Autokult.cz - Auta nás baví
1. září 2022

Poslechněte si podcast: #63 Michal A Ondra -Dokonalé spojení manuálu a automatu, nový Dodge Charger a konec W16

Nový díl podcastu je zde a s ním i tři zajímavé automobilové novinky posledních dní. Švédský Koenigsegg opět čaroval a po převratném spalovacím motoru představil zatím nejdokonalejší spojení manuálu a automatu v jednom! Rozloučíme se rovněž s motorem W16 od Bugatti, a to modelem Mistral. A nebude chybět ani pohled na nový brutální Dodge Charger, který dělá věci po svém.

54:19

Autokult.cz - Auta nás baví

Vydává: Autokult.cz

Podcast by Autokult.cz

Web

Před třemi dny 01:15:52

#75 Michal A Ondra -Jak správně vyslovovat jména aut? Automobilová židle a rekord AMG One!

Nový díl podcastu Michala a Ondry bude pořádně pestrý. Podíváme se na nový rekord Mercedesu-AMG One na Nürburgringu a řekneme si, proč to mohlo být ještě lepší. Prozkoumáme rovněž nejlepší automobilovou kancelářskou židli, která vás doveze až domů a nechybí jí plná výbava. Na závěr pak probereme problematiku výslovnosti jednotlivých automobilových značek a modelů. Proč nelze vždy vše říkat tak, jak to má správně znít v domovském jazyce automobilek? Užijte si nový podcast Michala a Ondry!

Před týdnem 01:09:11

#74 Michal A Ondra - AMERICKÝ SPECIÁL: Naše nejoblíbenější americká auta a Pete Brock

Další díl podcastu se věnuje americkým automobilům. Ondra a Michal prozradí svá oblíbená americká auta a zároveň se podívají na jednu z méně známých, ale dosti významných osob amerického automobilového průmyslu. Uslyšíte tak o jaderném voze, o Fordu GT, Corvettě i dalších strojích. Užijte si nový díl podcastu Autokultu.

Před 2 týdny 01:07:09

#73 Michal A Ondra - NEJVĚTŠÍ PODVODY V MOTORSPORU: Jak se kreativně obcházela pravidla?

Nový podcast Michala a Ondry bude tentokrát tématický. Podíváme se na podvody v motorsportu, zejména v tom vrcholovém, tedy ve WRC a ve Formuli 1. Někdy šlo pouze o krativní výklad pravidel, jindy o jednoznačný podvod. Poslechněte si tedy s námi, co dokázali vymyslet ti nejlepší konstruktéři světa! A zaměříme se i na událost, která se stala jen před několika týdny.

Před 3 týdny 41:41

#72 Michal A Ondra - Alfa 4C se vrací jako Abarth, norma EURO7 se ruší a Rolls-Royce Spectre

Nový díl podcastu pojednává o novém sportovním kupé Abarthu, které vychází z Alfy Romeo 4C! Limitka pro sběratele se tímto vrací ke kořenům značky. Dále se podíváme na normu EURO7, která dle všeho bude zrušena. Proč je to dobré i pro ekologii? Také o tom se pobavíme. A v neposlední řadě nebudou chybět některé novinky včetně Rolls Royce Spectre, prvním elektromobilu značky. V této podobě ale podle nás nedává úplně smysl. Proč? To se dozvíte v tomto podcastu.

27. říjen 2022 52:14

#71 Michal A Ondra - Porsche v Istanbulu, pocta Dietrichu Mateschitzovi a vaše zklamání

V novém díle podcastu Autokultu jsme vzdali hold Dietrichu Mateschitzovi. Proč byl tento rakouský miliardář a zakladatel Red Bullu tak důležitý pro motorsport i pro světový sport obecně? Dále si řekneme o tom, že zákazníci Porsche mají možnost vyzkoušet si kompletní modelovou řadu na okruhu Formule 1 v Istanbulu. My tam byli a přinášíme vám krátké dojmy. V minulém podcastu jsme se vás navíc ptali na to, jaká auta vás nejvíce zklamala. Vybrali jsme některé z vašich odpovědí a na dané vozy se nyní podíváme.

21. říjen 2022 01:13:46

#70 Michal A Ondra -Největší automobilová zklamání, supersporty do terénu a rekord Porsche

Nový díl podcastu je zde a nyní se budeme bavit o nové módě sportovních a supersportovních aut do terénu. Podíváme se na mýtický prototyp nového vozu od Gembally a také okomentujeme nové rekordy sériových vozů Porsche. Důležitým tématem pro vás, naše posluchače, ale budou hlavně největší automobilová zklamání. Řekneme naše, ale chceme slyšet i ta vaše!

14. říjen 2022 01:10:32

#69 Michal A Ondra - Návštěva Morganu a test Plus 4, nový Ford Mustang a hybridní AMG C63 S

V dalším díle podcastu Michala a Ondry nám Michal povypráví své dojmy a poznatky z návštěvy továrny britského Morganu a také ze svezení v modelu Plus 4, který pod tradiční slupkou ukrývá moderní techniku. Podíváme se rovněž na nový Ford Mustang, který je ještě plně mechanický a analogový. Na druhé straně ale okomentujeme i Mercedes-AMG C63 S E-Performance, tedy hybridní Mercedes s úžasným výkonem, ale s pouze čtyřválcovým motorem a alarmující hmotností.

6. říjen 2022 58:39

#68 Michal A Ondra - Motor 10,3 litru V8, šílené BMW XM a nové Maserati Granturismo V6!

Podcast Michala a Ondry pokračuje svým již 32. dílem a tentokrát se zaměříme na novinky trhu aut. Maserati představilo své působivé kupé Granturismo, kterému věštíme úspěch. BMW přišlo s monstrozním modelem XM, který má oslavovat sportovní vozy divize M, ale jde na to dosti kontroverzním způsobem. A v USA si můžete klidně hned koupit motor do svého vozu, který je přímo extrémní!

29. září 2022 01:04:42

#67 Michal A Ondra - Zábavná rodinná auta. A nové Pagani Utopia s manuálem

Další díl podcastu je zde a tentokrát se budeme zabývat vašimi návrhy na zábavná rodinná auta. Napsali jste nám jich opravdu mnoho a my vybrali některé, kterým jsme se chtěli věnovat blíže. Podíváme se pak rovněž na novinku od ikonické značky Pagani. Model Utopia navazuje na kořeny značky a navíc může mít manuální převodovku! Užijte si tedy další díl podcastu Michala a Ondry.

22. září 2022 55:55

# 66 Michal A Ondra - Ferrari Purosangue naživo! Zážitky z Maranella a Toyota GR86 s turbem

Dnešní podcast bude věnován hlavně prvním dojmům z Ferrari Purosangue, což je nesmírně zajímavé technické cvičení na téma "jak udělat z pravého Ferrari auto, co trochu vypadá jako SUV a má více dveří". Doplníme to o další zážitky z návštěvy Maranella a nebudou chybět ani další krátké automobilové zprávy třeba o tom, že Toyota testuje v modelu GR86 přeplňovaný motor z Yarise GR.