Zloději životů
NejnovějšíSezóna 2Epizoda 627. březen 2023

Poslechněte si podcast: #6 ZTRACENO V PŘEKLADU: Vrah s rukama od krve prchá na Kypr

Je horká červencová neděle roku 1999 a v jednom z bytů v Kodaňské ulici ve Vršovicích právě došlo k brutální vraždě. Mladé Ukrajince kdosi zasadil desítky bodných ran. Vyšetřování se rozjíždí a stopy vedou až na daleký Kypr. Poslechněte si závěrečný díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

21:00

Zloději životů

Vydává: Novinky.cz

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Poslechněte si vyprávění bývalého kapitána a člena pražské mordparty - Jana Štočka.

Web

Sezóna 2Epizoda 521. březen 2023 26:19

#5 NIC UŽ NENÍ TABU: Proč vrah napsal podivný dopis do televize?

Devadesátá léta přinesla kromě jiného také celou řadu nových televizních pořadů. Jedním z nich bylo i Tabu, které televize Nova vysílala od roku 1994. Právě tento pořad, kde se lidé mohli anonymně svěřit prakticky s čímkoliv, sehrál na přelomu tisíciletí klíčovou úlohu v objasnění trestného činu vraždy. Poslechněte si pátý díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

Sezóna 2Epizoda 414. březen 2023 30:24

#4 NEVIDITELNÁ POHROMA: Úmyslné šíření viru HIV. Z dopisu matky pachatele mrazí v zádech

Píše se konec osmdesátých let minulého století. O viru HIV se toho zatím moc neví. Oficiální zdroje v Československu prakticky neexistují a panika se šíří zejména kvůli babským povídačkám. Situace zašla tak daleko, že případ zřejmě úmyslného šíření viru HIV musí vyšetřovat na oddělení vražd. Poslechněte si čtvrtý díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

Sezóna 2Epizoda 37. březen 2023 32:24

#3 TÉMĚŘ DOKONALÝ ZLOČIN: Pohřbil vrah svoji oběť zaživa?

Sezóna 2Epizoda 228. únor 2023 23:49

#2 VINOHRADSKÝ HROBNÍK: Zbavil se těla oběti v kremační peci?

Červenec 2002. Kriminalisté z pražského prvního oddělení se pomalu začínají vyhrabávat z laviny případů divokých devadesátek a prověřují i podezřelé případy několik let pohřešovaných osob. Jednou z nich je Jana Zelená. Ta se osudové noci v dubnu 1993 odešla bavit do strašnické vinárny. Domů už se ale nikdy nevrátila. Může za její zmizení hrobník z Vinohradského hřbitova?

Sezóna 2Epizoda 121. únor 2023 27:17

#1 LÁSKA JE LÁSKA: Kdo zavraždil a zapálil spořádaně žijící ženu?

Sezóna 2Epizoda 115. únor 2023 00:43

Upoutávka na druhou řadu kriminálního podcastu Zloději životů

Sezóna 1Epizoda 61. listopad 2022 18:21

#6 PŘIZNÁNÍ KANIBALA HOJERA

Případ sériového vraha a kanibala Ladislava Hojera patří k těm nejhorším, které naše země pamatuje. V té době začínal pracovat na oddělení vražd kriminalista Jan Štoček. I když případ vyšetřoval zejména jeho kolega Jiří Markovič, Štoček v případu sehrál kuriózní, leč důležitou roli.

Sezóna 1Epizoda 54. říjen 2022 23:20

#5 KDYŽ JENOM ZABÍT NESTAČÍ

Byl to jeden z nejbrutálnějších případů, který jsem za svoji éru u policie viděl, říká k vraždě z roku 1998 někdejší kriminalista z prvního oddělení Jan Štoček. Ten v pátém dílu podcastové série Zloději životů vzpomíná na detaily případu, kdy pachatel zasadil bezbranné seniorce 48 bodných ran. To však není jedinou hrůzou, která se onoho večera ve Vlkově ulici odehrála.

Sezóna 1Epizoda 427. září 2022 29:11

#4 VRAŽDA PRO DVĚ STOVKY

Srpen 2009. U rybníku v pražských Kunraticích plameny nenávratně polykají starý a na první pohled opuštěný taxík. Během chvíle vychází najevo, že ohořelý vrak není jediný problém, který bude muset policie řešit. V rybníku je totiž objeveno mrtvé tělo postaršího muže. Čtvrtý díl podcastové série Zloději životů s kriminalistou Janem Štočkem přináší detaily vraždy, kterou vrah spáchal kvůli pár korunám. Na triku toho má navíc mnohem víc.