• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 225. květen 2022

Poslechněte si podcast: #53 Prapodivné zážitky z organizování svateb dokáží vykolejit i otrlé svatebčany

V prvním díle nové série mateřského podcastu Novinek se bavíme s hostující Šárkou o jejím vnímání mateřské role. Proč začala pracovat už na mateřské, a jak se dostala k tak zajímavé práci, jako je organizování svateb? Řeč přijde i na předchozí noční zaměstnání v kasinu a nakonec i na udělování nevyžádaných mateřských rad.

44:40

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před šesti dny 56:30

#79 Práci pro politiky si užívá, po porodu snad ještě víc

S pobavením o sobě říká, že je Marek Prchal v sukci. Pohybuje se na pozadí politické scény. Věnuje se tvorbě kampaní, a to především jejich kreativním částem, od copywritingu až po grafické zpracování. Svou práci miluje, hlavně její dynamiku a tým lidí, ve kterém se pohybuje. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách tentokrát přijala čerstvá maminka a markeťačka Žaneta.

Sezóna 2Před týdnem 41:05

#78 Ženy by měly zapracovat na vlastní sebehodnotě

Doma má dvě dcery pod tři roky, k tomu však nadále podniká a funguje jako lektorka. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách dnes přijala Lucie Audi, jedna ze zakladatelek moderní vzdělávací platformy určené především pro ženy. Ta vznikla ze známé facebookové skupiny Holky z marketingu, jejíž komunita dnes už čítá přes 33 000 členů.

Sezóna 2Před 2 týdny 38:45

#77 Vztek k mateřství patří, ne vždy je proti němu nutné bojovat

Pavla, Hana a Lucie. Tři ženy, jeden projekt. Všechny jsou matky, všechny psycholožky a všechny se prý občas vztekají. Pomocí workshopů i individuálních konzultací učí ženy vnímat a chápat samy sebe během vypjatých situací. Matkám pak nabízejí tipy a nástroje pro zlepšování, ale především zdůrazňují, že v tom plavou všechny spolu a není se za co stydět.

Sezóna 2Před 3 týdny 46:00

#76 O dítě se stará ona s chůvou, o nákupy a vaření muž

Začala v soutěži s nápadem na ponožkoboty, dnes spoluvlastní dvě úspěšné firmy, kde vyrábí kromě ponožkobot i designové barefoot boty a bambusové spodní prádlo. Zhruba před rokem se navíc stala matkou. Byznys kvůli miminku ale na moc dlouho neopustila, do pár měsíců byla naplno zpět. Jak vše nastavila, aby byla celá rodina zaopatřená a spokojená, vypráví v podcastu Po mateřských stopách brněnská podnikatelka Michaela Steinhauser.

Sezóna 22. listopad 2022 48:49

#75 Uspořádaný a krásný domov můžete mít i s dětmi

Erika je máma dvou kluků a vášnivá cestovatelka, která má ráda ve věcech pořádek. S rodinou žila několik let v zahraničí, kde zjistila, že chytře zařízená a zorganizovaná domácnost není samozřejmostí. Po návratu do Čech se tedy rozhodla založit projekt Uspořádaný domov. Na základě vlastních zkušeností a po třech letech fungování služby už má v rukávu mnoho fíglů a klienty dokáže pro organizaci nadchnout.

Sezóna 226. říjen 2022 39:01

#74 Nas*aná máma - mateřská satira a nekorektní humor pro matky

Tereza Maroušková alias Nas*aná máma se věnuje na svém blogu a v knihách tématům spojeným s mateřstvím. Dělá to však s osobitým humorem a s patřičnou porcí nadsázky. Když byla poprvé v očekávání, hledala literaturu, která by jí pomohla se smířit s tím, že neprožívá nejkrásnější období v životě ženy natolik krásně, jak bývá znázorňováno. Rozhodla se tedy založit blog a pomoct tak sobě i jiným ženám vytvořit prostor, kde je v pořádku si postěžovat a také se upřímně zasmát.

Sezóna 219. říjen 2022 33:07

#73 Pomáhá lidem s nejistotou za volantem, stačí na to jít s citem

Kvůli dětem musejí maminky často oprášit papíry a po letech neježdění usednout za volant. Někdy jim stačí pár jízd kolem bloku s partnerem, jindy je potřeba vyhledat pomoc jinde. Hostem je Petr, který pomáhá lidem se znovunalezením jistoty na silnicích ve své službě Vyjezdi se. Ke každému klientovi přistupuje individuálně a s potřebnou dávkou empatie.

Sezóna 212. říjen 2022 35:06

#72 Skripta, plenky a piercingová šněrovačka. Zpověď mladé studující maminky

Barbora vždy chtěla být mladou mámou. Když zjistila, že se jí sen brzy splní, zrovna studovala na magistru, dokončovala inženýrský titul, a zároveň byla čerstvě přijata na doktorské studium. Rozhodla se školy nepřerušovat a zkusit vše skloubit. Nyní studuje dvě vysoké školy, zatímco se stará o čtyřměsíční dceru.

Sezóna 25. říjen 2022 54:46

#71 Jak hospodařit s penězi v rodině

Viola Hejlová se pomocí svého blogu Mazaná matka snaží edukovat a inspirovat nejen maminky v oblasti financí. Sdílí na něm všemožné tipy a informace ohledně rodinného rozpočtu, státních příspěvků, výuky finanční gramotnosti, spoření a dalšího. Sama okoukala práci s penězi v dětství doma, kde se naučila hrou a nápodobou udržovat ve svých příjmech a výdajích přehled. To jí zůstalo do dnešního dne a radí to pro začátek všem, kteří chtějí s lepším hospodařením začít.

Sezóna 228. září 2022 51:25

#70 Genetická výbava dítěte je jedinečná, neporovnávejte jejich vývoj s ostatními

Se dvěma dětmi se rozhodla vzdělávat v oblasti psychomotorického vývoje. Dnes vede vlastní poradnu pro budoucí a čerstvé rodiče. Pomocí zábavného cvičení je učí stimulovat přirozený vývoj jejich miminek, a to od narození po první krůčky. Za sedm let prošly jejími kurzy už stovky lidí. Nyní chystá vydání první knihy. Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je certifikovaná lektorka Petra Pomajbíková.