Epizoda 64. leden 2022

Poslechněte si podcast: #6 Všechno špatně. Dvacítka dopadla jinak, než se čekalo. Radostné zprávy to ale nejsou

Poslední roky jste touhle dobou pravidelně měli možnost číst články, jak hokejová reprezentace na juniorském mistrovství světa opět skončila ve čtvrtfinále a co je příčinou úpadku českého hokeje. Letos vinou covidu na vyřazovací boje ani nedošlo, šampionát v Edmontonu a Red Deeru byl předčasně ukončen už v průběhu základních skupin. Proč se tak stalo, když loni MS dvacítek v Edmontonu v bublině bez problému proběhlo? I o tom v novém dílu hokejového podcastu Za mantinelem diskutují redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor.

34:52

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 34Dnes 35:07

#34 Léto, nebo zima. Proč hokejová dvacítka zase budí rozpaky

Zdá se, že i v horkém srpnu se rýsuje tradiční scénář, na který jsme zvyklí z mrazivých dnů z přelomu roku. A to, že juniorská reprezentace zanechá na světovém šampionátu rozpačitý dojem a že svou konečnou najde ve čtvrtfinále. Ne, ještě není vyřazena, nicméně v ranním čtvrtečním čtvrtfinále (4:30) proti Spojeným státům bude velkým outsiderem a postup by se rovnal dalšímu zázraku na ledě. Proč to tak je, v čem celek zklamal a v čem lze naopak spatřovat pozitiva rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem reportéři Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 33Před týdnem 34:15

#33 O šancích dvacítky na medaili z MS i o začátku končení Jágra chyceného do pasti

Už v úterý startuje v kanadském Edmontonu mistrovství světa hokejistů do 20 let, které muselo být v prosinci v průběhu rozehraného turnaje ukončeno kvůli covidu. V podcastu webu sport.cz Za mantinelem redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor rozebírají šance českého nároďáku vedeného Radimem Rulíkem. Řeč padla i na čtvrté místo Petrovy osmnáctky na Hlinka Gretzky Cupu a nechybělo ani téma stále hrajícího majitele kladenských Rytířů Jaromíra Jágra.

Epizoda 32Před 3 týdny 42:54

#32 Komu prospěje změna adresy v NHL? A proč KHL nejspíš stejně neuvolní hráče reprezentacím?

Není to parné léto jen při pohledu na teploměr, ale pořádně horké týdny jsou i v hokeji, který by přitom v červenci měl mít svou „okurkovou“ sezonu. Jenže v zámořské NHL se odehrály velké hráčské rošády, které se výrazně dotkly také českých hokejistů. K tomu rezonují podpisy dvou českých plejerů v KHL a zároveň se dvě reprezentace připravují na blížící se mistrovství světa. I tom v podcastu Za mantinelem hovoří redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 3128. červen 2022 31:26

#31 Proč Colorado získalo Stanley Cup a kdo převezme Zlatou hokejku? O kouzlu Avalanche a českém souboji P+P

Finále NHL tradičně psalo tečku za hokejovou sezónou. Colorado Avalanche sice slaví triumf po 21 letech, ale odložené mistrovství světa hráčů do 20 let slibuje v zámoří ještě jeden vrchol na začátku srpna. V hokejovém podcastu Za mantinelem se redaktoři Martin Kézr a Marek Burkert zamýšlejí nad tím, v čem je kouzlo vítězů Stanley Cupu. Také jakou roli sehrál jejich generální manažer Joe Sakic a které hráče si do kádru správně vybral. „Udělal správné volby v draftu, kdy našel rozdílové hráče, které utvořili vítězné jádro. Pro Sakika je velkou inspirací Pierre Lacroix, generální manažer těch vítězných sestav Avalanche z let 1996 a 2001,“ říká Burkert, redakční expert na NHL. Zvláštní pozornost podle něj v kádru Colorada patři kapitánovi Gabrielu Landeskogovi a nejužitečnějším hráči letošního play off, teprve 23letém Cale Makarovi. Řeč bude i české stopě v NHL, především o 29. krajanovi s trofejí, kterým je Pavel Francouz. „Je to gólman, který šel do NHL v relativně pozdním věku, ale dokázal na sobě pracovat. Colorado v něm získalo velkou jistotu,“ přibližuje Kézr. Redaktoři diskutují o budoucnosti české dvojice Ondřej Palát a Jan Rutta v dresu Tampy, pro oba bude zřejmě důležité otevřené hráčského trhu. Právě Palát pak bude největším soupeřem Davida Pastrňáka při jeho obhajobě Zlaté hokejky. Oba redakční hokejoví experti hlasují v anketě na prvních dvou místech shodně, v podcastu se dozvíte jak.

Epizoda 3020. červen 2022 40:31

#30 Hadamczik je novým šéfem českého hokeje. Jak má spojit znesvářené prostředí?

Bylo to sedm hodin, které pohnuly s českým hokejem. Sobotní konference, ze které Alois Hadamczik vzešel jako nový prezident svazu, totiž byla i o ostré diskuzi uvnitř hnutí a jen poukázala, jak je zdejší prostředí polarizované. Jak ho sjednotit, zda je to vůbec možné a jaké by měly být první Hadamczikovy činy ve funkci, rozebírají v dalším díle hokejového podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára, kteří se konference osobně účastnili. A přidávají řadu svých postřehů z místa.

Epizoda 2917. červen 2022 48:58

#29 Hadamczik, Šlégr, či někdo jiný? Kdo se stane prezidentem hokejového svazu?

Bronz z mistrovství světa je hráči i příznivci už dostatečně oslaven, bafuňáři si oddechli, že skončilo dlouhé čekání na medaili. Teď však tuzemský hokej čeká ještě jeden veledůležitý zápas, při němž nebude potřeba hokejová zbroj, protože se odehraje v oblecích a bez helem. Na svazový trůn usedne v sobotu po 14 letech nový prezident. Kdo převezme roli Tomáše Krále, který v květnu rezignoval? A kteří z pěti kandidátů mají největší šance? I tom mluví v podcastu Za mantinelem hokejoví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 2831. květen 2022 31:06

#28 Co reprezentaci přivedlo k bronzu? A nezničí euforii volby prezidenta svazu?

To mistrovství mělo nakonec bronzovou tečku. Jak jeho průběh a především úchvatný závěr prožívali přímo na místě dva reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára? Co považují za klíč, který český tým k medaili přivedl? A nezničí euforii blížící se volby prezidenta hokejového svazu? I to uslyšíte v dalším díle podcastu Za mantinelem.

Epizoda 2725. květen 2022 21:43

#27 Čtvrtfinále s Německem. Vážně jsou Češi jasní favorité?

I po druhém týdnu provází hru hokejové reprezentace na mistrovství světa rozpaky. Po příjezdu Davida Pastrňáka se tým zvedl, proti Americe předvedl vyzrálý výkon, leč jen se jedním gólem. A proti Finsku vyšel úplně naprázdno. Chtěl si vybrat svého čtvrtfinálového soka? A jaká je síla Němců, na které Češi narazí v klíčovém zápase. I o tom je další díl podcastu Za mantinelem, který přímo v Tampere natočili redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 2620. květen 2022 25:39

#26 Pastrňák jako léčitel. Uzdravil hru i psychiku týmu

Další díl hokejového podcastu Za mantinelem natáčeli redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára přímo v Tampere, kde detailně sledují světový šampionát a reprezentaci. Jaký na ně národní tým udělal dojem? Jak ho zasáhl odjezd Dominika Simona a proč je David Pastrňák léčitel hry i duše? To vše se v podcastu dozvíte.

Epizoda 2512. květen 2022 36:52

#25 Máme tým na zlato? Nebo je třeba krotit optimismus?

Už jen desítky hodin zbývají do startu hokejového mistrovství světa, a tak téma dalšího dílu podcastu Za mantinelem je jasné. Jak silný je český tým, co o něm napověděly vítězné zápasy před šampionátem a kdo by měl být českou jedničkou v brance? I o tom mluví redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.