 Kousání nehtů a ananas na pizze?! Co učíme naše děti a jaké máme rituály

Dneska si pokecáme o našich rodinných stereotypech, rituálech co máme s dětma, tradicích a tak podobně. Jako jak to u nás doma běžně vypadá, a co těm dětem našima návykama vlastně dáváme do života. Co myslíte, zvládly jsme to bez pomlouvání manželů?

9. září 2023 37:53

#120 Chybami se dítě učí, ale běda když nějakou udělá!

Jak reagujete, když si vaše dítě blbě obouvá botu? Zasahujete, nebo ho necháváte ať si na to přijde samo? Myslím, že vás tenhle díl s Domčou překvapíme jaký jsme konzervy. Práskneme taky to, jak často děláme ve výchově chyby my a i malý pomlouváníčko manželů se vejde. Tak směle do toho!

26. srpen 2023 33:02

#118 Co se u nás děje, co je novýho a jak se máme?

Dneska nebudou odbornosti jako obvykle (ha ha :D ), dneska bude pokec. Dlouho jsme vám neřekly, jak se máme a co pořád děláme, tak jsme to teď daly dohromady. Povíme vám, co jsme zažily během prázdnin spolu, nebo každá zvlášť. Domča řekne podrobnosti o stanování v nejhnusnějším počasí během prázdnin. Bára popíše svůj retro život v Táboře. Prozradíme, jak se Zoey zranila nebo jak Domča opouští jednu ze svých prací. Přidáme taky nápady na výlety a mnoho dalšího. Tak hurá na to! :)

12. srpen 2023 37:03

#116 ⁣PROČ na denním programu. Jak ho zvládáme? ft. Zbýk

Je tady volné pokračování minulé epizody, která vyšla na HeroHero a kde řešíme hlášky našich dětí. S Bárou jsme se nedokázaly sejít, znáte to: prázdniny, výlety, stanování, úrazy...tak jsem přizvala svého manžela Zbyňka a rozebrali jsme, jak je to teď u nás teda s tím PROČ. No co vám budu... už se to rozjelo a je to masakr. PROČ je všude kolem nás. Vyskakuje na nás uprostřed noci, hned ráno po probuzení, v autobuse, na kole, při obědě...pořád! Určitě to někteří znát.⁣⁣ Tak si nás poslechněte, doufám, že se v tom najdete a dejte nám vědět, jak to vypadá u vás a jaký nejoblíbenější PROČ vašich dětí máte vy. Napište nám třeba na Instagramu @z_matkypodcast

22. červenec 2023 35:50

#114 Hračky, všude hračky! Co dětem kupujeme a proč neuklízíme?

Taky máte na rodičovské pocit, že pořád jen vaříte, perete, žehlíte a uklízíte hračky? My taky! A tak jsme se jeden den naštvaly a rozhodly jsme se být jedno odpoledne nespoutané - nechat hračky hračkama a raději si o tom uklízení (spíš neuklízení) pokecat. A jak to dopadlo? Dominika podle mě uklízí v pokojíčku Štěpána ještě teď a Bára se na to vyprdla a raději vám nahrála nový díl.